Багато хто помилково вважає, що до адвокатів звертаються тільки під час розгляду кримінальних справ. Але ж допомога юристів знадобиться при різноманітних життєвих ситуаціях, коли необхідно правильно скористатися законодавством. Це можуть бути як суперечки між сусідами, так і адміністративні відносини, розбіжності в сім’ї або конфліктна ситуація в трудовому колективі. Адвокатська контора може надати консультації, її співробітники досконально знають закони і вміло використовують їх на благо клієнтів.
Як вибрати хорошого адвоката
Головна вимога до юриста – відмінне знання законів у певній галузі. Часто для розгляду справи знадобиться знання законодавства в декількох галузях. Якщо адвокат представляє інтереси підприємця в арбітражному суді, то він повинен добре розбиратися в економічному, фінансовому, адміністративному, земельному, цивільному, страховому та податковому праві. А такі розгляди становлять значну частку справ в адвокатській практиці. Але, досконале знання законодавства, не єдина вимога до хорошого адвоката. Хороший правозахисник повинен:
- постійно вміло підтримувати довірчі відносини з клієнтом;
- мати здатність швидко і якісно збирати відомості, які допоможуть довести справу до вигідних результатів;
- докласти максимум зусиль для врегулювання спорів у досудовому порядку, вжити для цього всіх необхідних дій;
- мати стратегічне мислення, бути здатним передбачити, які ризики можуть виникнути під час судового розгляду.
Види адвокатських послуг
Серед різноманіття послуг адвокатів найчастіше доводиться зустрічатися з такими:
- юридичний супровід угод. Це може бути досить широкий перелік послуг, різниться й обсяг роботи, що входить до нього. Простий супровід передбачає складання договору купівлі-продажу та надання консультації щодо набору необхідних документів. Розширений супровід – це ведення угоди юристом від початку до кінця – правова оцінка документів, перевірка нерухомості та законності володіння нею, виявлення можливих ризиків, виявлення юридичних перешкод для угоди та обставин, що дадуть змогу визнати її згодом недійсною. За необхідності юрист готує попередній договір купівлі-продажу, в якому обумовлюються умови майбутньої угоди;
- абонентське юридичне обслуговування. Великі, середні та дрібні компанії часто стикаються з необхідністю юридичних послуг. Але, не всі з них мають можливість утримувати юридичний відділ. Набагато простіше звернутися в адвокатську контору з питання комплексного юридичного обслуговування. Співробітники контори дадуть відповідь на всі питання, зокрема й ті, що раптово виникають, допоможуть складати і вести документацію, вирішувати корпоративні питання тощо;
- складання договорів, заяв, скарг. Є велика різноманітність юридичних документів, які вміє складати досвідчений адвокат. Фахівці володіють ситуацією у зміні вимог законодавства і знають, як правильно складати договори: оренди, купівлі-продажу, лізингу, страхування тощо.
Довіривши професіоналам тонкощі юридичних питань, можна бути впевненим у тому, що буде забезпечено максимальний захист клієнта від наявних ризиків.