Понеділок , 15 Липня 2024

Де краще жити у Великій Британії: 12 найкращих місць

Вид на Лондон із човна
Вид на Лондон із човна

Багато людей мріють переїхати та оселитися у Великій Британії, і це не випадково. Країна відома своєю найбільш розвинутою економікою серед інших європейських країн. Вона займає площу у 244,100 квадратних кілометрів. Велика Британія вражає своїм різноманіттям фантастичних міст. Починаючи від столиці Шотландії, Единбурга, на півночі, і закінчуючи прибережним поселенням Саутгемптона на південному узбережжі, а також усім, що між ними, тут насправді існує багато привабливих районів. В цій статті ми розглянемо 12 найкращих місць для проживання в цій країні, наголошуючи на їхніх особливостях, історії та культурі. Запрошуємо вас ознайомитися з цікавими можливостями, які надає Велика Британія для комфортного та перспективного життя.

Під час вибору того, де краще жити у Великій Британії і працювати, вкрай важливо відшукати місто, яке найкращим чином відповідає вашим потребам. Можливо це пошук ідеального міста для сімей, іммігрантів, агентів з нерухомості або студентів. Думаємо, що тут кожний знайде прийнятний для себе варіант. Розберемося докладніше з кількома достойними місцями для проживання та працевлаштування у Великій Британії. Постараємось зрозуміти, що кожне з них може запропонувати.

№1. Лондон

Будучи столицею Великобританії, Лондон є найбільшим містом у країні і він став одним із провідних міст у Європі. Цей яскравий та різнонаціональний мегаполіс приваблює емігрантів завдяки широким співтовариствам шукачів пригод, які тепер називають Великобританію своїм будинком. Займаючи велику територію, Лондон втілює багатство британської культури, будучи одним із міст із тисячею вражень.

Незалежно від ваших інтересів, у Лондоні кожен може знайти щось для себе. Це місто з більш ніж двохтисячолітньою історією пишається своєю спадщиною. Крім відомих визначних пам’яток, таких як Букінгемський палац, Вестмінстерське абатство, Тауерський міст і Біг-Бен, в Лондоні розташовується безліч музеїв, художніх галерей та історичних місць, що постійно радують лондонців. Місто також славиться різноманітністю прекрасних садів, парків та міських лісів, ідеальних для активного способу життя на свіжому повітрі.

Лондон стає справжнім райським місцем для гурманів з великою кількістю чудових барів, ресторанів, закусочних і фургонів з вуличною їжею. Щоб охопити всі кулінарні задоволення, які пропонує це місто, знадобиться ціле життя.

Якщо ви в пошуку роботи, дбаєте про добробут сім’ї або просто хочете створити затишок удома, Лондон може стати вашим ідеальним містом. Однак варто відзначити, що висока популярність Лондона відбилася на зростанні цін на житло, і квартири в цьому місті можуть виявитися досить дорогим задоволенням.

Лондон також відомий своїми мальовничими кварталами та передмістям. Кожен має свій особливий стиль та характер.

Переваги проживання у Лондоні

 1. Величезний мегаполіс пропонує безмежні кар’єрні перспективи.
 2. Центр для численних співтовариств експатріантів.
 3. Будучи столицею країни, він, природно, приваблює більше фінансової підтримки.
 4. Розвинена транспортна інфраструктура.
 5. Велика кількість культурних та історичних цінностей.
 6. Багато зелених зон, що освіжають міське середовище.
Лондон Фото
Лондон Фото

№2. Единбург

Единбург, одне з найбільших міст Великої Британії, служить столицею північної частини Сполученого Королівства – Шотландії. Незважаючи на те, що він не претендує на звання наймасштабнішого міста в Шотландії, Единбург давно заслужив статус культурного і духовного центру регіону.

Як портовий населений пункт Единбург володіє вишуканою красою прибережного міста, що вміло переплітається з шумом сучасного мегаполісу. З низьким рівнем злочинності та видатними освітніми можливостями Единбург стає чудовим вибором для сімейного відпочинку у Великій Британії.

Воно відоме в країні як місце проведення видатних культурних подій, таких як Единбурзький міжнародний фестиваль і Единбурзький фріндж. У поєднанні із замком, собором і численними художніми галереями, Единбург набуває непередаваного мистецького і культурного характеру, що пронизує все місто.

Переваги проживання в Единбурзі:

 1. Столиця Шотландії, що надає безліч можливостей.
 2. Культурний центр Шотландії, де проводиться безліч фестивалів.
 3. Високий рівень освіти.
 4. Ідеальне місце для сімейного відпочинку.
 5. Низький рівень злочинності порівняно з іншими регіонами країни.
 6. Прекрасні пішохідні маршрути в Единбурзі та його околицях для любителів природи та активного відпочинку.
 7. Зручна система громадського транспорту.
 8. Рай для шанувальників фільму Гаррі Поттера.
Місто Единбург
Місто Единбург

№3. Бірмінгем

Відомий як “друге місто” і розташований у Мідлендсі – географічному центрі Англії. Раніше промисловий центр Великої Британії, сьогодні перетворився на мультикультурний сучасний мегаполіс, що переживає сучасний ренесанс. Завдяки спільноті іноземних громадян, що бурхливо розвивається, Бірмінгем вважається одним із найкращих міст Великої Британії для новоприбулих. Іншим привабливим аспектом для життя в місті є динамічна економіка, що не вимагає високих витрат на життя.

Бірмінгем надає більш доступне житло порівняно зі столицею. Економічне зростання робить його привабливим для побудови успішної кар’єри – працівники можуть заробляти стільки ж, що й у Лондоні, при цьому витрати на життя на 22% менші.

Крім того, у Бірмінгемі та прилеглому Ворику розташовані видатні університети, що робить його чудовим місцем для студентського життя.

Переваги життя в Бірмінгемі:

 1. Центральне розташування у Великій Британії.
 2. Економічне зростання, що створює безліч робочих місць і можливостей.
 3. Низька вартість життя порівняно з Лондоном при збереженні високих зарплат.
 4. Процвітаюче мультикультурне суспільство і насичена історія.
 5. Видатні університети.
 6. Ідеальне місце для студентів.
 7. Розвинений торговий центр.
Вулиця Бірмінгема
Вулиця Бірмінгема

№4. Манчестер

Одне з найвідоміших міст Великої Британії. Впродовж кількох десятиліть стоїть на чолі британської культури та самобутності. Це місто, насичене яскравим життям, яке складно порівняти з чимось іншим, просякнуте ресторанами, нічними закладами та торговельними кварталами, здатними змагатися з найкращими подібними закладами у світі. Течія розваг та енергії робить Манчестер не тільки привабливим місцем для проживання, а й одним із найкращих міст Великої Британії для студентів.

Подібно до Бірмінгема, Манчестер вибудував свою економіку завдяки виробництву та медіа, ставши одним із найбільших роботодавців. У виробничій сфері Манчестера зайнято кожне десяте населення міста. Низька вартість життя і високий рівень зайнятості роблять Манчестер привабливим місцем для тих, хто прагне будувати кар’єру і одночасно виховувати сім’ю. Ринок нерухомості в місті також процвітає, залишаючись стійким навіть в умовах пандемії. Манчестер пропонує безліч повністю обладнаних об’єктів нерухомості та квартир з обслуговуванням для короткострокового проживання.

Переваги життя в Манчестері:

 1. Високий рівень зайнятості та доступна вартість життя.
 2. Активні ресторани, магазини та нічне життя.
 3. Прекрасне місце для студентів і студентського життя.
 4. Колиска сучасної британської культури.
 5. Видатні університети.
 6. Більш поміркований ритм життя.
Вигляд зверху Манчестера
Вигляд зверху Манчестера

№5. Редінг

Місто Редінг, яке розташоване всього за сорок миль на захід від Лондона. Воно являє собою ідеальне місце для проживання, якщо ви прагнете уникнути нестримної метушні столиці, зберігаючи при цьому можливість легкої доступності до неї всього за годину їзди. Привабливість Редінга посилюється його близькістю до Лондона, що робить його ідеальним місцем для розвитку власної кар’єри у великому місті.

Крім цього, сам Редінг також має свою унікальну привабливість. Тут базуються великі корпорації, такі як Microsoft, Cisco і Oracle, що розширює можливості працевлаштування в місті.

Важливим елементом міського життя в Редингу є наявність популярного університету, що сприяє насиченому нічному життю. Щорічно проводиться відомий фестиваль, що привертає понад 90 000 відвідувачів і підкреслює важливе місце міста в музичній та культурній сферах.

Для сімей із дітьми-школярами Редінг надає чудові умови, пропонуючи 38 початкових і 7 середніх шкіл.

Переваги проживання в Редингу:

 1. Близькість до Лондона, лише 30 хвилин на поїзді.
 2. Привабливість для багатонаціональних компаній.
 3. Значна присутність університетів.
 4. Насичене нічне життя та різноманітна ресторанна сцена.
 5. Доступне житло.
 6. Відмінні освітні установи.
Місто Редінг
Місто Редінг

№6. Саутгемптон

Це місто, що потопає на південному узбережжі Англії, багате на давню військову та морську історію. Це місто, відоме своїм пов’язаним з морем минулим, стало місцем, звідки вирушив “Титанік”, і проведення Cowes Week – однієї з найстаріших регат у світі. Сильна наближеність до моря робить Саутгемптон привабливим місцем для любителів вітрильного плавання, водних видів спорту і життя на березі моря.

В місті також розташовуються два університети, що приваблюють понад 30 000 студентів з усіх куточків світу. Унікальне поєднання морської історії з сучасним мультикультуралізмом надає Саутгемптону виразну індивідуальність і робить його привабливим для життя і праці.

Незважаючи на згасаючу роль мореплавання, Саутгемптон, як і раніше, пишається званням “круїзної столиці Великобританії”. Тут велика кількість можливостей сісти на пором і вирушити до острова Вайт або за його межі, якщо хочеться змін.

Переваги проживання в Саутгемптоні:

 1. Корінне коріння морської культури.
 2. Мальовничі берегові лінії на південь від міста.
 3. Присутність двох відомих університетів.
 4. Доступне житло.
 5. Помірний темп життя.
 6. Всього за годину їзди від Лондона, якщо хочеться час від часу поринути в атмосферу великого міста.
Саутгемптон фото
Саутгемптон фото

№7. Глазго

Найбільше місто в Шотландії. Глазго стало одним із найпопулярніших місць для проживання не тільки в межах Шотландії, а й у Великій Британії загалом. Незважаючи на зростаючу популярність, вартість життя залишається відносно низькою, перевершуючи інші частини Сполученого Королівства на 10%.

Зайнятість також досягла рекордних показників, і кожен четвертий житель зайнятий у державному секторі. Рівень освіти в Глазго також високий: половина працездатного населення має атестат про закінчення середньої школи або вище, що робить місто привабливим для сімейного відпочинку.

Незважаючи на свій статус найбільшого міста Шотландії, у Глазго буквально біля порога розташовується перший національний парк Шотландії – Лох-Ломонд. Ця унікальна комбінація міського життя і мальовничих шотландських пейзажів створює неперевершені умови для проживання.

Ще одним фактором, що приваблює багатьох до поселення в цьому шотландському місті, є його багата спортивна спадщина. Глазго є батьківщиною одного з найбільших професійних футбольних змагань і місцем проведення ігор Співдружності, що робить його ідеальним місцем для завзятих спортивних уболівальників.

Переваги проживання в Глазго:

 1. Низька вартість життя порівняно з багатьма іншими великими містами Великої Британії.
 2. Високі перспективи працевлаштування.
 3. Видатні показники освіти.
 4. Як у найбільшому місті Шотландії, можливості часто бувають доступнішими.
 5. Національний парк Лох-Ломонд просто біля порога міста.
Місто Глазго
Місто Глазго

№8. Брістоль

Історія міста Брістоля, розташованого на південному сході Великої Британії, тісно переплетена з історією Англії та її впливом на світовій арені. Сучасний Брістоль, який раніше славився своїм морським суднобудуванням, набув репутації привабливого місця для стартапів і нових компаній. Завдяки високому рівню освіти в цьому регіоні Брістоль став ідеальним місцем для працевлаштування як для працівників, так і для підприємців.

Крім міського статусу, Брістоль славиться своєю вишуканою природою. В оточенні мальовничої сільської місцевості Глостершира і Сомерсета тут більш ніж достатньо можливостей насолоджуватися свіжим повітрям і просторими просторами.

Ця близькість до природи поєднується зі статусом Брістоля як одного з найекологічно чистіших міст Великої Британії. Цей статус зумовлений видатними показниками у сфері викидів вуглекислого газу, ефективного перероблення відходів і зниженого споживання газу.

Переваги проживання в Брістолі:

 1. Місто з багатою морською історією та культурною спадщиною Англії.
 2. Фантастичні перспективи для розвитку бізнесу.
 3. Репутація одного з найбільш екологічно чистих міст Великої Британії.
 4. Близькість до ідилічних куточків англійської сільської місцевості.
 5. Чудові освітні установи – найкращі школи та університети.
 6. Дивовижні можливості для піших прогулянок та активного відпочинку.
Брістоль фото
Брістоль фото

№9. Ліверпуль

Мабуть, одне з найбільш широко відомих міст Великої Британії, і це цілком виправдано, оскільки воно давно посідає місце серед найкращих місць для проживання в країні. Унікальна атмосфера і дружелюбність роблять Ліверпуль неперевершеним національним символом.

Жителі Ліверпуля, що вирізняються гордістю і почуттям спільності, вважаються одними з найбільш гостинних у країні. Від “Бітлз” до футбольного клубу “Ліверпуль”, культура та історія міста стали невід’ємною частиною британської ідентичності, яку презентують світу.

Крім прекрасної репутації, у Ліверпуля є особливості, які приваблюють людей для проживання. Вартість житла в місті значно нижча, ніж у великих містах Великої Британії, а два успішних університети Ліверпуля забезпечують високий рівень освіти.

Географічне розташування Ліверпуля забезпечує швидкий доступ до північного заходу Англії, що дає змогу легко добиратися до міст, таких як Честер і Манчестер. Крім того, наявність власного аеропорту Ліверпуля імені Джона Леннона робить можливими подорожі в інші напрямки.

Переваги проживання в Ліверпулі:

 1. Унікальна атмосфера, що не має собі рівних.
 2. Багата історія та популярна культура, тісно пов’язані з містом.
 3. Гостинні люди та сильне почуття спільності.
 4. Більш доступне житло порівняно з іншими великими містами.
 5. Зручне сполучення з іншими містами на північному заході.
Ліверпуль фото
Ліверпуль фото

№10. Лідс

Це головний населений пункт Йоркшира, вирізняється як найпівнічніше місто серед усіх англійських міст, занесених до нашого переліку, і це справді відповідає його статусу. Лідс є справжнім раєм для любителів шопінгу, адже тут розміщуються деякі з найпросторіших торговельних центрів за межами столиці. Це не лише перетворює його на чудове місце для шопінгу, а й також слугує додатковим фактором для економічного зростання міста.

Ще одним привабливим елементом для цього північного мегаполісу є саме графство. У Йоркширі можна насолодитися захоплюючими сільськими пейзажами, і Лідс, ідеально розташований серед цієї природної краси, стає ідеальною відправною точкою для досліджень.

Місто Лідс, домівка для не одного, а цілих трьох університетів, є центром вищої освіти, залучаючи тисячі студентів з різних куточків країни та світу. Поєднання економіки, що динамічно розвивається, мальовничих пейзажів, свіжого повітря і великої кількості освітніх можливостей робить Лідс одним з найкращих місць для сімейного відпочинку у Великобританії.

Переваги проживання в Лідсі:

 1. Дім для трьох університетів.
 2. Сектор роздрібної торгівлі та розваг, що активно розвивається.
 3. Найбільше місто в Йоркширі з безліччю можливостей.
 4. Центр захоплюючих видів йоркширської сільської місцевості.
Лідс фото
Лідс фото

№11. Оксфорд

Визнаний як місце, де розташований один із найдавніших і найпрестижніших університетів у світі – Оксфордський університет, місто перетворилося не лише на освітній центр, а й на серце активного студентського життя. Це сприяє розвитку яскравого нічного життя та розважальної індустрії, підтримуючи особливу атмосферу міста.

Крім зв’язку з університетом, природа оточує місто пагорбами та невеликими річками, створюючи ідеальні умови для одноденних прогулянок далеко від суєти сучасного міста. Рівень зайнятості в місті знаходиться на високому рівні, з такими великими компаніями, як BMW, BT, і благодійною організацією Oxfam, що надають понад 100 000 робочих місць. Вдале поєднання старовини та сучасності робить Оксфорд одним із найзатишніших міст для життя.

Чому ми рекомендуємо Оксфорд?

 1. Тут розташовано престижний університет світового класу.
 2. Місто прикрашене чудовою архітектурою.
 3. Близькість до спокійної сільської місцевості округу Оксфордшир.
 4. Високий рівень зайнятості з базуванням великих корпорацій.
Оксфорд фото
Оксфорд фото

№12. Кембрідж

Місто, всесвітньо відоме як колиска одного з найпрестижніших університетів – Кембрідж, давно займає перше місце в рейтингу найкращих місць для проживання у Великій Британії. Розташоване вздовж мальовничої річки Кем, це місто є одним з найбільш екологічно чистих у країні. Саме цей ідилічний ландшафт робить його справжнім англійським містом і популярним серед тих, хто обирає його як місце постійного проживання. Подібно до Оксфорда, Кембрідж досяг значних успіхів завдяки своєму університету світового рівня, забезпечуючи високий рівень зайнятості та насичене нічне життя.

Завоювавши прізвисько “силіконового болота”, Кембрідж служить базою для таких технологічних гігантів, як Huawei та Microsoft Research, що сприяє економічному зростанню та покращенню загального рівня зайнятості. Ще одним аргументом на користь того, щоб вважати Кембридж домом, є його вдале географічне розташування: всього за годину їзди поїздом до Лондона і недалеко від міст Східної Англії, таких як Норвіч. Незважаючи на наявність усіх атрибутів сучасного міста, від галасливих вулиць до сучасних споруд, до околиць і мальовничої сільської місцевості Кембриджшир зовсім недалеко.

Чому ми рекомендуємо вибрати Кембрідж?

 1. Прекрасні природні пейзажі та навколишня сільська місцевість.
 2. Економіка міста активно розвивається, надаючи багато можливостей для працевлаштування.
 3. Тут розташований один із найкращих університетів світу.
 4. Короткі поїзди зі зручними пересадками у Лондоні.
Кембрідж фото
Кембрідж фото

Відповіді на часті запитання

Які локації у Великій Британії оптимальні для сімейного відпочинку?

У Великій Британії знаходяться кілька з найкращих місць у світі для виховання сімей. Тут надана високоякісна система освіти, відзначається низький рівень злочинності, а також існує велика кількість можливостей для працевлаштування. Серед найкращих місць для отримання сімейної радості в Оксфорді, Кембриджі, Саутгемптоні, Редінгу, Манчестері, Единбурзі та навіть Лондоні.

Які локації у Великій Британії є найбільш безпечними?

Загалом Велика Британія вважається безпечною країною. До числа найбезпечніших міст входять Единбург, Глазго, Саутгемптон, Абердін, Оксфорд і Кембридж.

Які райони Великої Британії найбільш підходять для студентів?

Сполучене Королівство давно стало кращим місцем для іноземних студентів. Серед найкращих міст для навчання виділяються Лондон, Единбург, Манчестер, Глазго, Ноттінгем, Бірмінгем, Оксфорд і Кембридж.

Які населені пункти Великої Британії підходять для проживання за доступними цінами?

До бюджетних міст належать Глазго, Ковентрі, Бірмінгем, Единбург, Брайтон і Абердин.

Які населені пункти Великої Британії є оптимальними місцями для пенсіонерів?

До числа найкращих міст для виходу на пенсію належать Ліверпуль, Лейкстер, Глазго, Единбург, Брістоль, Мілтон-Кінс, Лідс і Кардіфф.

При написанні статті використовувались такі джерела:

 1. The Guardian – Travel Section: https://www.theguardian.com/travel
 2. BBC News – UK Regions: https://www.bbc.com/news/england
 3. The Telegraph – Property Section: https://www.telegraph.co.uk/property/
 4. Rightmove: https://www.rightmove.co.uk/
 5. Lonely Planet – Great Britain: https://www.lonelyplanet.com/england
 6. National Statistics Office (ONS): https://www.ons.gov.uk/
 7. The Times – Best Places to Live: https://www.thetimes.co.uk/
 8. VisitBritain: https://www.visitbritain.com/gb/en
 9. UK Government – Living in the UK: https://www.gov.uk/browse/visas-immigration/living-in-the-uk
 10. The Independent – Property Section: https://www.independent.co.uk/property
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *