П’ятниця , 14 Червня 2024

Що таке мірна ікона

Мірна ікона
Православна мірна ікона.

Всі православні, в родині яких народжувалася дитинка, хрестили немовля. На це велике таїнство прийнято дарувати мірну ікону. Свою назву мірна ікона отримала тому, що її параметри відповідали зросту немовляти при народженні. Мірний образ має сакральний зміст, що йде своїм корінням далеко в глибину століть.

Замовити мірну ікону у майстра-іконописця здавна вважалося священним ритуалом, нехтувати яким не варто. Створювалася ікона в подарунок для немовляти на дерев’яній дошці фарбами. Іконописець зображував на полотні лик святого покровителя, який носив те ж ім’я, що і немовля. Ікона з образом святого забезпечує дитинці міцне здоров’я і допомагає в усіх починаннях.

Значення мірної ікони

Мірна ікона сама по собі це унікальне і неповторне творіння, подарувавши яку, дарувальник приносить ауру святості в будинок малюка. Як правило, на неї наносили зображення Святого отця і матері, святого Ангела-Хранителя, або іншого преподобного, якого глибоко шанували в родині. Ця ікона стає справжньою сімейною святинею, реліквією, що передається з покоління в покоління.

Що таке мірна ікона? Мірна ікона – це варіація іменної ікони. Головною її відмінністю є те, що призначається вона в подарунок для конкретної особи. Висота мірної ікони точно (!) відповідає зросту людини при її народженні. Також існують і деякі відмінності в манері зображення святого. Якщо на іменний іконі Ви бачите поясне, або плечове зображення покровителя, то на мірній іконі святого зображують в повний зріст.

Мірну ікону можна дарувати тільки один раз в житті. Мабуть, це найважливіший аргумент на користь того, чим відрізняється мірна ікона від інших образів. Це святе зображення можна вручити в дар як немовляті, так і дорослій людині, якщо та охрестилася в зрілому віці. Адже отримати такого охоронця на все життя не пізно в будь-якому віці. Мірна ікона стане захищати його власника від усього зла, від поганих поглядів, помислів, а також від спокус земного життя.

Звернувшись до майстрів Майстерні Ікон під Старину «Ікона», Ви можете бути впевнені в тому, що мірна ікона буде написана за всіма правилами. Наші іконописці – майстри своєї справи. Ваше замовлення буде виконано найкращим чином і в найкоротші терміни. У подарунок до замовлення Ви отримаєте оригінальну упаковку до ікони, що зробить образ більш привабливим.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *