Холодильні вітрини – види, призначення, особливості вибору

холодильные витрины
holod

Швидкопсувні продукти, які потребують зберігання при конкретній температурі, у всіх точках продажів розміщуються в спеціальному обладнанні. Воно має прозорий фасад, що забезпечує покупцям зручність вибору, дає змогу вигідно позиціонувати товари. Існує безліч різновидів таких установок, що розрізняються об’ємом, призначенням, регулюваннями та іншими характеристиками. Сьогодні можна купити холодильні вітрини бу для значної економії бюджету.

Різновиди обладнання

Є настільні та підлогові вітрини. Перші призначені для розкладки готових страв і напівфабрикатів. Вони встановлюються в ресторанах, їдальнях і кафе, невеликих пунктах продажів. Підлогові моделі підходять для зберігання кондитерських виробів, салатів, молока і його похідних, риби, м’яса тощо. Їх можна зустріти в супермаркетах, гіпермаркетах, закладах швидкого харчування.

Розрізняються вітрини температурними режимами. Низькотемпературні моделі дають змогу встановлювати температуру від -18 до 0 градусів. Тут розміщуються морозиво, фрукти, овочі, ягоди, що пройшли попередню заморозку. Середньотемпературні агрегати підтримують діапазон температур у межах 1-7 градусів. Вони призначені для кулінарії, ковбасних виробів, сирів, солоної риби, тортів і тістечок. Існує універсальний тип – комбіновані вітрини.

За способом розміщення обладнання класифікується на пристінне, мобільне, окремостояче, модульне.

Як правильно вибрати вітрину

Холодильне обладнання виконує одночасно кілька функцій – підтримання стабільної температури для збереження естетичних характеристик, смакових якостей, свіжості товарів, їх позиціонування перед покупцями у виграшному світлі, компактного зберігання.

В складських приміщеннях можна використовувати закриті вітрини. Такі ж підійдуть для точок продажів, що обслуговуються персоналом. У великих магазинах і закладах швидкого харчування можна застосовувати відкриті моделі, де покупці самі можуть взяти необхідний товар.

Обсяг внутрішнього простору повинен відповідати кількості товарів, що одночасно розміщуються. Наполовину заповнений холодильник – невиправдана трата грошей за енергопостачання. Занадто маленька вітрина буде виглядати неестетично, в ній порушиться режим зберігання. Форма обладнання (пряме, кутове, секційне) підбирається індивідуально з урахуванням характеристик місця розміщення.

Холодильне обладнання класифікується за класами та вартістю. Найвищу вартість мають моделі люксової категорії. Від інших видів вони відрізняються наявністю вбудованих систем управління і безпеки. Середні за класом вітрини мають збільшений ресурс, потужну систему охолодження. У бюджетній лінійці представлені агрегати класичного дизайну з основним переліком можливостей. Їхній термін служби найменш тривалий. Щоб заощадити на покупці не на шкоду якості, варто купувати вітрини класу люкс, що були в експлуатації.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *