Інструкція з придбання будинку із земельною ділянкою

Будинок із земельною ділянкою
Будинок із земельною ділянкою

Придбання нерухомості – відповідальний захід. Розглядаючи те, що ціни на ринку нерухомості України характеризуються високим ціновим діапазоном, під час купівлі потрібно враховувати багато важливих моментів. Якщо цього не зробити, то ви ризикуєте втратити придбану нерухомість, або обзавестися не тільки нею, а й супутніми проблемами.

Оцінка об’єкта нерухомості

Щоб зробити вигідну покупку, рекомендується навчитися правильно оцінювати об’єкти нерухомості. Будинки із земельними ділянками оцінюються інакше, ніж квартири або міські об’єкти. Тут розглядаються такі параметри:

  • Місцезнаходження будинку з погляду інфраструктурного розвитку. Що більше в безпосередній близькості соціально важливих об’єктів, то дорожче обходиться об’єкт. Також щодо цього питання розглядається наявність центральних магістралей комунального постачання. Що більше комунікацій можна під’єднати (або вже під’єднано), то дорожча ціна;
  • Матеріал будівництва будинку. Що кращі й дорожчі будівельні матеріали використовувалися під час зведення, то, відповідно, вище оцінюється об’єкт. Також під час купівлі враховується те, наскільки часто виконувалися ремонтні роботи, так само як і те, наскільки якісними вони були;
  • Стан ділянки. Якщо прилегла територія доглянута, то вартість піднімається. Те ж саме можна сказати в разі, якщо ґрунт хороший і родючий. Ціна зростає, якщо на ділянці є плодові дерева, які вже дають пристойний урожай;
  • Наявність додаткових будівель на території. Будівлі, які використовуються для підсобного господарства, завжди потрібні за наявності свого городу або земельної ділянки. Тому якщо вони вже зведені, то ціна збільшується. Слід зазначити, що розглядається їхня якість. Звичайні дерев’яні споруди, які швидко зламаються, не розглядаються, і можуть навіть знижувати вартість.
приобретение дома с земельным участком
Будинок

Перед тим, як вибрати будинок із земельною ділянкою, фахівці рекомендують визначитися з цільовим призначенням. Якщо планується використовувати такий об’єкт нерухомості виключно посезонно, то немає необхідності вкладати в нього великі грошові суми. Коли ж у будинку планується жити на постійній основі, то економити не рекомендується. Також слід гранично відповідально підходити до вибору.

Перевірка документів

Під час перевірки документів, якщо купується квартира, доводиться простіше. Річ у тім, що тут потрібно розглядати тільки один пакет документів. Якщо ж купується будинок, документи перевіряються на споруду і земельну ділянку. Тому перевірка в 2 рази складніша.

Перед купівлею потрібно перевірити такі документи:

  1. Документи, на підставі яких підтверджуються права власності. Якщо продавець купував земельну ділянку з уже побудованим будинком, то мають бути документи про державну реєстрацію. Якщо ж продавець будував будинок, то потрібен акт приймання в експлуатацію.
  2. Технічні паспорти. Таких документів має бути 2: окремо на земельну ділянку і на будинок.
  3. Виписка з будинкової книги. Відповідальний продавець зазвичай виписує всіх людей, зареєстрованих у будинку. В іншому випадку, якщо продати будинок із прописаною людиною (або кількома людьми), то їх згодом можна буде виписати тільки через суд.

Експерти рекомендують при першій купівлі будинку із земельною ділянкою не перевіряти документи самостійно, а найняти фахівця. Дипломовані професіонали швидко і якісно перевірять усі документи, так само як забезпечать юридичний супровід угоди. Завдяки цьому ви зможете законно придбати будинок із земельною ділянкою і не переживати, що в майбутньому можуть виникнути проблеми.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *