Декоративне каміння зараз використовується надзвичайно часто для того, щоб декорувати подвір’я. Це – сучасний спосіб прикрасити двір і при цьому зробити його максимально наближеним до природи. За допомогою каменів можна створювати водоспади, ставки, робити штучні скелі, квітники, звести габіони, придумати унікальний дизайн. Це зробить ваше подвір’я вишуканим, красивим, модним та дуже затишним. Звісно, ландшафтний камінь повинен бути високої якості, інакше він не прослужить довго або буде виглядати неохайно. Тому варто підбирати саме той, який дійсно і виглядає гарно, і прослужить тривалий час.
Класифікація ландшафтного каменю
Каміння буває різне, в залежності від цього його можна використовувати у різних стилях:
- Вулканічного походження. Це граніт, базальт, діабаз, пірит, діорит. Вони мають велику вагу і зберігаються віками. Використовують їх для декорування. Але вартість такого каміння дуже висока.
- Осадової породи. Це піщаник, черепашник, доломіт, туф. Це досить крихті камені, тому їх використовують для декорування фасадів, підлоги, бордюрів. Ціна у такого каменю невисока.
- Метаморфічні породи. Це мармур, гнейс, сланець, шунгіт. Вони досить міцні і недорогі. Їх часто застосовують для декорування.
За розмірами каміння буває валунами, брилами, галькою, щебенем.
У яких стилях можна використовувати ландшафтне каміння?
Декоративне каміння застосовують у різних дизайнерських рішеннях і стилях.
Скандинавський стиль
У цьому стилі можна використовувати валуни, річкову гальку, брили. Каміння варто розділяти хаотично на ділянці для того, щоб це виглядало максимально природно. Можна створювати доріжки, скелі, підпірні стінки. Такий дизайн повинен виглядати максимально самобутньо і наближено до природи. Тому дуже часто у такому випадку висаджують рослини, які покривають ґрунт, і хвойні дерева.
Такий стиль дуже ефектний і галька у ньому може відігравати ключову роль. Дещо холодний, стриманий, але дуже цікавий, сучасний та неймовірно прекрасний.
Середземноморський стиль
Такий стиль підійде для тих, у якого горбиста ділянка. Для основи можна обрати підпірну стіну або терасу, яка облицьована каменем з кольором мокрої глини. Для цього підійде піщаник, морська галька. Колір каміння – коричневий. Дуже добре, якщо поряд є майданчик, що вимощений щільними плитами, а на ньому невеликий фонтан. Крім того, що тут необхідне каміння, у цьому стилі варто використовувати багато різноманітних рослин, в тому числі і підвісних. Будуть доречними керамічні горщики. За допомогою каміння і зелені можна створити затишний закритий дворик, де можна зібратися з друзями чи родичами.
Японський стиль
Цей стиль підійде для тих, хто любить споглядати і милуватися природою. Каміння тут – це не просто декоративний елемент, воно несе і смислове навантаження. Каміння наповнює спокоєм, дарує відчуття захищеності. Тому у цьому випадку каміння потрібно розставляти за певними правилами, уникати симетрії. В цьому випадку потрібно бути справжнім художником, щоб створити картину за допомогою каміння і рослин.
В цьому стилі використовують пласкі камінчики, валуни, композиції з каменів у саду. Все це несе приховані символи і знаки.
Можна використовувати неідеальне, необроблене каміння. Підійдуть базальт, туф, андезит. Між камінням можна насипати гальку, пісок, щебінь.
Альпійський стиль
У цьому випадку головним елементом є альпійська гірка, яку створюють з каміння та квітів. Для неї можна брати різні камені, заповнювати підніжжя щебенем, галькою, засаджуючи гірськими квітами. Можна також зробити клумбу з каменю, водоспад, підпірні стінки. Тут зручно використовувати природне каміння, наприклад, мармур, гальку, щебінь, гравій, пісковик, вапняк.
Як підібрати ландшафтне каміння? Для цього потрібно брати не більше як 3 породи. Найкраще обирати сире каміння. Потрібно обирати таке каміння, щоб воно співвідносилось з розміром ділянки. Потрібно пам’ятати про лаконічність і естетику.
Ландшафтне каміння – чудовий спосіб прикрасити ділянку, тому його варто обирати і використовувати.