Понеділок , 15 Липня 2024

Мапи Чехії 2024 рік

Прага
Прага

Вітаємо на сторінці, яка ознайомить вас з найрізноманітнішими картами Чехії. Кожну мапу ви можете скачати. Для цього спершу потрібно мишкою відкрити необхідне зображення у модальному вікні. Далі через праву кнопку миші вибрати в контекстному меню “Зберегти зображення як”.

Слід сказати, що Чехія – це країна, яка давно популярна в Україні. Особливо її обжили та обстежили жителі західних регіонів нашої країни. Вже декілька десятиліть люди успішно влаштовуються на високооплачувані роботи, студенти здобувають освіту в Празі, а туристи милуються історичними місцями. На даний час 2024 рік в Чеській Республіці налічується 194 833 українців. Отже, представлені карти Чехії допоможуть для усім бажаючим добре орієнтуватись в цій місцевості.

Детальні карти Чехії: політична та адміністративна
Детальна політична та адміністративна карта Чехії.
Детальні мапи Чехії: дороги, міста та аеропорти
Детальна політико-адміністративна карта Чехії з дорогами, містами та аеропортами
Карта Чехії з рельєфом
Детальна політико-адміністративна карта Чехії з рельєфом.
Пивні марки Чехії карта
Детальна карта пивних марок Чехії.

Географічні особливості Чехії

 1. Розташування. Чехія знаходиться в центральній частині Європи і має кордони з Німеччиною на заході, Польщею на півночі, Словаччиною на сході та Австрією на південному заході.
 2. Рельєф. Країна відзначається різноманітним ландшафтом. Він включає в себе Крушні та Судетські гори на заході, гірські системи на південному сході та плоскі рівнини по всій території.
 3. Річки та озера. Однією з головних рік є Влтава, яка протікає через столицю Прагу. До інших значущих річок відносяться Лабу, Огржу та Мораву. В Чехії також розташовані численні ставки та водосховища. Наприклад, такі як Злинське та Олешніцьке.
 4. Клімат. Помірний континентальний. Зими вологі та холодні, а літа теплі. Значні коливання температур припадають на весняні та осінні місяці.
 5. Природні заповідники. В Чехії існують природні заповідники, такі як національні парки Крконозhí та Шумава. Вони зберігають багатий біорізноманіття та унікальні природні екосистеми.
 6. Аграрна зона. Значна частина країни використовується для сільськогосподарських цілей. Сільськогосподарська земля включає в себе плодородні долини та поля.

Демографія Чехії

 • Населення. За останньою оцінкою на початок 2024 року населення Чехії становить приблизно 10,51 мільйона осіб.
 • Столиця. Прага, найбільше місто країни, має населення понад 1,309 мільйона осіб на 2019 рік.

Соціальні аспекти

 • Освіта. Чеська Республіка має високий рівень освіти. Карлов університет у Празі, заснований у 1348 році, вважається одним з провідних університетів в Центральній Європі.
 • Охорона здоров’я. У країні діє ефективна система охорони здоров’я. За останні роки здоров’я населення продовжує покращуватися. Наприклад, середній термін служби становить близько 79 років.
 • Економіка. Чехія має диверсифіковану економіку. ВВП на душу населення в 2021 році склав приблизно 281,8 мільярда доларів США. Економіка країни активно інтегрована в світову торгівлю, і чистий експорт займає значну частину її ВВП.

Туризм

 • Приріст туристичного потоку. Чехія є популярним напрямком для туристів. В 2019 році країну відвідало понад 20 мільйон туристів.
 • Основні визначні місця. В першу чергу це сама Прага, яка привертає більшість туристів, і пропонує подивитись Карлов міст, Празький Град, Старе місто, продовжує зростати.

Як раніше називалася Чехія?

Раніше Чехія була відома як Чехословаччина. Так вона називалась до до 1993 року. Далі стався її поділ на дві незалежні держави: Чеську Республіку і Словаччину.

Як правильно писати Чехія чи Чеська Республіка?

Обидва варіанти – “Чехія” і “Чеська Республіка” – є правильними. З плином часу стандартне вживання почало схилятися до коротшого варіанту “Чехія”. Таким чином, обидва терміни вважаються прийнятними, але в повсякденному мовленні частіше використовується “Чехія”.

Чим славляться чехи?

Місцеві жителі пишаються своєю столицею містом Прага. Воно відоме своїми середньовічними старими районами із замками і мостами. Чехія також відома унікальною музичною традицією, включно з роботами таких композиторів, як Антонін Дворжак і Бедржих Сметана. Пиво також відіграє значну роль у культурі Чехії. Пивоварні славляться своїми продуктами не тільки серед своїх, але й по всій Європі.

Подивіться відео подорож вулицями Праги

Average:(рейтинг: 5 з 5. Всього: 1)
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Один коментар
 1. Безумовно чеське пиво на 100% краще за інших виробників!

  (5/5)
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *