Макаріївський храм в Києві

Макаріївська церква
Макаріївська церква

Свято-Макаріївська Церква – дерев’яний храм, побудований 1897 року в районі Татарка.

Храм на честь священномученика Макарія, митрополита Київського і всієї Русі (1495-1497), якого було вбито татарами на берегах Прип’яті в селі Скригалів (Білорусь) під час подорожі з Вільно до Києва.

Відзначаючи 400-ліття тієї трагедії, у 1897 р. Київська Релігійно-просвітницька Громада проводила меморіальні заходи і, зокрема, за півроку збудувала храм. Для будівництва цієї церкви було пожертвувань матері з розібраного Дмитрівського храму на Байковому цвинтарі. В обґрунтуванні будівництва саме на Татарці згадувалася боротьба з єресями, що начебто мали тут поширення. При храмі до 1917 року існувало братство, яке займалося просвітництвом і благодійністю, працювала школа, денний притулок для дітей, бібліотека.

Вид із церковного подвір’я

В 1922 році було закрито парафіяльну школу, проте храм продовжував діяти до 1938 року. 1939 року лазню було знято (у спустошеному храмі діяла майстерня), проте вже наприкінці 1941 року з дозволу німецької адміністрації храм було відновлено киянами у 1942 році. Відтоді він є головним (і єдиним, після знищення церков св. Костянтина і Олени, Св. Миколи Йорданського, Феодора Освяченого Свято-Феодорівського монастиря) храмом для кількох столичних місцевостей.

1947 року в оздобленні храму брав участь народний художник Іван Сидорович Їжакевич.

Макаріївський храм – це один із найпрекрасніших храмів Києва.

makarievskiy-hram-2

makarievskiy-hram-3

makarievskiy-hram-4

makarievskiy-hram-5

makarievskiy-hram-6

makarievskiy-hram-7

makarievskiy-hram-8

makarievskiy-hram-9

makarievskiy-hram-10

makarievskiy-hram-11

makarievskiy-hram-12

makarievskiy-hram-13

makarievskiy-hram-14

makarievskiy-hram-15

makarievskiy-hram-16

makarievskiy-hram-17

makarievskiy-hram-18

makarievskiy-hram-19

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *