Процедура реєстрації компаній завжди вимагає від засновників підприємства відповідних початкових фінансових вкладень. Зокрема, для можливості розпочати власний бізнес необхідно буде залучати фінансові кошти на такі витрати:
- оплата вартості послуг фінансових і юридичних консультантів (у разі залучення цих фахівців);
- нотаріальні послуги із засвідчення установчих документів;
- внесення грошей як формування статутного капіталу компанії;
- офіційні державні мита під час процедури реєстрації компаній;
- оплата орендної плати, закупівля необхідного обладнання або сировини, виплата заробітної плати трудовому персоналу.
Перераховані вище витрати є головними і мінімальними при якісному юридичному обслуговуванні. Оскільки залежно від виду бізнесу розмір початкових вкладень може бути набагато більшим. Наприклад, якщо здійснюється оформлення компанії у вигляді створення банківської або страхової установи сума витрат максимально збільшується.
Відкрити компанію
Також, відкриття компанії створює необхідність реєструвати в подальшому торгову марку. Оформлення власного бренду (торгової марки) дасть змогу захистити бізнес від незаконних зазіхань з боку відповідних зацікавлених осіб. При цьому необхідно мати на увазі, що оформити компанію та зареєструвати необхідну торгову марку можна здійснити одночасно.
Таким чином, щоб термінова реєстрація ТзОВ була максимально ефективною, власникам бізнесу рекомендується додатково виробити концепцію, – під яким саме торговим знаком працюватиме зареєстроване підприємство. На цьому етапі доцільно залучати фахівців у галузі інтелектуальної власності (наприклад, патентних повірених, сертифікованих за законодавством України).
Крім того, після завершення процедури реєстрації компанії виникне питання щодо вибору системи оподаткування (податок на загальних підставах, єдиний податок, податок на додану вартість). Вибір системи оподаткування необхідно здійснювати залежно від передбачуваного виду діяльності підприємств, також рекомендується звертати увагу на статус платника податку компаній – контрагентів. На практиці іноді трапляються такі випадки: оформлення підприємства пройшло цілком успішно, але у зв’язку з тим, що власники/директор неправильно обрали для фірми статус платника податку, компанія не може повноцінно займатися попередньо спланованою господарською діяльністю. Виходячи з цього, необхідно обирати систему оподаткування в цій процедурі з огляду на вищевикладені обставини.
Окремо можна звернути увагу на те, що останнім часом законодавство України значно спростило процедуру створення бізнесу. Наразі створення фірми, підприємства може здійснюватися за мінімальними термінами, для формування статутного капіталу немає необхідності відразу наповнювати всю заявлену суму (статутний капітал наповнюється протягом року з моменту реєстрації компаній). Але водночас під час оформлення документів необхідно дотримуватися всіх вимог, встановлених для процедури зі створення підприємства: правильно і професійно готувати статут, прописувати в статуті всі необхідні положення, вносити достовірні записи до реєстрів тощо.
Для того, щоб процедура реєстрація компаній проходила без будь-яких ускладнень Ви можете звернутися за правовою допомогою до фахівців нашої Юридичної фірми.