Родентициди — ефективні препарати, які використовуються для дератизації. Інноваційні засоби забезпечують ефективне знищення популяції щурів і мишей у житлових/нежитлових приміщеннях, на зерносховищах, складах, підвалах тощо. Вони представлені у вигляді отруйного зерна, клейової пастки чи тіста-приманки, тому без проблем можна підібрати родентицид до конкретної сфери застосування.
Великий вибір родентицидів за посиланням – https://agro-him.com.ua/rodenticidi/
Механізм дії родентицидів
До складу більшості родентицидів входить синтетична отрута, яка викликає смерть гризуна. Найчастіше виробники використовують антикоагулянти — хімічні речовини з накопичувальним ефектом. Вони викликають ядуху, внутрішню кровотечу та блокують передачу нервових імпульсів. Після споживання однієї порції отрути миші та щурі не відчувають гострого погіршення самопочуття, адже смерть настає не відразу, а на 3-7 день після поїдання приманки.
Слід зазначити, що родентициди можуть бути двох видів: гострої дії та хронічної. Перший тип викликає швидку смерть, а другий вирізняється поступовою дією, але виключає вірогідність звикання гризунів до отрути.
Активні речовини, які входять до складу родентицидів
До складу препаратів з родентицидною дією, як правило, входить активний компонент, смакові й ароматизовані доданки, а також муміфікатор, який не допускає розкладання мертвих гризунів й поширення специфічного запаху. Щодо активних речовин, можна виділити декілька найпопулярніших варіантів: бромадіолон, бродіфакум, флокумафен тощо.
Також запропоновано засоби з сильнодіючими компонентами (до прикладу, миш’як), але з ними потрібно бути максимально обережними, тому у житлових будинках краще застосувати інші родентицидні препарати.
Приклади препаратів і інструкція до використання
Зазвичай приманки у вигляді тіста чи спеціальні капкани розташовують у місцях найбільшого скупчення гризунів. Зерна чи дуплети можна насипати прямо в нору, дотримуючись рекомендованого виробником дозування. Щодо дератизації на великій території, потрібно розсипати отруту по всьому периметру, відступаючи 3-15 м одна від одної. Допустиме поєднання різних препаративних форм одного родентициду чи засобів з різною активною речовиною для підсилення ефекту.
Найчастіше використовують такі популярні родентициди:
- «Смерть Щурам»;
- «Ред Кіллер»;
- «ПацюкOFF»;
- «Котофеїч»;
- «Лускунчик»;
- «Брос».
Перед використанням завжди читайте інструкцію виробника, щоб досягти ефективного знищення щурів і мишей. Не забувайте про засоби індивідуального захисту та завжди одягайте рукавички, оскільки гризуни відмовляються від поїдання приманки, якщо відчують людський запах.
Щоб підібрати належний препарат, потрібно протестувати його на практиці. Абсолютно всі представлені родентициди є ефективними та заслуговують вашої уваги.