Понеділок , 29 Квітня 2024

Як вибрати телевізор: на що звертати увагу

Як вибрати телевізор
Телевізор

Дізнайтеся, на що, крім діагоналі та роздільної здатності, звертати увагу.

1. Перевірте доступне місце

Розмір телевізора залежить від вільного простору в місці встановлення. Тому насамперед варто оцінити, чи поміститься там новий пристрій. Виміряйте габарити ніші шафи або місця на стіні та запишіть. Пізніше це допоможе зрозуміти, чи влізе обраний ТВ, чи доведеться злегка зменшити апетити.

2. Підберіть діагональ

Що більший екран, то сильніший ефект занурення. Але просто купувати максимально великий телевізор на всі гроші не зовсім правильно. Адже на вибір діагоналі впливає відстань до екрана і якість контенту, причому ці параметри тісно пов’язані між собою: що ближче до дисплея, то реалістичніша картинка, і то сильніше помітні всі огріхи.

Оптимальною дистанцією вважається відстань у 1,2-2,5 діагоналі: так рекомендують виробники.

Наприклад, для 40 дюймів це буде близько 1,2-2,5 метра, для 65 дюймів – 2-4 метри. За умови, що кімната достатньої ширини і дивитися плануєте якісний цифровий контент, можна орієнтуватися на цю формулу.

Якщо ж місця не дуже багато, а сигнал не завжди у високій роздільній здатності, доведеться шукати компроміс, враховуючи залежність діагоналі, дистанції та якості контенту.

  • Якщо хочеться діагональ побільше – подбайте про якісний сигнал або сідайте подалі від телевізора.
  • Якщо кімната маленька – зменшіть діагональ або підвищіть якість сигналу.
  • Якщо контент сумнівної якості – відсувайтеся від екрана або беріть меншу діагональ.

3. Визначтеся з роздільною здатністю

Роздільна здатність дисплея безпосередньо впливає на рівень деталізації зображення, зрозуміло, за умови якісного сигналу. У 2020 році на ринку доступно чотири стандарти, проте HD вже майже не зустрічається, а 8К поки вважається екзотикою. Фактично вибирати доведеться між Full HD і 4К.

Правило “чим більше, тим краще” тут знову не працює, оскільки повністю розкритися телевізор з екраном з високою роздільною здатністю може тільки за наявності відповідного сигналу. Весь вибір зводиться до того, щоб зрозуміти, контент у якій роздільній здатності плануєте дивитися частіше.

  • HD (1 280 × 720) — морально застарів, але при цьому є ідеальним варіантом для перегляду ефірних ТБ-каналів і телевізорів з діагоналлю до 32 дюймів. Зустрічається тільки в найбюджетніших моделях і підійде хіба що для дачі або кухні.
  • Full HD (1 920 × 1 080) — поступово витісняється більш прогресивним 4К, але на даний момент все ще затребуваний і залишається найпопулярнішим. Переважна більшість контенту доступна саме в 1 080p.
  • UHD або 4K (3 840 × 2 160) — формат, що набирає обертів, який у найближчі кілька років стане основним. Ідеальний варіант для відео з YouTube, фільмів, серіалів, ігор. Для ТВ-каналів буде гірше, ніж Full HD.
  • 8К (7 680 × 4 320) — нещодавно представлений стандарт, що вдвічі перевершує за роздільною здатністю 4К і вчетверо – Full HD. У найближчі 3-4 роки купувати немає сенсу, оскільки на ринку доступно всього кілька моделей, а весь контент обмежується десятком відео на YouTube.

вибираємо телевізор

4. Виберіть технологію матриці

У гонитві за реалістичною передачею кольору, високою яскравістю і контрастом виробники постійно експериментують з дисплеями. Зараз усі телевізори мають матриці трьох основних типів: LED, QLED, OLED. У кожної з них є як переваги, так і недоліки, тому обирати варто, виходячи зі своїх уподобань.

LED

Технологія, заснована на рідких кристалах. По суті, той самий LCD (РК), але з підсвічуванням не на флуоресцентних лампах, а на світлодіодах. Це дало змогу значно заощадити місце і випускати тонкі пристрої, тому виробники винесли тип підсвічування LED у назву. Вона закріпилася, хоча матриці й не відрізняються від старіших.

LED-панелі на даний момент найбільш поширені. Вони мають два різновиди, які розрізняються розташуванням кристалів у матриці.

  • IPS — в таких панелях молекули рідких кристалів завжди паралельні площині дисплея і розсіюють світло в сторони. За рахунок цього забезпечуються дуже хороші кути огляду і передача кольору, але страждає контрастність, а чорний колір при слабкому освітленні більше схожий на темно-сірий.
  • VA — в цих матрицях кристали розташовуються перпендикулярно екрану, що дає змогу повністю блокувати світло і дає глибокий чорний колір. Однак це одночасно погіршує картинку при зміні кута огляду: по горизонталі спотворюються відтінки, а по вертикалі – деталізація тіней.
Обидві технології використовують у моделях початкового рівня. LED-IPS можна порекомендувати для перегляду різнопланового контенту всією сім’єю при природному освітленні та для відеоігор. LED-VA краще обирати тим, хто вважає за краще поодинці або удвох насолоджуватися кіно і серіалами вечорами.

QLED

Матриці QLED, по суті, є вдосконаленим різновидом попередньої технології і не мають нічого спільного з OLED. Але з подачі тих же виробників їх виділили в окрему категорію. Такий термін використовує Samsung, у LG вони називаються Nano Cell, у Sony – Triluminos.

Відмінність цієї технології полягає у використанні для підсвічування синіх світлодіодів. Вони формують відсутні для палітри RGB червоний і зелений кольори за рахунок додаткового шару з квантовими точками. Все це дає більш яскраву і насичену картинку.

QLED‑матриці обходяться дорожче, тому їх варто розглядати за середнього бюджету.

Хоча більшість виробників і так встановлює їх у всіх моделі, крім початкових.

OLED

Принципово інша, більш сучасна технологія, в основі якої лежать органічні світлодіоди. Вони не потребують додаткового підсвічування, оскільки самі випромінюють світло під час подачі струму, вміючи повністю відключатися. Завдяки цьому OLED-телевізори можуть похвалитися чудовим колірним охопленням і контрастністю, а також ідеальним чорним кольором і товщиною всього в кілька міліметрів.

До мінусів таких матриць належать яскравість, що поступається LED-аналогам, і дуже висока ціна.

Крім того, OLED-екрани схильні до “вигорання” – виникнення залишкових слідів на статичних зображеннях на кшталт інтерфейсу в іграх або плашок ТВ-каналів.

OLED-матриці можна порекомендувати у випадках, коли бюджет покупки не надто обмежений, а основним контентом будуть фільми та серіали. Для ігор краще вибрати QLED.

5. Врахуйте тип підсвічування

У всіх телевізорах, крім OLED, використовується світлодіодне підсвічування матриці. На даний момент виробники застосовують дві технології: Edge LED і Direct LED.

Перша передбачає розташування світлодіодів по периметру екрана, сама ж матриця висвітлюється через розсіювальну панель. Такий варіант дешевший і дає змогу домогтися меншої товщини корпусу.

В Direct LED світлодіоди встановлені безпосередньо за матрицею і рівномірно розподілені по всій її площині. Така конструкція хоч і виходить товстішою, але дає більш однорідне підсвічування без засвічень і дає змогу гасити окремі ділянки екрана для досягнення глибшого і природного чорного кольору.

6. Визначтеся з частотою розгортки

Цей параметр показує швидкість оновлення екрана за одну секунду і вимірюється в герцах (Гц, Hz). Так, 60 герц означає, що за секунду зображення зміниться 60 разів. Що вища частота, то плавніший вигляд матимуть динамічні сцени, наприклад у спортивних трансляціях або відеоіграх.

Екранів із частотою 60 Гц достатньо для перегляду більшості контенту, включно з телепередачами, фільмами та серіалами. 120 Гц може стати в нагоді лише в тому разі, якщо планується підключати до ТВ консоль і грати у відеоігри.

7. Виберіть операційну систему

Без будь-якої ОС зараз продаються тільки найбюджетніші моделі. У принципі це навіть добре: можна заощадити, а за бажання реалізувати розумні функції вийде в будь-який момент, докупивши медіаприставку.

Більшість же телевізорів на ринку мають ту чи іншу Smart-платформу. Усі вони пропонують мінімальний набір ПЗ, куди входить медіаплеєр, YouTube, клієнти онлайн-кінотеатрів і магазин додатків. Відмінності в основному візуальні, але не тільки.

  • WebOS — власна розробка компанії LG. Приємна оболонка з мінімалістичним, інтуїтивним інтерфейсом і хорошою оптимізацією. До мінусів належить закритість і мізерний набір додатків у магазині.
  • Tizen — варіант розумної платформи від Samsung. Вміє приблизно те саме, що WebOS, і за великим рахунком відрізняється чисто візуально. Ексклюзивна фішка – підтримка системи розумного будинку Samsung Smart-Things для інтернету речей.
  • Android TV — спеціальна версія ОС від Google, яка використовується в телевізорах Sony, TCL, Philips та інших виробників. За інтерфейсом і швидкістю роботи програє WebOS і Tizen, але може похвалитися масою застосунків з Google Play, зокрема іграми.

8. Вивчіть роз’єми та бездротові стандарти

Зараз кількість портів у телевізорах скоротилася до мінімуму. Відео та звук передаються через роз’єми HDMI, тому фактично потрібно лише переконатися, що їх вистачить для всіх ваших пристроїв. Однак є кілька нюансів, на які варто звернути увагу.

  • HDMI — найголовніший роз’єм. Їх має бути мінімум два, а краще три або більше – щоб підключити медіаприставку, ігрову консоль, саундбар і всі інші пристрої. Для виведення 4К 60 Гц потрібні порти версії 2.0, а для 4К 120 Гц – версії 2.1. Часто такий роз’єм всього один, інші старіші.
  • USB — краще мати хоча б парочку: для флешок і мишки, геймпада або клавіатури. Уточніть також, чи є підтримка USB 3.0 і який максимальний обсяг дисків.
  • Ethernet — підключення по кабелю краще, оскільки забезпечить більш високу швидкість і надійність порівняно з Wi-Fi.
  • Digital Optical Out — оптичний вихід для акустичних систем. Знадобиться, якщо збираєтеся використовувати колонки з таким варіантом підключення.
  • Wi‑Fi — з’єднання бездротовою мережею зручне для тих, хто не хоче возитися з кабелями. Однак якщо ефір перевантажений, можуть бути проблеми зі стабільністю.

9. Перевірте звук

Усі телевізори з вбудованими динаміками мають приблизно однакову якість звучання і гучність. Не варто зациклюватися на кількості динаміків і їхній потужності, адже можна значно поліпшити звук, під’єднавши навіть найпростіші колонки або саундбар.

Перевірка, по суті, обмежується прослуховуванням на гучності вище середнього.

Не повинно бути брязкоту корпусу і хрипів динаміків.

10. Оцініть пульт

Важливо також перевірити зручність комплектного пульта. Особливо якщо телевізор зі Smart TV і пульт буде використовуватися не тільки для ввімкнення екрана, а й для навігації по меню.

В дорожчих моделях є вбудований гіроскоп, що дає змогу за допомогою нахилів пульта керувати курсором, переміщаючись по меню на манер миші. Іноді зі зворотного боку навіть є QWERTY-клавіатура.

В деяких пультах є підтримка голосового пошуку, що дуже зручно: досить сказати в мікрофон назву фільму або функції, і система одразу відобразить їх.

11. Дізнайтеся тип тюнера

Телевізори преміум-сегмента оснащені всіма типами приймачів, але у деяких моделей їх може не бути. Якщо плануєте дивитися телепередачі, обов’язково уточніть тип вбудованого тюнера.

  • DVB‑T/DVB‑T2 – забезпечує приймання цифрових ефірних каналів на звичайну антену.
  • DVB‑C/DVB‑C2 – знадобиться для цифрового кабельного телебачення.
  • DVB‑S/DVB‑S2 – потрібен під час під’єднання до супутникової тарілки.

12. Плоский або вигнутий екран

Телевізори з вигнутими екранами, що з’явилися відносно недавно, мають одну важливу перевагу, порівняно з плоскими. Завдяки зближеним краям матриці зменшилося поле зору, що дає змогу знизити рівень навантаження на очі глядача.

Але тут є свої підводні камені. Виробники і продавці не акцентують увагу на тому, що зазначена вище перевага проявляється лише в тому разі, якщо ви будете дивитися на екран здалеку і по центру.

Погляньте на картинку на вигнутому екрані збоку: зображення буде спотвореним. Роздумуєте, як вибрати якісний телевізор для перегляду не наодинці, а в сімейному колі? Тоді відразу ж відмовтеся від вигнутого екрана на користь плоского.

13. Якої марки телевізор вибрати

До категорії лідерів традиційно прийнято відносити такі бренди, як LG, Samsung, Sony, Philips, Panasonic. Їхня продукція користується найбільшою популярністю серед споживачів.

Рейтинг виробників телевізорів

За популярністю виробників можна розділити так:

  1. Samsung, LG
  2. Sony, Philips, Panasonic
  3. Всі інші.

Експерти радять віддавати перевагу моделям телевізорів цих виробників, які перевірені досвідом багатьох користувачів. Ці телевізори підійдуть тим, хто готовий витратити пристойну суму грошей, але отримати якісний продукт.

Лайфхак. Одні з перевірених способів – це зайти в youtube.com і подивитися відеоогляди техніки, яка вас цікавить. Таким чином ви зможете побачити реально який вигляд має телевізор, отримати рекомендації та відгуки. Особливо корисно подивитися, що внизу під відео пишуть люди. Іноді в коментарях можна почерпнути досить корисну інформацію.

Найпопулярніші виробники телевізорів

Лідери в телевізорах це Samsung і LG. Сказати хто кращий тут складно. Ці 2 фірми конкурують між собою і прямо кардинальної різниці немає. В одних моделях краще LG, а в інших Samsung. Статистика щодо поломок теж приблизно однакова. Вибирайте за ціною і характеристиками. Картинка приблизно на рівні.

Щоб купити дешевше, потрібно купувати за акцією. Часто бувають акції та розпродажі на різні моделі від Самсунг і LG на розетці.

Тому подивіться за посиланням, можливо, ви зможете купити телевізор топового виробника за ціною приблизно рівною бюджетним виробникам:

Бюджетні моделі телевізорів

Досить якісними і при цьому менш дорогими є телевізори Toshiba, HP, Sharp, Hitachi. Але вони значно рідше зустрічаються в асортименті магазинів побутової техніки сучасних країн, ніж продукція брендів-лідерів.

Популярність зараз завойовує фірма Xiaomi. Вони випускають досить просунуті моделі на ринок за доступною вартістю. Але як покажуть себе в довговічності поки що не відомо. Можете почитати відгуки на розетці про них. Багато хто задоволений. Як варіант, можете розглянути.

Найбюджетніші та найдешевші телевізори

Бюджетними і при цьому найменш надійними вважаються вироби таких виробників, як Elenberg, Saturn, Rainford, Bravis, Liberton, Supra, Digital, Shivaki. І матеріали, і якість збірки, і функціонал у цих пристроїв загалом слабкі, що і пояснює невисоку ціну.

Але якщо ви не плануєте інтенсивно експлуатувати пристрій, тоді й такого телевізора буде цілком достатньо. Але виходять з ладу вони частіше і якість картинки буде не така висока.

Що дешевший телевізор, то дешевші використані деталі та комплектуючі. Від цього може страждати якість і довговічність. Так само зовнішній вигляд може бути не таким приємним, як у моделей від іменитих брендів.

Виробник телевізорів і ремонт

Вийти з ладу може будь-яка модель телевізора. Радимо купувати досить поширену фірму і модель телевізора, щоб якщо буде потрібен ремонт можна було швидко знайти запчастини.

Деталь для телевізора Самсунг або LG знайдеться значно швидше і дешевше, ніж для телевізора, який офіційно не поставляється в нашу країну і продається дрібними партіями.

В гіршому разі телевізор від рідкісної фірми в разі серйозної поломки доведеться просто викинути. Через високу вартість ремонту або відсутність запчастин.

14. Вивчіть додаткові функції

Виробники розвивають технології та впроваджують нові функції, але далеко не завжди корисні (дехто лише черговий прийом маркетологів).

З корисних фішок можна виділити таке:

  • HDR — функція розширеного динамічного діапазону, доступна в основному на 4К-телевізорах. У фільмах та іграх з відповідною підтримкою робить картинку максимально контрастною і соковитою, підлаштовуючи яскравість певних ділянок зображення.
  • Bluetooth — стане в пригоді для використання бездротових навушників, а також мобільних пристроїв для трансляції медіаконтенту.

Безумовно непотрібними в 2024 році вважаються:

  • 3D — модна колись технологія зараз остаточно канула в Лету і більше не використовується в сучасних телевізорах. Зустріти її можна тільки в моделях, що завалялися на складах.
  • Curved display — вигнуті екрани тільки мають цікавий вигляд. На ділі ж від них одна шкода: дивитися можна тільки сидячи суворо по центру, оскільки навіть при невеликому відхиленні картинка спотворюється.
Average:(рейтинг: 5 з 5. Всього: 1)
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
4 коментарі
  1. Хорошая статья инструкция. Но я обычно иду в магазин и смотрю на товар вживую. Если мне понравился экран, подошли размеры, после этого спрашиваю в продавца другие параметры и все тестирую в реальности.

  2. Самые не дорогие телевизоры это бу. Кстати можно выбрать достаточно хорошие экземпляры. Иногда лучше купить хороший подержанный зарубежный телевизор, чем купить бракованный в наших магазнах.

  3. Были времена когда мы в детстве смотрели протоны, электроны, черно-белую весну… время прошло, технологии стремительно меняются и такое ощущение что скоро вместо телевизора будут очки, которые одеваешь и смотришь телепередачи и фильмы.
    а как вы думаете? какие телевизоры будут в будущем?

  4. Купуйте Panasonic і завжди будите задоволені. Ця компанія спеціалізується на телевізорах.

    (5/5)
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *