Складно знайти людину, яка б не стикалася з необхідністю оренди житла. Це може бути як тривалий період, так і на кілька днів, а то й годин. У будь-якому разі, заздалегідь необхідно ґрунтовно підготуватися, вивчити корисну інформацію та поради експертів, які захистять ваші кошти від шахраїв і допоможуть підібрати оптимальний варіант.
Чого робити не варто?
Для початку потрібно розглянути помилки всіх орендарів, особливо тих, які виходять на ринок уперше:
- Не телефонуйте за першим оголошенням. Для початку вам потрібно вивчити весь ринок загалом, переглянути, що позначається на вартості, і які є інші пропозиції. Якщо цього не зробити, ви не зможете порівняти варіанти, так само як навести аргументи для зниження вартості;
- Не вибирайте найдешевші пропозиції. Є два варіанти, один з яких включає взаємодію з шахраями. У цьому разі у вас, найімовірніше, попросять кошти за огляд квартири або як бронювання. Але після того як передасте такі, шахраї відразу зникають, залишаючи вас ні з чим. Другий варіант – квартира в жахливому стані з численними проблемами. Підходить тільки в разі, якщо ви згодні самостійно усувати ці проблеми. Коли кошти обмежені, краще зняти лише кімнату, ніж проблемну, але повноцінну квартиру;
- Не оплачуйте нічого заздалегідь. Якщо співпрацюєте з посередниками, оплата здійснюється тільки за фактом виконаної роботи. Ніякі суми передавати йому заздалегідь не потрібно. Що стосується безпосередньо угоди оренди, то і тут ви передаєте кошти після складання і підписання договору. Немає ніякої оплати за перегляди квартири або різні інші платежі, які постараються з вас вивудити шахраї;
- Перевіряйте документи. По-перше, ви маєте засвідчити особу людини, з якою доведеться співпрацювати. По-друге, якщо документи не в порядку, угода оренди укладається незаконно. Тому ви можете в будь-який момент залишитися без даху над головою, так само як понести адміністративну відповідальність.
Оренда квартири – не складна угода, тому завіряти договір у нотаріуса або офіційно реєструвати його не потрібно. Відповідно, одразу після підписання він набуває чинності, і змінити що-небудь в односторонньому порядку ви не зможете. Тому важливо уважно читати і брати участь у його складанні.
Додаткові поради
Досвідчені орендарі рекомендують скористатися деякими додатковими рекомендаціями, які дадуть вам змогу підібрати хороший варіант і налякати шахраїв:
- Не ходіть на огляди поодинці. Постарайтеся брати з собою людей, які не зацікавлені в угоді. У цьому разі буде погляд збоку, і знайомі відмовлять вас, якщо ви вирішили орендувати квартиру з проблемами, яких не помітили через свою надмірну емоційність;
- Не беріть із собою на огляди багато грошей. Але невелику суму потрібно мати при собі. Якщо ви зустрінете варіант, який вас повністю влаштує, то залиште власнику заставу. Але важливо дотримуватися кількох умов: спочатку обов’язково перевірте документи, не залишайте кошти незрозуміло кому. Також важливо взяти з власника розписку про те, що він отримав від вас певну суму. Так у вас буде доказ того, що гроші було передано.
Розписку повністю рекомендується брати в кожному випадку передачі коштів. Щоразу, коли оплачуєте за квартиру або даєте гроші на погашення комунальних заборгованостей, просіть написати розписку, щоб ці гроші не загубилися. Відповідальний орендодавець обов’язково піде вам назустріч.
Чудові рекомендації. Коротко і чітко. Гроші краще тримати на картці і всі фінансові операції проводити через банк.