П’ятниця , 24 Травня 2024

Як правильно продати приватний будинок в Україні

продати будинок
Продати будинок.

На ринку нерухомості є безліч оголошень про продаж різних об’єктів. Реалізації підлягають як квартири і дачі, так і приватні будинки. Іноді продавці не знають, з чого починається ця процедура. Важливо знати про правила угоди, щоб у майбутньому не виникло проблем.

Самостійно

Якщо обрати цей шлях, то потрібно буде витратити багато часу для пошуку покупця і кошти для реклами. Ще потрібно буде самому збирати всю документацію.

Для пошуку покупців бажано розмістити оголошення на кількох популярних сайтах. Що більше людей побачить оголошення, то швидше буде укладено угоду. Важливо, щоб зміст був інформативний. Потрібно створити багато якісних знімків. Сфотографувати слід як сам будинок, так і ділянку.

При самостійному продажі доводиться самому вступати в контакт із покупцями. Тому слід підготуватися і до оскарження заперечень. Необхідно попередньо ознайомитися зі спеціалізованою літературою з роботи із запереченнями та інформативного спілкування. Так можна навчитися підносити переваги, щоб покупець захотів купити будинок.

Через посередника

продаж будинку
Продажа будинку.

Якщо є сумніви у власних силах, можна замовити роботу в ріелтерському агентстві. Бажано вибирати перевірену фірму з відомою назвою. Ці компанії давно ведуть свою діяльність, у них чудова репутація.

При зверненні до посередників потрібні витрати, але зате буде впевненість у правильному укладенні угоди. Головне, потрібно укласти договір, оскільки його наявність допомагає не допустити багатьох складнощів. У документі відображають усі нюанси щодо взаємодії сторін. Через посередників продаж приватного будинку в Україні помітно прискорюється, оскільки у фірм є багато клієнтів.

Підготовка об’єкту

будинок для продажу
Будинок для продажу

Перед розміщенням будинку на продаж потрібна його підготовка. Зовнішній вигляд об’єкта дуже важливий під час огляду покупцем. Тому якщо щось не в порядку, то бажано усунути недоліки.

Значення має прибудинкова територія. Вона повинна мати акуратний вигляд. Слід усунути сміття і прибрати траву. Чагарники мають бути прорідженими. З дерев усувають сухі гілочки.

З фундаменту усувають мох і зайву рослинність. Так у покупця не з’являться думки про те, що об’єкт у поганому стані або має недоліки. Необхідно усунути патьоки, запах вогкості, павутину. Невеликий ремонт буде перевагою під час продажу.

Бажано не подавати об’єкт із меблями та технікою. Особливо слід приділити увагу лазні, ванній, туалету. Там не повинна бути потріскана плитка. Важливо прибрати всі предмети побуту, щоб вони не відволікали увагу покупця.

Рекомендації

Незначний торг допускається тоді, коли помітна зацікавленість покупця. Якщо він згоден підписати угоду завдатку, то бажано трохи знизити ціну. Особливо це важливо, коли хочеться швидко укласти угоду.

Слід встановити розумну вартість. Зробити це вийде за допомогою оцінки фахівця або після самостійного аналізу подібних пропозицій. Ціна не має бути завищеною, інакше відшукати покупця буде складно. Вартість залежить від розташування, стану комунікацій, виду земельної ділянки.

Під час подачі оголошення бажано купити окремий номер для контакту з покупцями. Інакше, навіть після угоди буде багато небажаних дзвінків і рекламних пропозицій.

Продаж приватного будинку включає багато юридичних і психологічних тонкощів. Перед угодою слід точно встановити її мету. В разі появи сумнівів бажано звертатися до фахівців, щоб отримати роз’яснення.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *