Поршневий (дозуючий) насос – нестаріюча робоча конячка

Поршневий насос
Поршневий насос.

Серед безлічі насосних систем, що використовуються в промисловості та побуті, найстарішим і перевіреним часом є, безумовно, поршневий або, як його ще називають, дозувальний насос. Зовні він нагадує більшість інших подібних агрегатів. У цьому можна переконатися, відвідавши Світ насосів. Однак його конструктивні особливості, а також переваги і недоліки, що випливають із цього, змушують нас розглянути цей пристрій детальніше.

Будова

Поршневий насос має дещо архаїчну, але, як і раніше, технологічно актуальну конструкцію. Усі процеси протікають у металевому циліндрі. Головною рушійною силою пристрою є робочий поршень, що працює на основі кривошипно-шатунного механізму і здійснює зворотно-поступальні дії. Також конструкція містить вхідний і вихідний клапани.

Принцип роботи

Принцип роботи поршневого насоса простий, як усе велике. При здійсненні зворотно-поступальних дій в області нагнітання спочатку створюється зона розрідження, завдяки чому рідина потрапляє всередину робочої камери. При зворотному русі поршень діє як гідравлічний прес, виштовхуючи перекачувану субстанцію у вихідний клапан.

Переваги та недоліки

Конструктивні особливості поршневих насосів наділяють ці пристрої певними перевагами і недоліками. Серед плюсів використання подібного обладнання слід зазначити:

  • простоту конструкції;
  • високу ремонтопридатність, безвідмовність у роботі, надійність;
  • здатність підтримувати високий напір;
  • високий ККД;
  • універсальність, здатність працювати з різними середовищами, включно з високов’язкими субстанціями.

Серед недоліків цього різновиду насосів, що дещо вже застаріває технологічно, важливо виокремити:

  • нерівномірність подачі;
  • громіздкість пристрою;
  • необхідність фундаменту для монтажу (через високу вібрацію під час роботи).

Проте в багатьох сферах поршневі агрегати, як і раніше, залишаються в пріоритеті, незважаючи на зазначені недоліки.

Сфери використання

Висока надійність поршневих насосів, простота конструкції і хороша продуктивність все ще цінуються в багатьох промислових сферах, а також у побуті. Найчастіше ці агрегати застосовуються в таких галузях, як хімічна і харчова промисловості. А головне, вони здатні працювати із середовищами, що перебувають під високим тиском, що робить такі системи незамінними в роботі різного виробничого обладнання.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *