Четвер , 21 Листопада 2024

Храм прп. Феодора Освяченого (Київський Єрусалим)

Церква прп. Феодора Освяченого
Церква прп. Феодора Освяченого

Наприкінці XIX ст. на розі нинішніх вулиць Овруцької та Багговутівської було зведено величний храм, будівництво якого завершилося 1872 р. Тоді ж його освятили на честь преподобного Феодора Освяченого (IV ст.), одного із засновників православного чернецтва.

Внутрішній живопис храму був виконаний у стилі давньоруських фресок. Із Києво-Печерської лаври до церкви перенесли точну копію стародавнього образу Воскресіння Христового, оригінал якої зберігався над Гробом Господнім у Єрусалимі. Т. Кибальчич подарував храму численні реліквії, зібрані ним у Святій Землі: частку Животворящого Хреста Господнього, каміння від печери Гробу Господнього та від гробниці Божої Матері, а також шматочки каміння з Вифлеємської печери та частки Мамврійського дуба, під яким праотець Авраам приймав трьох Божественних Мандрівників. Цінними святинями церкви були вищезгадані точні копії печери Гробу Господнього та печерного храму священномученика Климента Римського в Інкермані.

Після руйнування храму преподобного Феодора (ця трагічна подія сталася в середині 30-х років XX ст.) на суміжній території було зведено багатоповерхову будівлю (вул. Багговутівська, 4). І з Божої ласки саме те місце, де розташовувався храм, не було забудовано.

Зараз тут діє домовий храм, відбуваються богослужіння та хресні ходи. Також у причтовому будинку відкрито недільну школу, бібліотеку, церковну крамницю. На території, за сприяння Інституту археології НАН України, у 2008-2009 р.р. відбулися розкопки та були знайдені унікальні святині – копії Кувуклії та печерного храму на честь сщмч. Климента Римського.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *