Після смерті особи, на підставі законодавства України, все її майно, яке перебувало в її повному розпорядженні, передається її спадкоємцям. Однак існують деякі винятки – це особисті майнові права, до них відноситься виплата або одержання аліментів, пенсій та допомоги. Крім того, до майна, що передається, не включається право на відшкодування шкоди здоров’ю, якщо у спадкодавця було воно.
Спадкування частки померлого у приватизованій квартирі за законом
Частка в квартирі у спадок – це такий вид спадкування, який набув ширшого поширення. Якщо після смерті спадкодавця залишився заповіт, у якому вказані конкретні спадкоємці, то ситуація багато в чому значно спрощується. Але найчастіше спадкові спори виникають на основі спадкування житлової нерухомості за законом – це коли спадкодавець не склав заповіту. Саме в цьому випадку спадкоємці повинні будуть встановлюватися законом у порядку спеціальної черговості. У цьому випадку спадкоємці другої та наступних черг абсолютно ніяких прав на житлову нерухомість не мають, якщо ними володіють спадкоємці першої черги.
Спадкоємець має власні права, до яких також може входити оформлення відмови від спадщини. Однак варто пам’ятати про те, що під час підписання відмови від спадщини, забрати назад її вже буде не можна.
В які строки оформлюється спадщина
Частку в квартирі у спадок необхідно переоформити протягом пів року після смерті спадкодавця. Протягом цього терміну необхідно заповнити заяву у нотаріуса, який має відповідні повноваження. Якщо спадкоємці ніяк не можуть своїми силами правильно визначити частки, то цим займатиметься суд.
Але якщо ви вирішили оновити інтер’єр у тому будинку, який отримали у спадок, варто в обов’язковому порядку купити диван недорого онлайн за доступними цінами. Причому, її можна буде запросто підібрати в мережі.