Кожна турботлива мама знає, що в холодну пору року на вулицю не можна випускати дитину без надійного захисту голови та шиї. Щоб не допустити переохолодження і хвороби, варто купити шапку для дитини, яка підходить за сезоном, і шийний аксесуар. Щоб не витрачати час на пошук виробів, які гармонійно поєднуються між собою, сучасні виробники пропонують придбати стильні дитячі комплекти, що складаються з предметів, виконаних в одному стилі та кольорі. Такі набори продаються і для хлопчиків, і для дівчаток різного віку, а також для будь-якого сезону. Переваги в них такі:
- предмети ідеально поєднуються між собою;
- дають змогу створити гармонійний і закінчений вигляд;
- набір коштує дешевше, ніж усі предмети окремо;
- всі предмети з сету можна і не носити разом, а вибирати щось одне.
Якими можуть бути дитячі комплекти?
Набір дитячих аксесуарів – це зручно, адже предмети від самого початку пасують один до одного і дають змогу створювати гармонійний образ. Це їхня перша і головна перевага. У продажу можна знайти дуже різні за дизайном сети, які можуть складатися з:
- головного убору (шапки) і шийного аксесуара (шарфа/хомута/снуда, косинки);
- головного убору, шийного аксесуара і рукавичок/рукавичок;
- інших виробів у різній комбінації (накладні коміри, шапка-капюшон, мітенки, пов’язки для волосся тощо).
Друга риса, за якою класифікують набори аксесуарів для дітей – це стать. Дитячі сети для хлопчиків більш стримані за кольором – під час їхнього оформлення використовують різні відтінки синього і блакитного, зеленого, коричневого, сірого, а також чорний і червоний, різні поєднання. З декору використовують геометричні принти, написи, аплікації у вигляді транспортних засобів, героїв мультфільмів, абстракції. Для хлопців випускаються однотонні або комбіновані вироби, з написами та абстрактними принтами, без прикрас взагалі. Моделі для дівчаток – яскраві, ніжні, що привертають увагу. Переважають рожеві тони і відтінки білого, жовтий, зелений, флористичні мотиви, зображення мордочок кішок, зайчиків тощо, використовуються стрази і блискітки, об’ємні квіти, банти. Для дівчат головні убори більш спокійні, жіночні, кольори – менш яскраві, м’які. Існують ще моделі унісекс, які відмінно впишуться в гардероб дітей або тінейджерів обох статей.
Остання важлива риса комплектів дитячих – це їхня сезонність. Як і самі шапки, сет може бути зимовим, демісезонним або літнім.
- Набір зимових предметів відшивають із вовняного/напіввовняного трикотажу, утеплюють синтепоном, хутром (натуральним або штучним, пухом), може мати болоньєвий верх. Вироби дуже теплі, добре закривають вуха, шию, горло. Як правило, до комплекту входить шапка, шарф будь-якої моделі (звичайний або труба), рукавиці або рукавички.
- Дитячий сет для міжсезоння (весна, осінь) включає в себе вироби з акрилу, віскози, комбінованих матеріалів. Складається переважно з головного убору та шийного аксесуара, наприклад модного останнім часом снуда.
- Літній сет може містити капелюшок або панамку з пов’язкою для голови, яка може виступати в ролі прикраси головного убору, а, відстібаючись, перетворюватися на окремий аксесуар.
Вибираємо набір для дітей правильно
Вибираючи дитячий сет, варто звернути увагу на те, чи легко надягати вироби дитині на себе, чи зможе вона впоратися самостійно. Друге правило говорить: купувати будь-який предмет гардероба для дітей старше трьох років варто тільки в її присутності та за її згодою. Третє – комплект підбирають тільки після купівлі верхнього одягу, чи то курточка, чи то шубка, чи то комбінезон, чи то пальто. Аксесуари повинні гармонійно поєднуватися з ними за стилем і кольором, інакше дитина відчує дискомфорт або звикне до неохайності з малих років.
Якість матеріалу також важлива. Дитячі речі потребують частого прання, тому вони зобов’язані добре переносити його, не линяти і не вигоряти на сонці, не змінювати форму. Перевірте, чи не будуть вироби подразнювати шкіру, колотися, викликати алергію. Наприклад, вовняні моделі високої якості приємні на дотик, але за поганої якості сировини вони будуть кусатися, а тому діти не захочуть їх носити.
Варто враховувати форму обличчя малюка:
- для дитини з витягнутим обличчям овальної форми підійдуть об’ємні шарфи і шапки, що закривають лоб;
- дітям із круглими личками не підходять обтягуючі шапочки, а ось довгі головні убори, вироби з помпонами здатні візуально подовжити обличчя;
- при трикутній формі обличчя (мале підборіддя, широке чоло) варто вибрати комплект з об’ємного шийного аксесуара і облягаючої шапки.