Як провести покупку квартири без ріелтора

покупка квартири без ріелтора
Покупка квартири без ріелтора

Коли, нарешті, накопичується сума на покупку квартири, майбутній власник несподівано стикається з проблемою, про існування якої він раніше навіть не замислювався. В умовах обмеженого бюджету вкрай бажано придбати житло, не привертаючи посередників, що на ділі виявляється непростим завданням. Експерти представляють покрокову інструкцію як купити квартиру без ріелтора, яка дозволить досить швидко і вигідно придбати житло, як в новобудові, так і на вторинному ринку.

Визначення вимог до житлового приміщення

Перш ніж купити квартиру без ріелтора, покупцеві варто розставити пріоритети. Потрібно розуміти, які вимоги є обов’язковими, а від яких при необхідності можна відмовитися.

Як правило, при виборі нерухомості враховують такі характеристики об’єкта:

  • Загальна і житлова площа, поверх, кількість кімнат, особливості планування.
  • Рік побудови будинку.
  • Відстань від місця роботи та навчання.
  • Інфраструктура і транспортна доступність.
  • Стан прибудинкової території.
  • Технічний і санітарний стан під’їзду.
  • Стан квартири: якість ремонту, наявність приладів обліку, стан сантехніки електропроводки, а також вид з вікна.

В першу чергу звертають увагу на параметри, які не вдасться змінити: місце розташування будинку, його особливості. Ремонт же можна зробити, тому для деяких мешканців його відсутність не грає вирішальної ролі.

На що звернути увагу при огляді

Після вибору відповідних варіантів можна скласти список адрес і починати огляд. Оглядати нерухомість краще вранці або вдень: так буде краще видно особливості та дрібні недоліки ремонту.

В процесі огляду необхідно звернути увагу на наступні моменти:

  • Герметичність віконних рам: відсутність щілин, зазорів.
  • Якість освітлення і працездатність розеток.
  • Стан підлоги та стін в житловому приміщенні. Наявність слідів цвілі говорить про підвищену вологість і порушений температурний режим.
  • Варто подивитися, чи нормально працює сантехніка, а взимку — перевірити температуру батарей.
  • Корисно оцінити рівень шуму, в тому числі від сусідів.
  • Бажано подивитися в вікна і переконатися, що довколишні будівлі не затуляють денне світло.
  • Якщо в приміщенні проводилася перепланування, воно повинно бути узаконено.

Також треба обстежити місця загального користування: оцінити стан сходової площадки, працездатність ліфта. Корисно більше дізнатися і про майбутніх сусідів: консьєрж або бабусі біля під’їзду з задоволенням поділяться інформацією.

Варіант знайдений: подальші дії

Після огляду житла та проведення переговорів з продавцем з приводу ціни можна починати оформлення. Ось основні етапи процедури:

  • Перевірка документації. В першу чергу рекомендується запросити у продавця виписку з Держреєстру. Цей документ є основним у списку. Він дозволяє дізнатися, чи знаходиться об’єкт під арештом, чи перебуває в заставі, чи є на нього претензії з боку третіх осіб.
  • Укладення попереднього договору купівлі-продажу та внесення авансу або завдатку за квартиру. У документі вказуються всі істотні деталі (наприклад, термін, протягом якого продавець зобов’язаний передати житло іншій стороні).
  • Оформлення основної угоди. До підготовки її тексту краще залучити грамотного юриста.
  • Реєстрація переходу прав власності до нового власника. Сторони можуть подати документи безпосередньо в Держреєстр. Співробітник видає розписку в отриманні паперів, а в призначений термін (зазвичай він не перевищує 10 робочих днів) можна прийти паспортом і забрати документ, що засвідчує право власності. З моменту державної реєстрації угода офіційно вважається укладеною.

Одночасно проводяться остаточні розрахунки між сторонами, і продавець видає розписку в отриманні грошей. Кошти можуть передаватися готівкою, через банківську комірку або за допомогою відкриття банківського акредитива.

Average:(рейтинг: 5 з 5. Всього: 2)
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
2 коментарі
  1. Ринок нерухомості таїть в собі багато неприємностей і підводних каменів. Насправді самостійно придбати квартиру без сторонньої допомоги дуже важко.

    (5/5)
  2. Вавиль

    Щоб звершити купівлю квартири без ріелтора потрібно бути дуже уважним і мати потрібні знання. Ринок нерухомості, як і автомобільний, містить в собі багато шахрайства. І тут головне не попасти на обман. Тому перед купівлею потрібно добре вивчати документи нерухомості. Звичайно краще звертатись до професіоналів юристів, або нотаріусів.

    (5/5)
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *