П’ятниця , 24 Травня 2024

Органічність натурального каменю в ландшафті

органичность натурального камня в ландшафте
landshaft

Людина, створена “за образом і подобою”, щедро обдарована здібностями до творчості та творення. Можливо, тому вона завжди прагнула створювати не тільки утилітарні предмети (начиння, знаряддя праці, житло), а й те, що милує око і зачіпає душу. При цьому людині було важливо передати пластику, емоції та характер того, що вона бачила, що приводило її в захват і дарувало натхнення. Висловити і втілити так, щоб це збереглося на віки, наприклад, у камені. Так народилася скульптура, батьківщиною якої вважається Стародавній Єгипет.

Античні майстри стародавньої Греції та Риму досягли в цьому виді мистецтва досконалості, створюючи вражаючої краси кам’яні скульптури та інші предмети: деталі інтер’єру та оздоблення з каменю, палаци та храми, гранітні пам’ятники та мармурові статуї. Їм вдалося втілити свої мрії: камінь цих творінь досі зберігає тепло рук своїх творців та енергію того часу.

В наш час малі архітектурні форми з мармуру та граніту також слугують ідеї закінченості образу парку чи саду та завершеності ландшафтної композиції. І тут також потрібні навички та досвід професіоналів. Обираючи скульптури або ексклюзивні пам’ятники для ділянки, дизайнери враховують всі нюанси і деталі: закони гармонії і взаємодії із загальним оформленням, габарити будинку і розміри території, стилістичні характеристики ландшафту і його експресію.

Мармур і граніт

Найпопулярнішими видами природних каменів є мармур і граніт. Аристократизм і благородство мармуру підкреслюються його пластичністю і різноманітністю колірних відтінків. Цей натуральний камінь буває жовтого, коричневого, червоного, зеленого і чорного кольорів. Є породи, які дивують своєю строкатістю – різнокольоровий мармур. Цей камінь має ще одну вражаючу властивість: він дає змогу створювати дивовижну гру світла і тіні. Скульптори стверджують, що з мармуром легко і приємно працювати. До того ж, він надзвичайно податливий при розпилюванні, не руйнуючись у процесі обробки. Мармур вирізняється також довговічністю. Якби не цей матеріал, навряд чи ми коли-небудь побачили б Парфенон і Венеру Мілоську.

Граніт, вічний камінь, має ні з чим незрівнянну міцність і універсальність. Цей матеріал складається з кварцу, слюди, польового шпату і деяких інших мінералів. Завдяки граніту в оформлення ділянки привносяться бездоганність і строгість просторових абстракцій. При особливому шліфуванні цього прекрасного каменю з’являються нові й незвичайні візуальні властивості граніту. Обидва камені, граніт і мармур, прекрасно переносять різні кліматичні умови.

Сучасним майстрам ландшафтного дизайну вдається створювати красиві й вишукані фонтани та клумби, парки й сади, унікальні арт-скульптури та елітні пам’ятники, басейни й водоспади, альпінарії та рокарії. Поєднуючи при цьому всі три природні елементи: рослини, воду і камінь.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *