Вівторок , 10 Вересня 2024

Як вибрати ванну – найкращі поради

ванна
Ванна

Як вибрати ванну – це одне з найважливіших питань, з яким стикається кожен, хто планує ремонт у ванній кімнаті.

Вибирати її потрібно за кількома критеріями: розмір, матеріал, з якого вона виготовлена, і форма.

Почнемо з розміру. У ванній потрібно зручно розміститися, напівлежачи, з витягнутими розслабленими ногами. Щоб вибрати довжину ванни, рекомендується взяти найвищого члена сім’ї і поїхати з ним у магазин сантехніки, щоб провести “примірку” на місці. Якщо такої можливості немає, можна скористатися умовною формулою: заміряємо розмір від пахв до п’ят у найвищого члена сім’ї + 20-30см – це і буде зручна довжина виробу. По ширині ванна повинна мати зазор у 5-7 см з кожного боку. Глибина коливається від 45 до 60 см, тут все залежить від моделі.

І найголовніше – ванна має розміститися в санвузлі, тому перед її придбанням переконайтеся, що вона поміститься. Розробляючи дизайн інтер’єру в Києві, враховуйте планування і площу санвузла.

Щоб вибрати ванну, потрібно визначитися, з якого матеріалу виріб Вам найбільше підходить

підбір ванни
Підібрати ванну.

Чавунні вироби найбільш довговічні, можуть прослужити в середньому від 20 до 50 років. Вони невибагливі в догляді, довго зберігають температуру води, а отже, допоможуть заощадити на її підігріві. З мінусів можна відзначити їхню велику вагу і чималу вартість, а також обмежений вибір моделей.

Можна вибрати акрилову ванну, вони більш різноманітні за дизайном і комплектацією. У базовій комплектації вони дешевші за чавунні, легкі та прості в установці. Але вони сприйнятливі до абразивної хімії, їх легко подряпати (щоправда, і відполірувати теж нескладно), прогинаються під навантаженням, нерідко їм потрібен каркас.

Сталеві вироби – це найбюджетніший варіант, але й найнижчий за якістю. Вони під навантаженням тягнуться, через що відходить емаль, у них дуже швидко остигає вода.

За формою найпоширеніші моделі прямокутної та кутової форм. Хоча, варто також розглянути й овальні, круглі, квадратні моделі – тут усе залежить від габаритів і дизайну приміщення.

Також, ванни бувають пристінні, окремостоячі та вбудовані.

Пристінні найпоширеніші, вони дають змогу заощадити місце. Для окремостоячих моделей потрібна велика площа, тому що має бути можливість обійти її з різних боків. Для вбудованих потрібен подіум.

Проаналізуйте моделі, представлені на ринку, свої потреби і можливості, і вибрати ванну не складе труднощів:)

Також слід пам’ятати, що буде плюсом для ванної кімнати, якщо там можна буде зручно мити руки в умивальнику. Адже не завжди доречно розміщувати умивальник в туалеті.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *