Понеділок , 27 Травня 2024

Чому для будівництва комерційних будівель використовують сендвіч панелі

сэндвич панели
Сэндвич панели

Чи не помічали, що для спорудження сучасних торговельних центрів, спорткомплексів, фабрик, заводів, складів використовують не традиційні матеріали, як-от цегла, а сендвіч-панелі? При цьому будівлі мають цікавий, привабливий, неординарний, а іноді футуристичний зовнішній вигляд.

Річ у тім, що сендвіч панелі дають творчу свободу для архітекторів і дизайнерів у створенні унікального будівельного об’єкта. Їх можна замовити в різноманітних колірних рішеннях, поєднувати, комбінувати, вибудовуючи оригінальні форми згідно з проєктом. Наприклад, тут виробляють стінові, покрівельні сендвіч панелі як у стандартних кольорах за системою RAL, так і в ексклюзивних відтінках із різними покриттями.

Давайте розберемося, які переваги, крім яскравого зовнішнього вигляду, має виріб, і чому його так часто використовують у сучасному будівництві.

Якими характеристиками володіють будівельні сендвіч панелі?

Сендвіч панелі виготовляються з двох листів оцинкованої сталі з полімерним покриттям, між якими розташований утеплювач. Вони використовуються, як для зведення дахів, фасадів, так і в якості спеціальних каркасних огорож під час будівельних робіт. Якісні панелі мають велику міцність, відрізняються хорошими теплоізоляційними характеристиками, вогнестійкі, довговічні. Для покрівельних також важливо витримувати великі навантаження.

Існує кілька видів сендвічів залежно від типу наповнювача між листами сталі. Використовують:

  • Мінеральну вату. Такі вироби мають відмінні експлуатаційні характеристики. Вони надміцні, нетоксичні, практично негорючі.
  • Пінополіізоціанурат або пінополіуретан. Матеріал має чудові теплоізоляційні показники, легкий, стійкий до перепаду температур і різних негативних погодних впливів.
  • Пінополістирол. Панелі вирізняються збалансованими ціною, фізико-хімічними та експлуатаційними характеристиками.

У чому головна відмінність сендвіч панелей від інших будівельних матеріалів?

Поряд із зовнішньою привабливістю, відмінними теплоізоляційними та іншими характеристиками, сендвіч панелі мають ще одну важливу перевагу – високу швидкість монтажу. При цьому роботи проходять легко, а їхня вартість невисока. Тому для будівництва комерційних і промислових будівель використовують сендвіч панелі, а не інший матеріал. Це – реальна економія часу і грошей.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *