Понеділок , 15 Липня 2024

Біле море на карті

Біле море фото
Біле море фото
Біле море фізична карта
Біле море на фізичній карті.
Біле море карта Океанів
Біле море на карті Океанів.
Біле море карта світу
Біле море на карті світу.

Загальні відомості

Загальна площа Білого моря охоплює приблизно 35 000 квадратних миль (90 000 квадратних кілометрів). Середня глибина цього водного басейну дорівнює 200 футам (60 метрам), в той час як максимальна глибина досягає 1115 футів (340 метрів) у північно-східній частині Кандалакської затоки. Середня глибина становить 67 метрів.

В літній період температура верхнього шару води моря піднімається до позначки 13-16°C, а товщина прогрітого шару досягає 15-20 метрів. Однак, починаючи з цих глибин, спостерігається початковий різкий спад температури, який поступово переходить у більш плавне падіння, досягаючи мінімальних значень у районі -1.4°C на глибинах 100 метрів і більше. Прозорість води варіює від 10 до 20 метрів влітку і може досягати до 40 метрів взимку.

Вміст солі у водах Білого моря трохи нижчий, ніж у середньому в океані і становить 27,5-28%. Припливи в цьому регіоні відбуваються з регулярністю півдоби. Швидкість припливу коливається в межах 0,1-4 метри на секунду.

Рибалка в морі

В Білому морі водиться така риба як: густера, йорж, камбала, карась, краснопірка, лящ, минь, окунь, плотва, судак, тріска, вугор, щука, язь. Однією із найбільших риб в цьому морському районі є атлантичний лосось (сьомга), який може досягати 1,5 м довжини та 43 кг. живої ваги. Слід зазначити, що тут мешкає близько 700 видів безхребетних, 60 видів риб і 5 видів морських ссавців.

Біле море: чому так називається?

Назва походить від природних особливостей. Майже на протязі всього року більша його частина вкрита білими льодами і снігом.

Основні морські порти Білого моря (найближчі міста)

  1. Архангельськ
  2. Біломорськ
  3. Кандалакша
  4. Кандалакша
  5. Кемь
  6. Мезень
  7. Онега
Average:(рейтинг: 5 з 5. Всього: 1)
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Один коментар
  1. Літом температура води цього моря всерівно холодна, там все холодне. Найкраще Чорне море в Україні.

    (5/5)
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *