Тільки 20% українців складають заповіти. Решта покладаються на закон і порядність родичів. Але як показує практика, після смерті спадкодавця за майно часто починається боротьба. Часом на спадщину претендують десятки родичів, а іноді й практично чужі люди. Тому в подібних питаннях потрібна грамотна допомога.
Якщо довелося зіткнутися з питаннями спадщини, відразу зверніться до послуг адвоката. Фахівці допомагають вирішити ситуацію з урахуванням прав потенційного спадкоємця і норм чинного законодавства. І вони ж пояснюють, що в ході може виникнути багато складнощів, здатних ускладнити процес вступу в спадщину.
Поширені проблеми, пов’язані зі спадщиною
Ситуації бувають різні. У питаннях отримання спадщини часом доводиться зіткнутися з підводним камінням. Зазвичай своєчасна консультація адвокатів дозволяє уникнути їх. Але водночас потенційному спадкоємцю краще ознайомитися з нюансами заздалегідь, щоб не прогадати.
Ось невеликий перелік подібних проблем:
Запізнення з поданням заяви
Подати заяву можна не пізніше, ніж через півроку після летального результату спадкодавця. Часто запізнення трапляється через несумлінність інших спадкоємців, які просто приховують від прямих одержувачів факт смерті. Але і в такій ситуації є вихід. Хороший адвокат допоможе відновити права через суд і домогтися справедливості.
Неправильно обраний нотаріус
На цього фахівця покладено серйозне завдання, адже він має право оформляти спадщину і вести спадкову справу. В останньому важливий досвід нотаріуса. Не завжди варто довіряти державним представникам, і причини тому такі:
- багато грамотних нотаріусів давно зайнялися приватною практикою;
- завдання шкоди клієнту для приватного фахівця загрожує серйозними проблемами. Він повністю несе відповідальність своїм майном. У його ж інтересах зробити все правильно. А ось державні представники не ризикують власним майном. Якщо щось піде не так, клієнту доведеться судитися з державою;
- ціну послуг із приватником можна обговорити. У випадку з державним нотаріусом такого не вийде.
Завжди будьте уважні при виборі нотаріуса. Краще звертатися до перевірених експертів.
Неправильні відомості про частку та участь в спадщині
Багато хто розмірковує за дивним принципом: ми разом жили, отже, все моє. Це далеко не так. Є черги вступу в спадщину. Перші – це діти, батьки, чоловік спадкодавця. На другому місці його брати, сестри, бабусі й дідусі (рідні). Далі йдуть рідні дядьки й тітки. Четверта черга – це співмешканці, які жили разом зі спадкодавцем не менше 5 років до моменту його смерті. А вже на останньому місці інші родичі.
Відсутність, втрата документів або їх непридатність
Під час розгляду знадобиться багато паперів, які підтверджують факт смерті спадкодавця, доводять родинні стосунки спадкоємця до померлого тощо. Якщо не вистачає якихось документів, можуть виникнути серйозні складнощі.
Ще одна поширена проблема – помилки, друкарські помилки в документах. Навіть у державних. Тож важливо все уважно перевірити і переконатися, що на руках є всі папери, і вони легітимні.
Як бачите, нюансів багато. Питання зі спадщиною складні та серйозні, тож без знань і досвіду не обійтися. Заручіться підтримкою експерта. Адвокат зі спадщини допомагає в підготовці документації, консультує клієнта щодо прав і вирішує всі супутні питання.