Понеділок , 9 Грудня 2024

Як оформити завдаток при купівлі квартири на ринку нерухомості

Завдаток при купівлі квартири на ринку нерухомості
Завдаток при купівлі квартири на ринку нерухомості

Цей спосіб відомий ще з часів римського права і застосовується в торговельних відносинах, де є необхідність закріпити зобов’язання на рівні законодавства. Коли ми говоримо про купівлю квартири, то під завдатком маємо на увазі суму грошей, яка є лише частиною від загальної суми вартості квартири, і яку покупець добровільно передає продавцю. Під час здійснення цієї угоди на дві сторони накладається відповідальність виконати певні зобов’язання. Для покупця зобов’язанням буде завершити свою покупку до кінця і оплатити грошову суму в повному обсязі, прописану в основному договорі купівлі-продажу. Від продавця вимагається не зупиняти процес продажу і в кінцевому підсумку продати об’єкт нерухомості.

Купівля та продаж квартири на основі оформлення завдатку при купівлі квартири є вигідною, як для покупця, так і для продавця. Адже кожен має можливість досягти бажаного результату з гарантією. Це своєрідна страховка.

Що ж станеться, коли одна зі сторін відмовиться від своїх зобов’язань? Цивільний Кодекс України передбачає покарання для порушника у вигляді своєрідного штрафу. Якщо покупець відмовиться від наміру купити квартиру, то його завдаток залишається у продавця. Скажімо, якщо ви внесли тисячу доларів, як завдаток, то вони до вас не повертаються. Щодо продавця Закон вимагає повернути покупцеві не тільки суму завдатку, а й ще додаткову суму в розмірі самого завдатку. Тобто в нашому прикладі це буде дві тисячі доларів.

Слід зауважити, що Закон щодо завдатку стає дієвим лише за умови його правильного юридичного оформлення. Цивільне право вимагає оформляти завдаток у письмовій формі. Покупець повинен чітко вказати, що сума грошей, яка передається іншій стороні, дійсно є завдатком. Якщо цього письмово не зафіксувати, то фінанси отримають статус авансу.

Юридичні фірми

Помилки під час оформлення завдатку

Виникає доречне запитання: “Як юридично правильно і грамотно оформити завдаток при купівлі квартири на папері? Помилка в оформленні може призвести до втрати, як грошей, так і квартири. У юридичній практиці трапляються досить дивні явища, коли завдаток оформляють повністю “юридично не захищеними” договорами. Наприклад, людей просять просто підписати розписку про передачу та отримання грошових коштів. Комусь “мудрі люди” рекомендують укласти договір про наміри. Такі договори призводять лише до затяжних судових розглядів і додаткових фінансових витрат. Ніяка розписка про отримання завдатку на квартиру вам не допоможе в суді, коли виникне НП і продавець не захоче віддавати ваші гроші.

Як правильно оформити передання грошей завдатку?

Існує два правильних варіанти реалізувати завдаток на практиці. Саме вони передбачають юридичну відповідальність.

Два способи реалізації завдатку:

  • завдаток прописується в основному договорі купівлі-продажу;
  • укладається додаткова угода до основного договору.

Які необхідно підготувати документи?

Насамперед особливу увагу на збір документів потрібно звернути покупцеві. Адже йому доведеться вимагати від продавця повний пакет документів на об’єкт нерухомості. Буде потрібен перелік документів такий самий, як і під час укладення договору купівлі-продажу. Детальну інформацію про перелік необхідних документів щодо нерухомості ви можете подивитися на сторінці за посиланням. Радимо повністю перевіряти документи на квартиру, щоб мінімізувати власні ризики.

Під час оформлення завдатку покупець повинен мати власний паспорт, ідентифікаційний код і всі документи, що вказують на родинні зв’язки (наприклад, свідоцтво про шлюб).

Попередньо кожна зі сторін перевіряє паспортні дані на предмет відповідності особи, яка вписується в документацію з оформлення завдатку.

Друзі, купівля нерухомості – це не той випадок, де можна ризикувати. Ми завжди рекомендуємо залучати досвідчених юристів при таких угодах з нерухомості.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *