Нові правила для АЗС в 2025 році
Ринок продажу нафтопродуктів є одним з найбільш оборотистих і прибуткових. Держава вже давно обклала акцизним податком нафтопродукти і суворо контролює їх продаж.
Але чи так було суворо, якщо відомо безліч прикладів торгівлі газом для авто або бензином у невстановлених місцях із повною відсутністю дозвільних документів?
Ніщо не може тривати вічно. І цього разу законодавці придумали, як контролювати ринок виробництва, продажу та зберігання нафтопродуктів.
З другого півріччя на ринку автозаправних станцій настає ера ліцензування.
Детальніше про документи для ліцензії на АЗС читайте в цій статті.
Розібравшись детальніше зі змінами в законодавстві, можна побачити, що приготувала держава для цієї сфери. Регулювання буде посилюватися, вводиться поняття акцизних складів, а також ліцензій на продаж, зберігання і виробництво палива.
Як це працюватиме, покаже час. Але вже зараз, власники легальних компаній у цій сфері стикаються з низкою труднощів. Найголовніша нестиковка дат початку відповідальності за відсутність ліцензії та початку періоду їх отримання. Адже вже з 01.07.2019 року почнуть діяти нові штрафи в сумах від 250 тисяч гривень до 1 мільйона. Водночас саме з цієї ж дати державні органи будуть уповноважені видавати ліцензії.
Регулювання ринку за допомогою процедур ліцензування повністю робить ручними всіх гравців на ньому. Адже зволікання з документами загрожуватиме компаніям простоями.
Що б такого не допустити, в законі передбачено обов’язок Кабінету Міністрів України затвердити порядок отримання дозвільного документа.
Звісно, мережі заправок це необхідна частина економіки держави і є тверда впевненість, що колапсу не буде. Але, на жаль, також є побоювання, що деякі мережі “раптом” вирішать продати свої активи під впливом більш розторопних конкурентів.
Практика показує, що будь-який ринок за наявності процедур отримання ліцензії:
- Стає більш підконтрольним державі;
- Ліцензія стає конкурентною перевагою;
- Легальні гравці всіма силами намагаються витіснити нелегальних;
- Створюються додаткові адміністративні бар’єри для конкуренції.
З плюсів і мінусів цієї ситуації та імплементації нових умов роботи, ми сподіваємося на розвиток конкуренції та легалізацію нелегальних гравців. В іншому випадку ми спостерігатимемо корупцію на державному рівні та монополізацію ринку.