Здоровий собака має відмінний апетит і завжди готовий схопити ласощі з рук господаря. Якщо улюбленець різко відмовляється від їжі і не проявляє інтересу до улюблених ласощів – це привід забити тривогу. У статті розповімо про основні причини втрати апетиту у домашніх тварин.
Чому собака відмовляється від їжі
Одноразова відмова від корму не повинна викликати занепокоєння – тварина може бути ситою або придивлятися до нової страви. У цьому випадку достатньо скоригувати раціон, а на додаток до нього замовити вітаміни для дорослого собаки або цуценя. Якщо вихованець не приймає їжу протягом тривалого часу, то для такої поведінки є вагомі причини. Втрата апетиту у собак може бути спричинена різними факторами, включно з такими:
- стрес і зміни у звичній обстановці – переїзд, зміна власника, перебудова режиму, поява в будинку нового вихованця;
- хвороби та інфекції – отруєння, інфекційні захворювання, глисти, проблеми зі ШКТ, ниркова або печінкова недостатність;
- проблеми з ротовою порожниною – випадання зубів, карієс, стоматит, запалення і кровоточивість ясен;
- вікові зміни – уповільнення метаболізму, цукровий діабет, артрит, проблеми з травленням;
- втома і дискомфорт – фізичні перевантаження, тривала відсутність сну, дискомфорт через спеку або холод;
- побічні ефекти ліків – деякі препарати викликають нудоту і втрату апетиту;
- незбалансований раціон – перегодовування, надмірна кількість солодкої або солоної їжі, нестача води;
- проблеми з продуктами – несвіжий, неякісний або просто невідповідний корм.
Ці причини можуть призвести як до короткочасної, так і тривалої втрати апетиту. Якщо собака не приймає їжу понад дві доби – необхідно проконсультуватися з ветеринаром.
Як вирішити проблему поганого апетиту
Як бути, якщо лікар провів обстеження, зробив аналізи, виключив серйозні захворювання, а чотирилапий друг, як і раніше, відвертається від миски і практично не їсть? Спробуйте поліпшити апетит вихованця такими підручними методами:
- Зволоження корму. Можливо, песику просто не подобається суха консистенція, тоді спробуйте злегка розмочити гранули. Тепла вода посилить запах і збудить апетит.
- Зміна текстури. Перехід на вологий корм теж може спрацювати, особливо з віковими собаками, у яких знизилися смакові та нюхові функції.
- Питний режим. У мисці в улюбленця завжди має бути чиста свіжа вода – це добре для апетиту і загального самопочуття.
- Підігрів їжі. Деякі собаки віддають перевагу злегка теплій їжі.
- Спеціальні добавки для собак. Натуральні харчові добавки з оліями, вітамінами і пробіотиками позитивно впливають на обмінні процеси, а також зміцнюють імунітет. Відповідні препарати можна замовити в інтернет-магазин Maudau і поступово вводити в раціон улюбленця.
Важливо забезпечити вихованцеві фізичну активність. Довгі прогулянки, заняття на свіжому повітрі та активні ігри повернуть інтерес до їжі.