П’ятниця , 24 Травня 2024

Cуборенда квартир як бізнес: практичні рекомендації

Cуборенда квартир бізнес
Як почати бізнес на суборенді квартир.

Здача в суборенду як бізнес передбачає укладення довгострокового договору оренди нерухомості з власником і його реєстрацію в держорганах, а потім надання цієї нерухомості в суборенду, за вищою ціною, на невеликий термін до року. Найоптимальніший термін, на який слід укладати основний договір оренди з власником, – 3 роки.

Ефективність здачі житла в суборенду в комерційних цілях багато в чому залежить від правильного визначення потенційних клієнтів ваших майбутніх суборендарів. А від цього вже залежатиме вибір самого об’єкта основної (вашої) оренди, облаштування житла, що здається, розрахунок витрат і ціни суборенди. Під витратами слід розуміти як плату за оренду з вашого боку власнику, так і виконання необхідного ремонту та благоустрій, а також поточні та непередбачені витрати. Те, на скільки ви вірно розрахуєте витрати, визначите моменти, де є можливість заощадити (наприклад, виконання косметичного ремонту або погашення боргу власника з квартплати увійде у вартість оренди), спрогнозуєте прибуток, а головне – чим швидше знайдете суборендаря, тим більше залежатиме ваш комерційний успіх. Вам буде потрібна реєстрація нової фірми в Києві.

Покроковий алгоритм запуску бізнесу із суборенди квартир

 1. Знайдіть відповідну квартиру для здачі в суборенду. Краще обирати мебльовані 1-2 кімнатні квартири в хорошому стані, розташовані недалеко від метро, університетів або великих компаній.
 2. Домовтеся з власником про довгострокову оренду цієї квартири. Постарайтеся домогтися максимально вигідних умов за ціною і термінами.
 3. Створіть привабливий опис і фотографії квартири, підкресліть усі її переваги. Додайте оголошення на популярних сайтах з оренди житла.
 4. Проводьте перегляди квартири і ретельно вибирайте наймачів. Віддавайте перевагу людям, які працюють, з хорошою кредитною історією.
 5. Укладіть вигідний договір суборенди, стягуйте депозит. Подбайте про складання акта приймання-передачі.
 6. Регулярно отримуйте оплату від наймачів. У разі прострочень попереджайте їх і вимагайте погашення боргу.
 7. Слідкуйте за порядком у квартирі. Періодично інспектуйте її стан, спілкуйтеся з мешканцями.

Дотримуючись цих кроків і проявляючи обачність, можна побудувати stable і прибутковий бізнес.

Чому вигідно орендувати однокімнатні квартири

Житло в суборенду як бізнес
Бізнес на суборенді квартири.

Якщо в районі або місті, що розглядається, спостерігається скупчення студентів, то доцільно орієнтуватися на невеликі житлоплощі: кімнати або однокімнатні квартири. Вкладення мінімальні: косметичний ремонт і меблювання квартири найнеобхіднішим: ліжко, холодильник, телевізор і мінімум предметів побуту. Можна також використовувати багатокімнатні квартири, але при цьому кожну кімнату обставляють з урахуванням передбачуваного одноосібного проживання одного або двох студентів як у гуртожитку. Такий самий принцип застосовується і до розміщення робітників вахтовиків.

Кому підійде оренда двокімнатної квартири

Відкриття нового великого підприємство і поява великої кількості робочих місць неминуче викличе приплив робочої сили. Відповідно слід орієнтуватися на приїжджі сім’ї, які зніматимуть квартири цілком. Попитом користуватимуться здебільшого “двушки”. Необхідно врахувати такий нюанс: можуть виникнути пропозиції про продаж квартири. У даній ситуації, ви як основний орендар маєте повне право на компенсаційну виплату з боку власника, тому що перш ніж продати житло, воно повинно бути звільнене від тягаря оренди (її розмір встановлюється вами, або буде прописано в договорі оренди як компенсація за дострокове розірвання договору).

Здача квартир подобово передбачає створення комфортабельніших умов, оскільки і ціна суборенди встановлюватиметься на багато вище, ніж під час здавання сімейним і студентам. Те ж саме стосується і здачі квартир курортникам або туристам. Чистота і привабливість житлового приміщення, чиста постільна білизна, елементи комфорту: кондиціонер, інтернет, кабельне телебачення, все це має бути. Як зразок можна взяти сервіс у готелі. Так само тут слід передбачити і щоденне прибирання приміщення, заміну білизни та інше. Ціна здачі приміщення покриватиме ці витрати.

Важливий момент при здачі житла в суборенду, обов’язково передбачте в договорі матеріальну відповідальність суборендаря за псування майна, включно з третіми особами. Ніхто повністю не застрахований від пожежі, затоплення сусідів з нижнього поверху та інше. Особливо це стосується суборендарів-студентів.

Average:(рейтинг: 5 з 5. Всього: 1)
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Один коментар
 1. Микола

  Багато визнаних експертів в галузі інвестицій підтверджують, що нерухомість є однією з найкращих форм інвестування. Це пов’язано з тим, що житло завжди є необхідністю для людей, і попит на нерухомість зазвичай залишається стійким. Багато успішних бізнесменів обирають інвестувати у нерухомість, викуплюючи комерційні приміщення для подальшої здачі в оренду, будуючи офісні комплекси або інвестуючи в туристичні об’єкти, такі як пансіонати на березі річки чи моря. Це не лише приносить стабільний дохід, але й може збільшити вартість інвестиції в майбутньому через зростання ринкової ціни на нерухомість.

  (5/5)
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *