Середа , 6 Грудня 2023

Виготовлення печаток і штампів в Києві

Як ви думаєте, печатки залишилися актуальними?

Попри скасування печаток і штампів (а саме їхнього обов’язкового використання юридичними та фізичними особами) цей атрибут не втрачає своєї актуальності. Звісно, йдеться про юридичних та фізичних осіб, а саме про печатки приватного підприємця, різних компаній, організацій, фермерських господарств та інших форм власності. На сьогоднішній день, такий вибір – індивідуальний і, здебільшого, залежить від індивідуальних чинників, потреб тієї чи іншої компанії та загального документообігу.

Однак, в більшості випадків, печатки продовжують використовувати з низки інших причин. Наприклад – банальна звичка, статус компанії, а іноді й вимоги окремих держ. органів до відповідних документів. Звісно, такі вимоги вже не зовсім законні, але “негласно” вони все-таки залишилися.

Де замовити друк?

Отже, якщо Ви визначилися і вирішили працювати з печаткою, залишається не менш важливе питання – як і де її замовити? Якщо Ви вже замовляли раніше, найімовірніше, залишилися контакти. Якщо ні, скористайтеся пошуком, наприклад “виготовлення печаток Київ” (а може бути інше місто, Харків, Одеса, Дніпро?)… Тепер усе просто – серед тисячі пропозицій залишається вибрати ту, єдину. Завдання дещо ускладнюється, якщо Вам потрібна не просто печатка, а надійний діловий інструмент, який прослужить не один рік.

Як же вибрати надійного виробника?

Строкаті вивіски і привабливі ціни – це не ті показники, на які варто звертати увагу. Знаючи кілька секретів, які так чи інакше впливають на якість, зручність і ресурс експлуатації, деталізацію відбитка – ви без зусиль зможете знайти гідну пропозицію. Отже, почнемо…

Клише – основа будь-якого друку. Може бути виготовлена кількома способами, однак, найпоширенішими залишаються метод полімеризації (силіконове або кліше з фотополімеру) і лазерного гравіювання (гумове кліше). Перший метод – найпоширеніший, звичайно ж завдяки низькій собівартості як сировини, так і обладнання для виготовлення. Кліше з цього матеріалу – не довговічні, мають властивості “зсихатися” і розсипатися. Також, неможливе виготовлення кліше зі складними захисними елементами, відповідно – низька деталізація відбитка. Плюс – приваблива ціна.

Далі, ми розглянемо метод лазерного гравіювання. Це відносно нова технологія, яка років 10 тому була практично ідеальною для виробництва кліше. Через високу вартість обладнання, комплектуючих і витратних матеріалів – похвалитися таким виробництвом могли тільки великі компанії. Однак, якість і статус “гумового кліше” було дещо розмито, завдяки появі “китайського обладнання”. Звісно, воно дещо дешевше, та й комплектуючі цілком доступні, але призначені вони для “хоббійного” або домашнього використання. Ні, кліше друку на них виготовити можна, однак, якщо не заглиблюватися в подробиці самого процесу, обладнання має низьку деталізацію і не великої потужності промінь. Тому, область гравіювання обробляється довше, а краї матеріалу успішно обвуглюються там де не потрібно. Якщо поєднати такий процес з непризначеним для якісного лазерного гравіювання матеріалом (звичайна гума), то обвуглені краї друку також будуть тріскатися/лопатися, як і полімерне кліше. Тому, обираючи компанію з виготовлення, уточнюйте деталі виробництва. До речі, кліше з неякісної гуми має неприємний запах, а спеціалізована гума залишається без запаху навіть після обробки.

Другим, важливим фактором, який не можна залишити без уваги, є – корпус друку. Це може бути ручне (пластикове або дерев’яне), кишенькове (із закруткою або розкладне) та автоматичне оснащення. Останні – найзручніші в експлуатації, однак, якщо печатку необхідно мати при собі, то краще обрати компактний “кишеньковий” варіант. Привабливі пропозиції з виготовлення печаток – обов’язково містять у собі недороге кліше і сумнівної якості комплектуючі. Навіть, здавалося б, красивий “Китай” має не найвдалішу збірку і якісний пластик. У результаті – механізм швидко зношується. З іншого боку – штемпельні подушки, які також можуть кришитися з часом. Якщо Вам необхідний хороший і надійний варіант – зверніть увагу на комплектуючі компанії Colop.

Підсумуємо вищесказане

Якщо Вам необхідно виготовити хорошу і якісну печатку – не варто поспішати і замовляти в найближчому магазині. Ознайомтеся з кількома пропозиціями і уточніть що-ж впливає на різницю в ціні тієї чи іншої компанії. Часом, зекономлені 50грн (наприклад), вже через рік можуть перерости в необхідність повторного виготовлення. Також, привабливі пропозиції, можуть приховувати додаткові витрати на макетування/дизайн, доставку та інші послуги.

Автор: Василь Боровий
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Рекомендуємо читати
пица
Де замовити піцу “Маргарита” в Ірпені?

Традиційна італійська піца відома світові понад 200 років, а її прототип уперше був показаний світові …

Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *