Здорове взуття – це тема, яка цікавить все більше людей. Прагнення полегшити симптоми, викликані захворюваннями ніг, проблемами колін і хребта, збільшує популярність ортопедичних устілок.
Чи допомагають ортопедичні устілки?
Лікарі та фізіотерапевти не сумніваються – ортопедичні устілки дійсно можуть допомогти. Професійні та добре підібрані устілки підтримують лікування, захищають стопу до та після операції, а також можуть використовуватися в профілактиці ортопедії. Їх носіння вважається одним з найефективніших способів полегшення недуги, і в багатьох випадках такі вкладиші не тільки рекомендовані, але навіть обов’язкові. Їх перевагою є неінвазивність операції, яка не потребує додаткових процедур з боку користувача.
М’яка стимуляція робить їх найбільш ефективними, коли захворювання тільки що діагностовано і ще не розвинулося до запущеної стадії. Однак користь від ходьби з ортопедичними устілками відчувається навіть при сильній дегенерації. Устілки підтримують правильне положення стопи і компенсують деформації, а також можуть полегшити або повністю усунути біль, пов’язаний із захворюванням. Це дуже цінно, тому що патологічні утворення на стопах можуть з часом викликати проблеми з колінними і тазостегновими суглобами і навіть призвести до перевантаження хребта.
Чи можуть ортопедичні устілки бути шкідливими?
Тільки якщо ортопедичні устілки для взуття погано підігнані або вони зношені. Тоді вони перестають надавати коригувальну дію і навіть можуть сприяти швидшому розвитку захворювань. Тому варто ретельно вибирати устілки, бажано після консультації з фахівцем, і регулярно перевіряти ступінь зношеності.
Найпоширенішими показаннями до носіння ортопедичних устілок є:
- поперечне і поздовжнє плоскостопість,
- п’яткова шпора,
- шишки,
- тендиніт ахіллового сухожилля,
- вальгус,
- біль у стопі.
Особливо часто про ортопедичні устілки говорять при першому з перерахованих вище захворювань, оскільки воно вражає, мабуть, найширше коло пацієнтів, особливо дітей. Особливо актуально лікування плоскостопості у дітей – в цьому віці деформація ще порівняно легко виправляється в силу постійного розвитку організму.
Як вибрати ортопедичні устілки – практичні поради
Правильний вибір ортопедичних устілок забезпечує більший комфорт при ходьбі та підтримує здоров’я ніг. Незалежно від того, чи маєте ви певні захворювання, чи просто шукаєте додаткову амортизацію під час щоденної ходьби, вам знадобиться порада щодо ортопедичних устілок.
В магазині медичних товарів, нададуть практичні поради, які допоможуть вам придбати устілки, які ідеально відповідають вашим особистим потребам.
Які критерії слід враховувати при виборі ортопедичних устілок?
Підбір ортопедичних устілок, призначених для профілактики захворювань, попередження деформацій або усунення болю і усунення дефектів, повинен здійснювати ортопед або ортопед. Це фахівці, які ретельно оглянуть ваші ноги та виявлять проблему. Ретельна діагностика стопи допоможе визначити, які устілки вам потрібні. Купуючи свої перші устілки, приділіть трохи більше часу і дотримуйтеся професійних порад щодо ортопедичних устілок.
Вибір:
- Переконайтеся, що устілки можна легко пристосувати до вашого взуття. Деякі моделі устілок можуть бути занадто товстими або не підходити до стандартного взуття. Вибирайте устілки, які відповідають розміру вашої ноги та формі взуття. Вони не повинні бути занадто великими або занадто маленькими.
- Вибирайте вставки з високоякісних, міцних матеріалів, наприклад, натуральної овчини або м’якого гіпоалергенного матеріалу, який не подразнює шкіру.
- Якщо у вас плоскостопість, вибирайте устілки, які забезпечують належну підтримку зводу вашої стопи.
- Після покупки устілок дайте ногам трохи часу на адаптацію. Може пройти кілька днів, перш ніж ви відчуєте себе повністю комфортно.
Чи існують універсальні ортопедичні устілки
Вибір ортопедичних устілок часто вимагає особливого підходу, адже кожна ступня і кожна пов’язана з нею проблема зі здоров’ям унікальні.
Ортопедичні устілки призначені для лікування різних захворювань стопи та забезпечують підтримку та комфорт під час ходьби. Перед тим, як вирішити правильно вибрати устілки, зверніть увагу на їх різноманітність.
Якщо ви відчуваєте біль у стопах, щиколотках, колінах, стегнах або навіть у попереку після носіння взуття з устілками, це може бути ознакою того, що устілки не підходять належним чином.
При неправильному виборі вони також можуть зношуватися неприродним чином, наприклад, вони можуть занадто швидко зношуватися з одного боку.
Пам’ятайте, що устілки повинні підтримувати природне положення стопи. Якщо ви помітили, що ваші стопи продовжують пронувати (повертатися всередину) або супінувати (повертатися назовні), можливо, вони не підходять.
Устілки повинні підходити до більшості типів взуття. Якщо вам постійно доводиться їх підрізати або коригувати, це може бути ознакою того, що вони погано підігнані.
Ортопедичні устілки повинні полегшувати наявні проблеми, а не викликати нові. Поява нових недуг свідчить про неадекватну посадку устілок.
Види:
- ортопедичні устілки для шишок;
- вставки для п’яткової шпори;
- устілки від плоскостопості;
- ортопедичні устілки для порожніх стоп;
- устілки, що усувають різницю в довжині нижніх кінцівок.
Крім цих основних типів ортопедичних устілок, існують також такі, що допомагають при: натоптиші, ахілловому сухожиллі, т.зв. діабетична стопа, остеомієліт або аномальний розвиток стопи в дитинстві.
Чому індивідуальні ортопедичні устілки – найкращий вибір?
На ринку можна придбати вже готові ортопедичні устілки, призначені для конкретних недуг або захворювань. Однак вони не рекомендуються фахівцями з тієї простої причини, що у кожного з нас різні стопи, а деформації, захворювання і проблеми, що виникають, щоразу дуже індивідуальні. Тому вона може допомогти лише трохи, а іншому зовсім не допомогти.
Індивідуальні ортопедичні устілки на замовлення повністю адаптовані до проблеми конкретної людини та будови її стопи, тому максимально ефективно борються з дискомфортом і болем. Слід мати на увазі, що при деяких проблемах зі здоров’ям стопи ортопедичні устілки лише доповнюють лікування, наприклад реабілітацію стопи, а не замінюють його. Для досягнення максимального ефекту необхідно дотримуватися всіх рекомендацій спеціаліста в області фармакологічного, реабілітаційного та фізіотерапевтичного лікування.