Сьогодні досить часто можна зустріти в різних житлових приміщеннях красивий килим. Як правило, цей виріб використовується як декоративна прикраса інтер’єру, для створення спокійного домашнього затишку. При цьому після довгої експлуатації килимова продукція забруднюється, на ній з’являються небажані плями. Негарний вигляд забруднених ділянок багатьох змушує вдатися до методики чищення виробу.
Безумовно, коли килим досить старий, доцільним рішенням стане його заміна, шляхом придбання нового, не менш барвистого виробу. Про популярні тенденції застосування і дизайни килимової продукції можна дізнатися зі статті, розміщеної на сайті.
Рекомендації з догляду
Оскільки професійне чищення килимових виробів для декого коштує досить дорого, багато людей намагаються самостійно чистити килими в домашніх умовах. Але відомий факт, що термін їх служби залежить від дотримання основних правил догляду за килимовими покриттями.
- Не можна виконувати чистку/прибирання килимів гарячою водою, для знищення мікроорганізмів і шкідливих бактерій краще дочекатися зими, ретельно вибити його, поклавши на сніг.
- Не рекомендується виконувати чистку виробів частіше ніж один раз, протягом трьох місяців.
- За порадою фахівців килим потрібно пилососити, хоча б раз на сім днів, а один раз на рік виконувати “глибоку” чистку. Коли проводяться чистячі дії, потрібно уникати рухів щіткою/тряпкою проти ворсу.
- До усунення забруднень важливо приступати одразу, щоб запобігти їхньому проникненню вглиб.
- Протипоказано класти килимовий виріб на мокру підлогу.
Застосування народних засобів
Прибирання килимових виробів найчастіше проводять купленими хімічними засобами. Однак у деяких випадках допоможуть більш доступні, наявні у кожної господині на кухні сода або нашатирний спирт.
Сода харчова
Оскільки звичайна сода здатна добре абсорбувати бруд, а також усувати неприємні запахи, ця речовина дозволить позбутися “аромату” сечі, залишеної домашнім улюбленцем на покритті. Достатньо лише посипати содою певну ділянку і залишити на півгодини. Після пропилососити.
Медичний нашатир
Цей засіб для прибирання килимів часто застосовується як профілактичний засіб, оскільки дає змогу позбутися засаленості, забруднень на покритті. Перед використанням треба приготувати розчин у пропорції 10 мл речовини на півлітра води. Далі його потрібно розпорошити по поверхні пульверизатором, протерти губкою/щіткою. Коли очищена ділянка висохне, пропилососити.