Понеділок , 27 Травня 2024

Регулювання ринку АЗС у 2024 році. Нові правила

АЗС фото
АЗС фото

Нові правила для АЗС в 2024 році

Ринок продажу нафтопродуктів є одним з найбільш оборотистих і прибуткових. Держава вже давно обклала акцизним податком нафтопродукти і суворо контролює їх продаж.

Але чи так було суворо, якщо відомо безліч прикладів торгівлі газом для авто або бензином у невстановлених місцях із повною відсутністю дозвільних документів?

Ніщо не може тривати вічно. І цього разу законодавці придумали, як контролювати ринок виробництва, продажу та зберігання нафтопродуктів.

З другого півріччя на ринку автозаправних станцій настає ера ліцензування.

Детальніше про документи для ліцензії на АЗС читайте в цій статті.

Розібравшись детальніше зі змінами в законодавстві, можна побачити, що приготувала держава для цієї сфери. Регулювання буде посилюватися, вводиться поняття акцизних складів, а також ліцензій на продаж, зберігання і виробництво палива.

Як це працюватиме, покаже час. Але вже зараз, власники легальних компаній у цій сфері стикаються з низкою труднощів. Найголовніша нестиковка дат початку відповідальності за відсутність ліцензії та початку періоду їх отримання. Адже вже з 01.07.2019 року почнуть діяти нові штрафи в сумах від 250 тисяч гривень до 1 мільйона. Водночас саме з цієї ж дати державні органи будуть уповноважені видавати ліцензії.

Регулювання ринку за допомогою процедур ліцензування повністю робить ручними всіх гравців на ньому. Адже зволікання з документами загрожуватиме компаніям простоями.

Що б такого не допустити, в законі передбачено обов’язок Кабінету Міністрів України затвердити порядок отримання дозвільного документа.

Звісно, мережі заправок це необхідна частина економіки держави і є тверда впевненість, що колапсу не буде. Але, на жаль, також є побоювання, що деякі мережі “раптом” вирішать продати свої активи під впливом більш розторопних конкурентів.

Практика показує, що будь-який ринок за наявності процедур отримання ліцензії:

  1. Стає більш підконтрольним державі;
  2. Ліцензія стає конкурентною перевагою;
  3. Легальні гравці всіма силами намагаються витіснити нелегальних;
  4. Створюються додаткові адміністративні бар’єри для конкуренції.

З плюсів і мінусів цієї ситуації та імплементації нових умов роботи, ми сподіваємося на розвиток конкуренції та легалізацію нелегальних гравців. В іншому випадку ми спостерігатимемо корупцію на державному рівні та монополізацію ринку.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *