Понеділок , 27 Травня 2024

Хто такий “мажор”: значення слова

Мажор Фото
Мажор олігарх.

Мажор – хто це такий? Психотип, соціальний персонаж, образливе прізвисько для випендрежника? Словечко вельми охоче вживається в молодіжному сленгу, люди старшого покоління його майже не використовують. Звідки ж бере коріння це слово і чому воно зараз так прижилося?

Походження слова “мажор”

Це слово прийшло в наше життя з французької мови, куди воно потрапило з латинської. Переклад початкового слова “major” означає “більший” , а також “більший”. Тобто значення слова надає предмету найвищого ступеня.

 • В музиці слово “мажор” означає тональність твору, написаного в бадьорому і радісному ключі.
 • Армійське звання “майор” теж пішло від цього слова і має на увазі великий або більший, ніж в інших, чин.
 • Звідси ж повелося і позначення настрою. Про веселу усміхнену людину кажуть: “Вона сьогодні в мажорі”.

Тож, як ми бачимо, образливого й образливого сенсу це поняття жодним чином не несе. Але останнім часом слово “мажор” набуло й дещо іншого значення. У молодіжному середовищі виділяють цілий прошарок людей, яких так називають.

Кого заведено називати мажорами

Мажор – це сленгове слово, що позначає молоду людину (або, рідше, дівчину) із забезпеченої сім’ї, яка веде безтурботне життя, користуючись благами, наданими їй батьками. В основному це представники прогресивної, “золотої” молоді.

Хто такий мажор: кого прийнято вважати мажором

як відпочивають мажори
Відпочинок мажорів.

Мажор – що означає це слово, з точки зору обивателя? Із розшаруванням суспільства відбувся негласний поділ на багатих, успішних і бідніших, звичайних людей. Особливо це помітно в молодіжних колах, серед підлітків, де статус підтверджується наявністю модного одягу та престижного автомобіля, або їхньою відсутністю. Розпещених із дитинства дітей забезпечених батьків, які ні в чому не знали відмови, і називають мажорами.

Досить згадати однойменний серіал, за сюжетом якого син багатого бізнесмена прийшов служити звичайним опером у відділення поліції. Середовище, зазвичай, недружелюбно налаштоване щодо мажорів. Їм треба докласти зусиль, щоб довести, що вони здатні відчувати людські почуття і вони для них щось значать. Так само сумувати і страждати, любити, радіти простим речам, цінувати дружбу.

Так, можна сказати, що хобі кожного мажора, який поважає себе, – це смітити грошима і направо, і наліво. І робиться це лише з однією метою – заробити собі авторитет у суспільстві, надати вагу за допомогою благополучного матеріального становища і соціального статусу батьків. Ось хто такий мажор.

Інфантилізм і наївність мажора, невміння або небажання заробляти гроші власною працею, непристосованість до самостійного дорослого життя повністю окупаються фінансовими можливостями його тата чи мами. Молодий чоловік, якого за минулих часів назвали б гульвіса, здобуває чудову освіту, перед ним відчиняються двері офісів найпрестижніших роботодавців. Однак мажор живе за принципом: “Гуляй на всі сто, поки ти молодий”.

Найяскравіші представники цієї категорії

Як було згадано вище, мажором може бути не тільки молодий чоловік, а й дівчина. Так, поряд з такими хлопчиками-мажорами, як Джейк Джилленгол та бізнесмен Ілон Маск, мажорний спосіб життя ведуть Періс Гілтон і Кендалл Дженнер.

Кого ще називають мажорами

Як і будь-яке слово, це поняття поступово розширило свій зміст. На молодіжному сленгу так стали називати не тільки “золоту молодь”, а й тих, хто показав себе як..:

 • Татків синочок. До таких слово “мажор” застосовують з відтінком зневаги і мають на увазі ледачу безвольну людину, що ховається за широку батьківську спину. Тато облагодіє подарунками, він же захистить від життєвих негараздів. Підкреслюючи своє негативне ставлення до таких хлопців, дехто каже про себе: “Я не мажор, мені з неба гроші не падають. Я на все заробив сам”.
 • Зарозуміла людина, яка хизується своїм багатством. Вона немов кидає виклик суспільству і плює на оточуючих, усім своїм виглядом і поведінкою даючи зрозуміти, що їй у цьому житті дозволено більше, ніж іншим. Можна згадати історії з представниками золотої молоді, що періодично спливають і мають великий резонанс. На розкішних автомобілях вони їздили по пішохідних зонах, багаторазово перевищували швидкість і, незважаючи на різноманітні санкції закону щодо них, продовжують це робити знову і знову.
 • Той, хто вміє пустити пил у вічі і зробити що-небудь “красиво”. Не завжди за душею у такого хлопця мільйони, але він уміє справляти враження забезпеченого й успішного. Яскравий, неординарний, екстравагантно одягнений, завжди усміхнений і задоволений життям. Дівчата, зазвичай, обожнюють таких. А скромніші хлопці їм заздрять і називають мажорами.
  Великий оригінал, який дозволяє собі бути не таким як усі. У радянську епоху таких називали піжонами. Здається, що такі люди отримують задоволення тільки тоді, коли протиставляють себе всім іншим. Схоже, що їхнім основним прагненням є вміння виділитися.

Чому мажори зустрічаються тільки в молодіжному середовищі?

Мажорка фото
Мажорка фото.

Як правило, людина мажор молода, розпещена і перебуває на повному забезпеченні своїх батьків. Однак мама з татом не вічні. Та й узагалі, всяке може в житті трапитися. Рано чи пізно мажор одумується, фінанси або батьківське терпіння закінчуються. Перед позбавленим матеріальних благ мажором моментально зачиняються двері тих самих престижних розважальних закладів, де він ще вчора гуляв на повну. Учорашні приятелі-мажори і гламурні “чики” сьогодні вже не пам’ятають ні його імені, ні номера телефону.

Трохи рідше, але все-таки може статися зовсім інша ситуація. З віком мажор може просто “вирости” з доволі вузьких рамок свого існування, він почне замислюватися про завтрашній день, усвідомить необхідність у власному заробітку для забезпечення майбутньої сім’ї.

Не можна однозначно відповісти, добре бути мажором чи погано. Одні мажорам заздрять, інші їх зневажають, треті – ледь не обожнюють. Однак з упевненістю можна сказати одне – носити звання мажора не так легко, як багатьом може здатися. Здавалося б, чого простіше – прожигати життя, витрачати купу грошей і не напружувати свій розум у побутових питаннях. На жаль, переважна частина молодих людей, які були мажорами в молодості, занадто пізно усвідомили, що життя дається одне і найкращі його роки минули даремно. Жити з таким почуттям дуже нелегко, особливо коли розумієш, що не маєш ні справжніх друзів, ні другої половинки, яка щиро кохає тебе, ні плідного заняття, до якого тяжіє душа. Та ще й багатство практично завжди передбачає вседозволеність: великі гроші відкривають шлях до таких заборонених благ, як алкоголь, наркотики. Не кожен мажор здатний встояти перед такими спокусами, які в сучасній молодіжній тусовці вважаються неодмінними атрибутами, що створюють вагомий авторитет.

Average:(рейтинг: 5 з 5. Всього: 1)
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Один коментар
 1. Дуже елементарно, це людина з баблосами 🙂

  (5/5)
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *