Загальні відомості
Загальна площа Білого моря охоплює приблизно 35 000 квадратних миль (90 000 квадратних кілометрів). Середня глибина цього водного басейну дорівнює 200 футам (60 метрам), в той час як максимальна глибина досягає 1115 футів (340 метрів) у північно-східній частині Кандалакської затоки. Середня глибина становить 67 метрів.
В літній період температура верхнього шару води моря піднімається до позначки 13-16°C, а товщина прогрітого шару досягає 15-20 метрів. Однак, починаючи з цих глибин, спостерігається початковий різкий спад температури, який поступово переходить у більш плавне падіння, досягаючи мінімальних значень у районі -1.4°C на глибинах 100 метрів і більше. Прозорість води варіює від 10 до 20 метрів влітку і може досягати до 40 метрів взимку.
Вміст солі у водах Білого моря трохи нижчий, ніж у середньому в океані і становить 27,5-28%. Припливи в цьому регіоні відбуваються з регулярністю півдоби. Швидкість припливу коливається в межах 0,1-4 метри на секунду.
Рибалка в морі
В Білому морі водиться така риба як: густера, йорж, камбала, карась, краснопірка, лящ, минь, окунь, плотва, судак, тріска, вугор, щука, язь. Однією із найбільших риб в цьому морському районі є атлантичний лосось (сьомга), який може досягати 1,5 м довжини та 43 кг. живої ваги. Слід зазначити, що тут мешкає близько 700 видів безхребетних, 60 видів риб і 5 видів морських ссавців.
Біле море: чому так називається?
Назва походить від природних особливостей. Майже на протязі всього року більша його частина вкрита білими льодами і снігом.
Основні морські порти Білого моря (найближчі міста)
- Архангельськ
- Біломорськ
- Кандалакша
- Кандалакша
- Кемь
- Мезень
- Онега
Літом температура води цього моря всерівно холодна, там все холодне. Найкраще Чорне море в Україні.