Четвер , 21 Листопада 2024

Чи варто інвестувати в комерційну нерухомість

Комерційна нерухомість
Комерційна нерухомість

Нерухомість уже давно стала одним із найпопулярніших способів інвестування. Для одних купівля власності – робочий обов’язок, а для інших – варіант отримання додаткового доходу. Розглянемо можливість придбання такого активу більш детально.

Житлова нерухомість була популярною в інвесторів протягом останніх кількох поколінь. Але у зв’язку зі змінами ринку багато інвесторів переключилися на комерційну нерухомість, яка має більшу прибутковість і стабільність. Подібне вкладення може стати чудовим активом. З його допомогою ви змусите гроші працювати на вас і зможете отримувати ще більший дохід.

Зверніть увагу:

Для процесу купівлі комерційної нерухомості рекомендуємо залучати юриста, який зробить юридичний аналіз усіх документів і договорів. Юрист із комерційної нерухомості вбереже вас від можливих ризиків і аферистів.

Що ж таке комерційна нерухомість?

Комерційна нерухомість – це будівля або приміщення, яке здається в оренду для ведення будь-якого бізнесу. Орендна плата – це і є дохід, який отримує власник. Під бізнесом тут можна розуміти все що завгодно: від невеликих магазинів з товарами першої необхідності до великих торгових центрів і офісів. Ціни на комерційну нерухомість дуже високі. Тому в переважній більшості випадків, для купівлі такої власності потрібна комерційна іпотека. Виплати за іпотечними кредитами оплачуються власником за рахунок коштів, отриманих від орендарів. На відміну від житлової нерухомості, для комерційної зростання капіталу – це лише другорядний спосіб отримання прибутку.

В чому ж різниця між комерційною та житловою?

Як уже було сказано вище, вартості комерційної та житлової нерухомості сильно відрізняються. Однак, різниця між доходами від здачі в оренду відповідна. Багато аналітиків і менеджерів сходяться на думці, що комерційна нерухомість приносить удвічі більший дохід інвесторам.

Додайте до цього той плюс, що мати справу з орендарями комерційної власності, найчастіше, менш проблематично, ніж з орендарями житла. Орендар комерційної нерухомості виконуватиме більшу частину тієї роботи, яку доведеться самим виконувати в разі здачі в оренду житлового приміщення. Він буде прагнути зберегти приміщення і відновлювати його відповідно до потреб власного бізнесу. За типового терміну оренди, який зазвичай становить 12-18 місяців, житлова нерухомість може бути набагато вибагливішою. Знос майна, плями на стінах і стелі. Не кажучи вже про всі витрати на ремонт і технічне обслуговування протягом року. Комерційна нерухомість менш вибаглива в цьому плані. Та й орендарі залишаються на довший термін порівняно з житловою нерухомістю.

Однак, менше п’яти відсотків комерційної власності належать фізичним особам. Більшою частиною володіють організації, групи людей або майнові фонди. Можливо, статистика така саме через високу вартість. Не кожен має можливість придбати подібний актив.

Юридичні фірми

В скільки обійдеться комерційна іпотека?

Вартість комерційної іпотеки може сильно варіюватися залежно від розміру нерухомості, яку ви хочете купити. Також змінюється і сума, яку можна запозичити в банку. Планований дохід від оренди часто визначає, скільки ви можете взяти в борг. Деякі кредитори дозволять отримати до 75 відсотків від вартості.

Як і у випадку з будь-якою іншою іпотекою, перший великий платіж, з яким ви зіткнетеся, – це перший внесок. Зазвичай кредиторам потрібно не менше 25 відсотків вартості майна, щоб надати потрібну суму. Є й інші витрати, які варто врахувати, перш ніж інвестувати в бізнес-нерухомість. Сплата податків може обійтися вам у 0,3-2% від вартості, а оцінка об’єкта, ймовірно, від 15 000 гривень. Вам також знадобиться сертифікований геодезист, щоб перевірити конструкцію та оцінити можливість реалізації запланованих змін.

Мінімізація ризиків

Інвестування в комерційну нерухомість аж ніяк не є простим варіантом отримання прибутку. Одним із перших кроків, які потрібно зробити, щоб уникнути зайвих витрат – купівля нерухомості за якомога меншу вартість. Не варто переплачувати. Торгуйтеся, щоб знизити запитувану ціну так само, як якби ви купували житловий будинок. Не робіть помилку, покладаючись на удачу і, думаючи, що зможете повернути гроші через орендні виплати. Хоча рента може бути хорошим джерелом прибутку для власників комерційної нерухомості, що більше грошей ви заощадите спочатку, то краще.

Крім того, якщо ви бачите комерційну нерухомість, яка здається практично ідеальною, але має один або два дефекти, такі як нерівні стіни або сліди протікання біля вікон, запитайте себе: чи варто ризикувати? І у скільки обійдуться роботи з усунення проблем? Може, варто пошукати інший об’єкт для купівлі? Надаючи орендарям можливість змінювати щось на свій розсуд, ви можете значно скоротити витрати. Але можете розчаруватися в наступних змінах. Якщо договір з орендарями укладено на кілька років, то відновлення після їхнього відходу не буде великою проблемою. Але якщо вони не залишаться надовго, як ви спочатку планували, доведеться виправляти помилки орендарів і вирішувати проблеми загального зносу майна.

Підіб’ємо підсумок

Не можна заперечувати, що інвестування в нерухомість – непростий шлях з великою кількістю підводних каменів. Для придбання доведеться витратитися. Робота з житловою нерухомістю вважається більш трудомісткою і ризикованою. Люди, які думають про інвестування в комерційну нерухомість, найімовірніше, отримають більший дохід за меншої кількості проблем.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *