Автомобільну резину купити можна на стаціонарних ринках і в інтернеті. Вона продається різних типів під будь-які їздові умови. Головне, правильно підібрати типорозмір, який вказується автовиробником.
Експлуатаційний ресурс у всіх шин різний і залежить від їхнього типу та виробника. У середньому одного комплекту вистачає на дистанцію 40-70 тисяч кілометрів, після чого доведеться нові шини купити. Ось тут і потрібні знання, якими скатами міняти застарілу гуму, щоб не погіршилося керування машиною.
Правильно підібрані шини – це гарантія:
- Надійного зчеплення з дорогою.
- Безпечної їзди по мокрому (літом), засніженому або слизькому (взимку) покриттю.
- Плавного ходу та стійкості на трасі.
- Тривалого терміну служби.
- Стійкості до зношування незалежно від типу дорожнього полотна, по якому шини більшу частину часу будуть їздити.
Основний критерій вибору
Від вибору шин безпосередньо залежить якість їзди та безпека на дорозі. Найголовнішим критерієм, з урахуванням якого потрібно купувати шини – їхній розмір. До нього включено декілька параметрів:
- ширина протектора (в міліметрах);
- профіль (визначається співвідношенням ширини та висоти у відсотках);
- діаметр (підказка, яких розмірів потрібно купити під шини диски).
Але далеко не всі водії дослуховуються до рекомендацій виробника машини. Причин є кілька – від бажання заощадити та купити резину менших розмірів до покращення комфорту під час їзди. Категоричної заборони на заміну шин по розмірах немає, але вони не повинні сильно відхилятися від норми. Якщо проігнорувати цей пункт, погіршиться керованість, прискориться зношування, збільшиться розхід пального.
Для чого потрібний калькулятор шин
Провести правильні розрахунки допоможе шинний калькулятор онлайн. Головна суть його роботи – порівняння встановленої на даний момент резини з тією, яку водій планує купити.
Нічого складно в онлайн-калькуляторі немає. Потрібно лише вказати розмір шин в таблиці, переписавши дані з техпаспорту автомобіля. Якщо під рукою немає документа, можна подивитися на маркування в бічній частині покришки. Наприклад, тут зазначений розмір 185/65 R14, де:
- 185 – ширина протектора (мм);
- 65 – висота гуми (профіль);
- R – радіальна конструкція шини;
- 14 – діаметр (у дюймах).
Саме ці показники необхідно вказати в таблицю. Такі ж дії параметри вносяться до альтернативних розмірів скатів, які також прописує у паспорті виробник ТЗ.
До чого призводить встановлення нестандартних шин
Експериментувати із розмірами шин не бажано. Але якщо водій все ж прийняв рішення купити гуму з іншими параметрами, потрібно підготуватися до таких нюансів:
- Від зменшення профілю збільшуються безпружинні маси. Навантаження на підвіску посилюється, що призводить до прискореного зношування її деталей.
- При покупці шин з більш ширшим протектором покращиться керованість авто. Але при цьому посиляться звуки з-під коліс, і гірше поводитиметься машина на мокрому покритті.
- Збільшивши діаметр гуми, більшим стає кліренс (дорожній просвіт).
- Якщо збільшити профіль, шини гірше виконуватимуть кермові команди – це сприяє погіршенню керованості та знижується рівень безпеки.
Якщо з розмірами резини ще допустимі різні варіанти, купити диски потрібно строго з тим діаметром, який вказаний в маркуванні шини. Ковпаки з невідповідними параметрами встановити на покришку не вийде.