Як охолодити квартиру або будинок в літню спеку

Вентилятор
Вентилятор

З настанням довгоочікуваного літа, міським жителям доводиться не солодко. Бетон і асфальт розігріваються до рекордних позначок, дихати стає нічим. Виникає бажання закритися в холодильнику, зануритися у ванну з льодом або, ще б пак, катапультуватися на північний полюс до пінгвінів. Навіть якщо у Вас все ще немає кондиціонера, охолодити будинок у спеку можна.

Відкрити або закрити

Південний бік будинку завжди нагріватиметься сильніше і швидше, тому вікна варто закривати наглухо. Таким чином, тепло з розпечених стін не впливатиме на температуру всередині кімнати. Північна частина будинку зазвичай тішить легкою прохолодою, яку можна доповнити приємним протяжком, відчинивши навстіж вікна та двері. Прямі сонячні промені, звичайно ж, найкраще зашторювати.

Кондиціонер або вентилятор

Чесно кажучи, особисто я, не прихильник кондиціонерів та іншої охолоджувальної техніки. Справа не в економії, а в банальному бажанні зберегти своє здоров’я. Різкі перепади температури повітря негативно позначаються на людському організмі. Кондиціонер рятує, коли необхідно охолодити або нагріти приміщення, в якому зовсім немає вікон або людина хворіє, наприклад на алергію. Так як же все-таки охолодити квартиру або будинок без кондиціонера? Альтернативний спосіб, це, звісно ж, вентилятор.

Аля “кондиціонер” у домашніх умовах

Зараз ми навчимо, як спорудити “кондиціонер” із підручних засобів. Хоча, звичайний вентилятор все ж знадобиться. Ви вже здогадалися, про що піде мова? Звичайно, вся справа в тазику з гіркою льоду або дуже холодною водою. Альтернативою може послужити пластикова пляшка з водою охолоджена в холодильнику або морозильній камері. Просто поставте джерело холоду прямо перед потоком повітря, а результат буде відчутний негайно.

Дешево охолодити приміщення без техніки

Усі електронні прилади, які знаходяться у Вас вдома, мають властивість добре нагріватися в процесі роботи. Раджу, за можливості, вимкнути всю техніку у квартирі. Частіше пийте охолоджувальні напої, бажано чисту воду. Дехто намотує вологий рушник на голову або тіло, тільки тоді унеможливлюйте протяг. Не забувайте робити вологе прибирання, щоб остудити підлогу і зробити повітря більш вологим.

Який би зі способів охолодити своє житло Ви не обрали, будьте обережні і не переборщуйте. Як то кажуть “Потрібно знати золоту середину”.

Average:(рейтинг: 5 з 5. Всього: 1)
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Один коментар
  1. Василь

    Ну, обертати своє тіло мокрим холодним рушником може і не зовсім хороша ідея. А от повісити мокре покривало на відкрите вікно, буде саме враз.

    (5/5)
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *