Храм святої великомучениці Варвари – обласна лікарня, поліклініка в Києві

Церква святої великомучениці Варвари
Церква святої великомучениці Варвари

Престольне свято: день пам’яті великомучениці Варвари (4/17 грудня).

Настоятель: протоієрей Василь Озимчук.

Богослужіння: Вечірнє богослужіння – 17:00, Божественна літургія – 8:40. З понеділка по суботу проводяться молебні за здоров’я об 11-00, у неділю молебень за здоров’я з акафістом о 16-00.

Храм відкритий щодня з 8-00 до 20-00.

Адреса: 04052, місто Київ, вул. Багговутівська, 1.

Проїзд: від Метро “Лук’янівська” – авт. 31 до ост. “Обл. лікарня”; трол. 6, 18 до ост. “Вул. Багговутівська”; трол. 16, 19, 23 до зупинки “Вул. Пугачова”; від Метро “Дорогожичі” – трол. 19, 23 до зупинки “Вул. Пугачова”.

Ідея зведення храму на території обласної лікарні належить головному лікарю Миколі Анкіну та настоятелю місцевої православної громади протодиякону Василю Озимчуку. На території Київської обласної лікарні з 1999 року знаходиться храм мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.

17 грудня 2008 року, у день пам’яті святої великомучениці Варвари, Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення місця під будівництво Свято-Варварівського храму на території Київської обласної клінічної лікарні. За богослужінням також молилися: архієпископ Вишгородський Павло, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, благочинний храмів міста Києва протоієрей Віталій Косовський, священнослужителі району, головний лікар Микола Анкін, лікарі та пацієнти медичного закладу.

За проєктом храм кам’яний з одним центральним куполом і приблизними розмірами споруди 20х20 метрів.

17 грудня 2011 року з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив чин освячення накупольного хреста Свято-Варваринського храму, який будується при Київській обласній лікарні № 1. За богослужінням також молилися секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський, протоієрей Анатолій Затовський, духовенство столиці, головлікар і медперсонал лікарні.

28 квітня 2013 року у Вербну неділю духовенством було звершено першу Божественну літургію.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *