П’ятниця , 14 Червня 2024

Що таке антимюллерів гормон?

Аналіз крові на антимюллерів гормон є надійним маркером запасу яйцеклітин, який інформує про кількість присутніх в яєчниках та придатних для запліднення яйцеклітин. Репродуктологи та акушери-гінекологи використовують цей аналіз у поєднанні з іншими дослідженнями для оцінки шансів жінки завагітніти. 

Лабораторія INVIVO визначає антимюллерів гормон авторизованим та стандартизованим способом за допомогою імунологічного методу.

антимюллерів гормон аналіз

Що таке антимюллерів гормон?

Антимюллерів гормон – це гормон людського організму, вироблення якого починається ще на ембріональному етапі під час статевої диференціації та триває протягом усього життя. Присутність цього гормону на ембріональному етапі забезпечує нормальний розвиток чоловічих статевих органів. Якщо АМГ відсутній – відбувається формування внутрішніх жіночих статевих органів. У жінок синтез цього гормону здійснюється клітинами яєчників на початку статевого дозрівання та бере участь у зростанні та відборі фолікулів для овуляції. Перевіривши рівень АМГ можна визначити кількість зростаючих фолікулів, оцінити оваріальний резерв та спрогнозувати успішність екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). 

Коли потрібно здати аналіз на АМГ?

 • Викидні в анамнезі 
 • Діагностика причин безпліддя
 • Оцінка репродуктивної функції
 • Підготовка до штучного запліднення
 • Оцінка стимуляції яєчників та корекція гормональної стимуляції
 • Встановлення статі в разі гермафродитизму
 • Діагностика причин крипторхізму
 • Виявлення передчасної недостатності яєчників
 • Спостереження за гранульозно-клітинною пухлиною, оцінка оваріальної токсичності під час хімієтерапії
 • Оцінка реакції яєчників при ожирінні та СПКЯ
 • Визначення ризику розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників (СГЯ)
 • Затримка або передчасне статеве дозрівання у дітей

Як підготуватись до обстеження?

Обстеження можна проходити у будь-який день циклу. Для дослідження використовується венозна кров. Забір крові відбувається до 12:00. За 12 годин до дослідження важливо відмовитись від жирної їжі, паління, фізичних навантажень, алкоголю, нікотину та ліків. Якщо ви не можете скасовувати прийом ліків – повідомте про це співробітнику лабораторного відділення. У день дослідження для полегшення забору крові можна випити стакан чистої негазованої води.

Статевим здоров'ям нехтувати не варто

Розшифровка результатів

Результати діагностики не є діагнозом та вимагають детального розгляду гінекологом, урологом, генетиком, ендокринологом або педіатром.

Високий рівень АМГ може свідчити про пухлини яєчників або яєчок, синдром полікістозних яєчників та гіперстимуляцією яєчників при проведенні протоколу ЕКЗ.

Низький рівень АМГ може бути пов’язаний зі зниженням функціонального резерву яєчників (наприклад внаслідок агресивного лікування, вживання деяких препаратів або природних процесів старіння), а також може прогнозувати безрезультативність ЕКЗ.

Рівень АМГ при екстракорпоральному заплідненні

Жінки з вищими значеннями AMГ мають кращу реакцію на стимуляцію яєчників для ЕКЗ, внаслідок чого отримають більше яйцеклітин та вищий рівень успіху. Окрім цього, високий рівень антимюллерового гормону корелює з низьким рівнем викидня. Проте, варто розуміти, що успіх у протоколі ЕКЗ розраховується комплексними лабораторними та інструментальними обстеженнями.

Контролюйте репродуктивне здоров’я з комфортом в INVIVO!

Дізнатись більше інформації про дослідження, акційні пропозиції та знайти найближче до вас відділення можна на сайті invivo.ua.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *