Питання безпечної здачі нерухомості хвилює багатьох українців. Це привабливий спосіб пасивного доходу для власників кількох квартир. А з огляду на фінансові проблеми, що затягнулися в країні, здавати житло наважуються люди, які раніше про це навіть боялися думати. Часто, щоб поліпшити своє фінансове становище, родичі переселяються в одну квартиру, здаючи об’єкт, що звільнився, в оренду. Але як знайти адекватного квартиронаймача, який доглядатиме за майном і вчасно платитиме оренду? У цій ситуації існують найпростіші правила здачі житлоплощі.
Визначаємося з розміром орендної плати
Перш ніж з головою зануритися в український ринок оренди нерухомості, важливо навчитися правильно встановлювати розмір конкурентної орендної плати. Вона має бути невисокою, але при цьому не заниженою, щоб власник житлоплощі отримував прибуток, але не відлякував клієнтів.
На вартість орендної плати впливають два основні чинники:
- технічний стан і особливості інтер’єру квартири;
- віддаленість будинку від популярних міських районів.
Для грамотного визначення ціни оренди можна провести порівняльний аналіз аналогічних за всіма параметрами варіантів, запропонованих на ринку. На підставі отриманої інформації можна розрахувати усереднені показники, що дають змогу конкурувати з найближчими суперниками.
Багатьох цікавить, наскільки необхідний якісний ремонт перед здачею нерухомості і як він впливає на розмір орендної плати? Це суто індивідуальне рішення власника житлоплощі. Хоча за квартиру зі свіжим косметичним ремонтом завжди можна отримати більше грошей. Але часто витрати окупаються кілька років, що підходить не всім орендодавцям, залежно від їхнього фінансового становища.
Особливості пошуку квартиронаймача
Якщо раніше здати квартиру можна було тільки родичам або через оголошення в друкованій пресі, то сьогодні можливості наймодавців значно розширилися завдяки інтернету. Але незалежно від цього власник житлоплощі може піти одним із таких шляхів:
- шукати потенційних орендарів самостійно;
- звернутися по допомогу до професійного ріелтора.
Багато власників житла бояться користуватися інтернетом, як інструментом пошуку квартиронаймачів, а даремно. Адже на сайті dom.ria здати однокімнатну квартиру можна не тільки швидко і вигідно, а й повністю безпечно.
Орендний договір – спокій зацікавлених сторін
Угода про оренду житла – це єдиний документ, який засвідчує відповідальність орендаря перед наймодавцем. Важливо щоб договір містив такі пункти:
- реальний опис технічного стану житлоплощі та майна, що передається у тимчасове користування квартиронаймачу;
- права та обов’язки зацікавлених у співпраці сторін;
- термін дії підписуваної угоди;
- розмір, строки та способи внесення щомісячної плати;
- обставини, що дозволяють переглядати умови договору;
- штрафні санкції за прострочення оплати оренди;
- нюанси поточних і капітальних ремонтів, у разі потреби;
- обставини, що дозволяють достроково припинити співпрацю.
Потрібно розуміти, що в договорі оренди прописуються не тільки права та обов’язки орендаря, а й відповідальність власника нерухомості. Важливо враховувати, що не можна виселити квартиронаймачів до моменту закінчення терміну дії угоди, крім випадків грубого порушення пунктів останньої. Також потрібно розуміти, що контракт має складатися відповідно до чинного цивільного кодексу, що вимагає сплати певних податків.