П’ятниця , 14 Червня 2024

Від чого складається вартість квартири первинного ринку

стоимость квартиры первичного рынка
stoim kv

Незалежно від того, в якому районі покупець хоче придбати житло, насамперед він оцінює його за місцем розташування. Дивиться не тільки на район розташування приміщення, а й на впорядкованість, безпеку, престижність місця. Покупцеві хочеться купити житло в упорядкованому районі за невисокою ціною. Вартість квартири в новому будинку, розташованої поруч з архітектурними пам’ятками, пам’ятками в центрі, може бути по кишені тільки заможному покупцеві. Можна купити акуратну квартиру в хрущовці або сталінці за нижчою ціною. Що ближче квартира розташовуватиметься до центру, то дорожчою буде її вартість.

Вартість квартири на ринку первинного житла

При купівлі житлоплощі на ринку первинної нерухомості, можна укласти вигідну угоду. Вартість квартири, що перебуває в стадії будівництва, буває нижчою порівняно з вартістю готового житла. Тільки, якщо це не новобудови люксової серії.

Але покупець має бути готовий до того, що, коли забудовник здасть об’єкт в експлуатацію, йому доведеться витрачати гроші на внутрішнє оздоблення, дизайн інтер’єру, сантехніку; будувати внутрішні стіни в приміщенні. Це може призвести до підвищення витрат. У результаті недороге житло обійдеться дорого.

Первинна нерухомість має свої недоліки:

 • Довго чекають заселення у квартиру;
 • Невідомо, які будуть сусіди проживати поруч;
 • Необхідність в проведенні ремонтних робіт;
 • Можливе усадження будинку.

Якщо це новий мікрорайон, то там може не бути дитячих садків, шкіл, медичних установ, великих магазинів, спортивних комплексів.

Первинне житло купують із мінімальними юридичними ризиками, надійними інженерними комунікаціями, сучасного планування. До того ж його будують із використанням досконалих будівельних технологій. Проводять якісну звукоізоляцію, теплоізоляцію. Щоправда, за багато додаткових деталей потрібно доплачувати під час купівлі квартири. Будують надійні стіни, вентиляцію, встановлюють сучасні ліфти. У багатьох сучасних житлових комплексах є власна інфраструктура. Турбуватися про наявність фітнес-центру, банку, магазину, не доведеться. Щоправда покупець має врахувати, що, поки комплекс ще недобудований, інфраструктура може бути також не добудована.

Для чого потрібна оцінка нерухомості

Власник стикається з цим питанням, коли хочуть підготувати приміщення для продажу. Оціночна експертиза потрібна для того, щоб визначити її об’єктивну вартість. Коли власник починає її продавати, він за нею орієнтується.

Експертну оцінку проводять для того щоб можна було:

 • Потім нерухомість перепродати;
 • Надати дані для страхової компанії, коли проводять майнове страхування;
 • Визначити спадкову частку, коли пишуть заповіт;
 • Оформити іпотечний або автокредит, кредитування для майнової застави;
 • Надати інформацію суду під час здійснення поділу;
 • Визначити, в якій сумі потрібно сплачувати податок під час продажу квартири, прийняття спадщини, дарування.

Якщо власник вирішив продати квартиру, то йому потрібно дізнатися і про об’єктивну ринкову вартість житла. Потрібно враховувати всі ці моменти для отримання таких переваг:

 • Вигідного продажу нерухомості, отримання максимально можливої суми за квартиру;
 • Встановлення оптимальної вартості на об’єкт, що має аналогічні характеристики для значного прискорення процедури продажу житла;
 • Для отримання можливості аргументованого відстоювання своїх інтересів, коли проводять торг із потенційними покупцями.

Враховуючи всі сторони, власник може призначити оптимальну ціну на своє житло і вигідно його продати.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *