Будинок, побудований із цегли, має безліч чудових властивостей. Такий будинок буде міцним і надійним. Він стійкий до багатьох несприятливих впливів, і зарекомендував себе як один з найпопулярніших видів будинків, якщо говорити про будівельний матеріал. Але у цегли існує один недолік. Цей будівельний матеріал не дуже добре тримає тепло всередині приміщення.
Приміром, одношарові стіни з цього будівельного матеріалу з товщиною до шістдесяти п’яти сантиметрів забезпечують рівень теплоізоляції, який утричі нижчий, ніж рекомендується. У такій ситуації єдиним правильним виходом буде вибір хорошого утеплення. Насамперед, необхідно вибрати спосіб утеплення.
Існує два види утеплення стін. Перший вид передбачає утеплення зсередини приміщення. У цьому разі буде використовуватися пароізоляція, на яку буде накладено основний утеплювач. Поверх шару утеплювача знову укладається пароізоляція. Але такий варіант має істотний недолік. У цьому випадку, Ви скорочуєте корисну площу будинку. І якщо це не буде критично для будинків з великою площею, то для маленьких будиночків буде помітно.
Другий варіант утеплення, який передбачає проводити його зовні будинку, крім економії корисної площі, має іншу перевагу. Волога, яка виділяється з повітря, не буде накопичуватися в стіні.
Зовнішнє утеплення стін надає безліч варіантів утеплювача. Найпопулярнішими вважаються пінопласт або пінополістирол. Часто використовують і мінераловатні плити. Що характерно, утеплювачі не здатні жодним чином перешкодити подальшому облицюванню. Наприклад, поверх утеплювача можна зробити сайдинг. Підходять і варіанти використання плитки або дерева.
Хорошим матеріалом є мінеральна вата. Вона виграє по відношенню до пінополістиролу завдяки своїй стійкості до горіння. Але пінополістирол вигідніший за мінеральну вату завдяки своїй низькій вартості. При цьому пінопласт коштує ще менше, але добре зберігає тепло, будучи чудовим варіантом утеплювача для бюджетних проектів. Під час здійснення монтажу утеплювача, пам’ятайте про те, що на кінцевий результат може вплинути не тільки обраний матеріал, а й фіксувальні елементи.