П’ятниця , 24 Травня 2024

Зламалася пральна машина – 5 основних несправностей

Зламалася пральна машина
Поломки пральної машини.

Усі несправності пральної машинки можна умовно розділити на два види: типові та рідкісні. У більшості випадків (близько 90%) виїздів на ремонт майстри стикаються саме з типовими поломками. Що примітно, вони характерні практично для всіх моделей і марок машин для прання. Пояснюється це тим, що конструкція і принцип роботи цих побутових пристроїв практично ідентичний.

Однак існують і так звані “фірмові” поломки, які зустрічаються набагато рідше і характерні для якоїсь однієї певної моделі. Наприклад, судячи з відгуків користувачів у мережі, у марки Сandy GVЗ4 126TC2 найчастіше виходить з ладу датчик рівня води, а в Indesit BWSD 51051 нерідко ламається трубчастий електронагрівальний елемент (ТЕН).

5 поширених поломок пральних машин

Далі розберемо несправності, з якими найчастіше доводиться стикатися споживачам. У топ таких поломок увійшли:

  1. Пральна машина не вмикається.
  2. До бака не надходить вода.
  3. Вода перестає нагріватися.
  4. Стукіт пральної машини.
  5. Під пристроєм спостерігається протікання.

Розглянемо кожну з цих проблем детальніше.

Машинка не вмикається

Найчастіша причина несправності – несправність блоку управління. Однак, перш ніж зробити такий висновок, користувачеві слід перевірити, чи ввімкнено агрегат у розетку. Також причина може бути у виході з ладу мережевого фільтра. У разі виникнення підозри на несправність блоку, споживач має звернутися до кваліфікованого майстра.

Не надходить вода

Можлива причина того, що в пральну машинку не подається вода, це відсутність тиску в системі. Найчастіше це відбувається через перекритий кран водопроводу, який живить агрегат. Також не виключається вихід з ладу клапана. Набагато рідше трапляється несправність блоку управління. Є сенс перед зверненням до майстра почистити фільтр.

Не нагрівається вода

В інструкції з експлуатації з використання пральних машин наводиться перелік причин того, чому вода не нагрівається до потрібної температури. У понад 90% випадків – це поломка Тена або обрив у ланцюзі живлення Тена (наприклад, якщо перегоріла клема). У певних моделей це досить поширене явище. В інших 5-10 випадках причиною може бути несправність датчиків або блоку керування.

Машинка стукає

Стукіт або підвищена гучність пралки можуть свідчити про:

  • неправильному встановленню агрегату (наприклад, на нерівну поверхню);
  • нерівномірний розподіл білизни всередині барабана;
  • потрапляння всередину бака стороннього предмета;
  • вихід з ладу підшипників.

Вода під машинкою

Одна з поширених причин цього явища – протікання патрубків. Також може бути прорив манжети люка або вихід з ладу прокладки шланга, що подає воду. Іноді трапляється, що воду пропускає і сам барабан машинки. У цьому разі звернення до майстра неминуче.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *