Дедалі більше потенційних покупців цікавляться тим, щоб придбати житло в новобудовах. Існує альтернативний варіант придбання квартири за переуступкою прав. Покупцеві вигідно купити квартиру в новобудові за переуступкою, оскільки це дає змогу значно заощадити кошти.
Допомога юриста з оформлення угоди
Угода переуступки прав на житло – процедура досить не проста. Дуже важливо детально вивчити документи на нерухомий об’єкт, обумовити всі умови з продавцем (перекупником прав), підстрахувати свої права та інтереси. Буде потрібна допомога кваліфікованих юристів, які роз’яснять усі правові тонкощі такої покупки. Тому, якщо ви вирішили купити нерухомість у новому будинку, правильним рішенням буде звернутися за консультацією до фахівця. Професійний юридичний супровід угод із нерухомістю здійснюється нашими юристами abal.com.ua швидко і грамотно. Крім того, наші фахівці перевіряють юридичну чистоту угоди, щоб уникнути неприємних наслідків у майбутньому.
Як відбувається переуступка прав на житло
Спочатку забудовник виставляє на продаж квартири прямо від себе або через агентство в новозбудованому будинку. Інвестори (фізичні та юридичні особи) викуповують квартири ще на початковій стадії будівництва. На практиці частіше цим займаються юридичні особи (відомі компанії), які надалі планують продавати житло наступним покупцям. Як це виглядає в реальності? Оскільки будівля ще не добудована і не введена в експлуатацію, то і мова про продаж квартири (як конкретно позначеного об’єкта) не йде. Мається на увазі викуп права власності у забудовника на майбутню квартиру. Після викупу права власності на житло інвестор успішно перепродає його іншій зацікавленій особі. Для цього і застосовується переуступка прав вимоги.
Варто сказати, що забудовники пропонують купити житло ще до початку самого будівництва. На такому етапі купують квартири тільки дуже ризиковані люди. Адже немає 100% гарантії, що об’єкт буде добудовано. Проте ціна на житло в цей період буде більш прийнятна, ніж, коли будуть зведені поверхи, прокладені комунікації, зведений дах та інше. З цієї точки зору покупцеві вигідно купити житло в новобудові за переуступкою.
Оформлення угоди
Переуступка прав на житло оформляється у вигляді письмового договору. Може бути кілька варіантів оформлення договору залежно від того, на яких умовах і за якою схемою інвестор набував право власності.
Можливий варіант продажу на підставі договору пайової участі. Відповідно до такого договору набувач прав повинен буде сплатити всю суму інвестору або її частину (решту коштів за об’єкт сплачує новий власник). За таким договором квартиру можна передавати неодноразово іншим особам.
Найчастіше використовують попередній договір купівлі-продажу. Цей документ являє собою угоду сторін, за якою вони зобов’язуються в майбутньому укласти основну угоду купівлі-продажу. У тексті договору можуть бути обумовлені умови майбутньої угоди.
Договір інвестора з покупцем має бути оформлений у тій самій формі, що й первісний договір інвестора із забудовником. Тобто, якщо договір був засвідчений нотаріально, то й угода з переуступки також має бути оформлена нотаріально. Усі права і зобов’язання інвестора автоматично переходять новому набувачеві. Він же несе всі ризики, пов’язані з нерухомим об’єктом.
Необхідно буде зібрати пакет документів для договору:
- Паспорт, ІПН продавця (інвестора – фізичної особи);
- Статутні документи юридичної особи – забудовника (свідоцтво про реєстрацію, статут, виписка ЄДРЮО, наказ про призначення на посаду особи, яка підписує договір;
- Паспорт, ІПН забудовника (якщо це фізична особа);
- Оригінал первинного договору;
- Документи про оплату інвестором внеску за квартиру (початковий платіж).
Плюс до всього, потрібно перевірити документацію на землю, на якій ведеться будівництво, дозвільні документи на будівництво, а також наявність обтяжень на землю (заборони, арешти суду тощо).
Таким чином, купити квартиру в новобудові за переуступкою, з одного боку, вигідно, а з іншого боку, є певні ризики та підводні камені. Яким чином краще придбати житло – підкаже досвідчений юрист з нерухомості.