П’ятниця , 13 Вересня 2024

Як вибрати ковдру

Як вибрати ковдру для зимового сну з вовни демісезонну. Огляд ковдр

Дізнайтеся, як правильно вибрати ковдру для вашої сім’ї. У цій категорії зібрані корисні поради щодо вибору вовняних та інших ковдр. Також вашій увазі пропонується список магазинів, де можна купити ковдри.

Як вибрати розмір ковдри? Які бувають наповнювачі ковдр? Навіщо потрібна літня ковдра?

З дитинства ковдра асоціюється у нас з позитивним родинним теплом, коли близькі закутували нас перед сном, а потім, коли ковдра опинялась на підлозі посеред ночі, знову накривали нас нею, достатньо важкою і прохолодною ковдрою. Ковдра є одним з важливих атрибутів комфортного сну, який впливає на наше самопочуття та настрій протягом наступного дня. Саме тому це не тільки фізіологічна, але і психологічна потреба.

Навіщо взагалі потрібна літня ковдра, якщо влітку спекотно?

Хоча частина людей влітку віддає перевагу пледам (або сплять навіть без них), необхідність ковдри в теплу пору року обумовлена поведінковим і фізіологічним фактором.

По-перше, раніше ковдри були справжньою цінністю, адже тільки багаті люди могли дозволити їх собі. Довгий час ковдри навіть передавалися у спадок. Поступово з розвитком технологій виробництва почали з’являтися недорогі ковдри, які стали доступними для різних верств населення. Поки більшість людей навіть в умовах теплого клімату накриваються ковдрою або пледом вночі.

По-друге, людині потрібно додаткове тепло вночі, адже наша температура трохи знижується перед сном. Проблема полягає в тому, що тіло не може регулювати свою температуру під час фази швидкого сну. Зазвичай люди знаходяться в цій фазі ближче до світанку, в холодну частину доби. Тому пізно вночі таке “охолодження” може стати не дуже приємним. Якщо ви спите без ковдри, прокинутися від холоду під ранок – звичайна справа.

Крім того, важкі ковдри зменшують рівень тривожності та стресу, адже невеликий тиск на тіло стимулює виділення серотоніну (нейромедіатора, відповідального за регулювання сну).

Що важливо при виборі ковдри?

Щоб вибрати ковдру, яка підходить саме вам, враховуйте наступні параметри:

1. Розмір. Хоча параметри можуть бути індивідуальними, існують загальноприйняті стандартні розміри ковдри: односпальні (півтораспальні), двоспальні, євро, а також дитячі.

  • односпальні або півтораспальні (140 x 205 см, 150 x 210 см) розраховані на 1 дорослого;
  • Двоспальні (175 x 205 см, 180 x 210 см);
  • Євро (200 x 210 см, 200 x 220 см) – більш комфортний варіант двоспальних;
  • Дитячі (100 x 140 см, 110 x 140 см) – для немовлят та дітей до 5 років.

Ширина ковдри повинна співпадати або бути трохи більшою за ширину вашого ліжка. Якщо параметри нестандартні – просто виміряйте стрічкою розмір спального місця.

  • Ліжко до 90 см – півтораспальна ковдра;
  • Ліжко до 160 см – двоспальна;
  • Ліжко до 200 см – Євро.

Порада: якщо ви втомилися від перетягування ковдри вночі – краще виберіть розмір Євро.

2. Наповнювач. Вони бувають 2 види: натуральні та синтетичні. Натуральні наповнювачі більш екологічні, однак дорожчі і можуть викликати алергію. У той же час синтетичні ковдри гіпоалергенні, коштують відносно недорого, і за ними просто доглядати. Слід відзначити, що синтетичні ковдри відрізняються між собою, як і натуральні, тому в подальшому розглянемо плюси й мінуси різних наповнювачів ковдр.

Натуральні ковдри:

  • Шерстяна ковдра зазвичай виготовляється з вовняної вовни шляхом багатоступінчастої обробки. Вона добре пропускає повітря, що мінімізує потовиділення, недорога, довговічна, а також тепла. Однак ковдра потребує догляду (лише сухе чищення), досить важка, може викликати алергію.
  • Пухова ковдра складається з гусиного або лебединого пуху, іноді з додаванням пера. Важливо, щоб частка пера була не більше 50%, щоб ковдра залишалась легкою та теплою. Така ковдра добре вбирає вологу, пропускає повітря, довговічна, але вона приваблює пилових кліщів, які можуть бути причиною алергії. Крім того, пухову ковдру потрібно просушувати час від часу.
  • Бавовняна ковдра має доступну ціну, не приваблює кліщів, тепла й при цьому добре пропускає повітря. Однак вона повільно витісняє вологу і іноді може скидатися комками.
  • Бамбукова ковдра складається з екологічно чистого бамбукового волокна. Вона легка, добре вбирає вологу, підходить для алергіків і проста в догляді. Однак така ковдра значно вище в ціні, при цьому мало виробників роблять 100% бамбукову ковдру без домішок.
  • Шовкова ковдра виготовляється з ниток шовковиці. Вона відрізняється довговічністю, легка, володіє охолоджуючим ефектом, а також добре вбирає вологу. Одночасно ковдра може деформуватися й має високу ціну. Крім того, існує ризик купити синтетичний виріб замість натурального.