Понеділок , 9 Грудня 2024

Як на банк написати претензію

Претензія на банк
Претензія на банк

У разі якщо клієнт не може отримати свої ж грошові кошти з рахунку, варто звернутися до ст. 1073 ЦК України, в якій чітко зазначено наслідки неналежного виконання банком своїх обов’язків, зокрема й видачі грошових коштів на першу вимогу клієнта (ст. 1060). У разі несвоєчасного зарахування грошей на розрахунковий рахунок, банк також притягується до відповідальності і зобов’язаний не тільки провести необхідну операцію якомога швидше, а й виплатити клієнту відсотки, які зможуть покрити його збитки.

В ситуації, коли організація, в якій ви відкрили розрахунковий рахунок або скористалися її послугами кредитування, відмовляється виконувати всі умови, слід надіслати до банку претензію.

Банк зобов’язаний сповістити клієнта в письмовій формі, що його звернення було прийнято до розгляду (документ повинен містити печатку, дату і підпис уповноваженого представника банку). В іншому випадку, при подальшому розгляді справ у НБУ, організація може заявити, що ви зовсім до них не зверталися. У разі виникнення таких ситуацій радимо звертатися за юридичною консультацією до досвідченого юриста.

Юридичні фірми

Як правильно скласти претензію на банк

Отримавши від банку підтвердження того, що звернення було прийнято, але, не побачивши жодних дій у відповідь, клієнт вправі скласти претензію, яка, своєю чергою, повинна містити в собі:

  • Дані клієнта (ПІБ, реквізити, телефон, адреса);
  • Зазначення повного найменування підприємства (банку);
  • Саму претензію із зазначенням точних дат укладення договору, письмові звернення до банку тощо.
  • Зазначення всіх точних сум і заборгованостей з боку банку;
  • Реквізити клієнта;

Також ви маєте право звернутися до Голови Правління банку, з яким ви вирішуєте фінансові питання. У разі якщо і це не приведе до результату, наступною інстанцією стає Національний банк України (НБУ), який займається питаннями захисту прав споживачів. Згідно зі ст. 8 Закону України “Про банки і банківську діяльність в Україні” НБУ виконує також і наглядову функцію над усіма банківськими установами та уповноважений проводити перевірки пов’язані з питаннями виконання банками своїх зобов’язань.

Таким чином, у претензії (копію або 2-й примірник якої ви надсилаєте в банк) варто вказати, що ви просите НБУ зобов’язати банк виплатити той чи інший вклад. Ви маєте право запросити НБУ провести перевірку діяльності банку, щоб припинити грубі порушення, які суперечать Закону України.

Термін розгляду претензії

Законодавством України не встановлено точного строку відведеного на розгляд претензій. Проте ви маєте право вказати, після закінчення якого часу розраховуєте отримати відповідь. Після закінчення відведеного строку (приблизно 10 днів) ви можете передати справу до суду і почати займатися підготовкою позовної заяви, оскільки всі умови досудового порядку врегулювання ви вже виконали.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *