Понеділок , 29 Квітня 2024

Як вибрати агентство з працевлаштування

как выбрать агентство по трудоустройству
Працевлаштування

З кожним роком дедалі більше українців у гонитві за кращим життям виїжджають на заробітки в іншу країну. З практики вже багато хто знає, що пошук роботи закордоном не зовсім легка процедура. Потрібно отримати запрошення, відкрити робочу візу, знайти житло і так далі. Але найскладніше це знайти роботодавця.

Звісно, пошук роботодавця можна здійснити двома способами:

  1. знайти його самостійно;
  2. звернутись в агентство з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Обидва варіанти по-своєму хороші. Але який із них надійніший – залишається відкритим питанням?

Найкращий варіант для вибору

В першому варіанті Ви можете самостійно знайти роботодавця, отримати від нього запрошення і виїхати працювати. Але є свої мінуси, наприклад, мовний бар’єр. Умови щодо роботи, проживання, харчування та подальшого переїзду можна просто не повністю зрозуміти. Також, ніхто не може гарантувати, що Ви не потрапите до фіктивного роботодавця-шахрая, який не має необхідних ліцензій, дозволів. І в підсумку втратите свої гроші, час і нерви.

Під час вибору роботодавців за кордоном, варто звертати увагу на лізингові компанії. Переваги лізингових компаній: велика кількість вакансій, стабільна діяльність, такі компанії допомагають вирішити питання з житлом, допомагають отримати посвідку на проживання тощо. Мінусом компанії з лізингу персоналу є часта зміна місця виконання робіт.

Інший спосіб пошуку роботи за кордоном – це можливість звернутися в агентство з працевлаштування. Зараз простори Інтернету заповнені рекламами такого роду агентств. Але й тут Вас можуть обдурити.

Як же не потрапити до рук шахраїв?

Юридична компанія OGP вивчила основні критерії вибору агентств з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Законодавство України зобов’язує отримувати ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Орган, який видає ці ліцензії – це Міністерство соціальної політики України. Кожна агенція, яка має ліцензію, повинна дотримуватися ліцензійних умов.

Агентства з працевлаштування можуть надавати як інформаційно-консультаційні послуги, так і послуги зі сприяння укладенню трудового договору безпосередньо з роботодавцем.

Отже, перше, на що ми звертаємо увагу під час вибору агентства – це його веб-сайт. Віднедавна наявність веб-сайту – це обов’язкова умова для агентств з працевлаштування. За допомогою його Ви можете відстежити актуальні вакансії, умови роботи та іншу інформацію про цю агенцію.

Наявність офісу (нежитлового) так само обов’язкова умова агентств з посередництва у працевлаштуванні. Під час зустрічі з агентом в офісі завжди звертайте увагу на наявність куточка споживача. Оскільки агентства надають послуги фізичним особам, вони повинні мати куточок споживача.

Що ж, окрім книги відгуків і пропозицій, має бути в куточку споживача?

1. Інформація про агентство (код підприємства, найменування, виписка з ЄДР);

2. Копія ліцензії або наказу про видачу ліцензії;

3. Перелік держав, до яких агентство має право направляти працювати;

4. Перелік робіт та умови роботи;

5. Контактний номер відділу ліцензування Мінсоцполітики;

6. Законодавча база (ЗУ “Про зайнятість населення”, “Про зовнішню трудову міграцію”, “Про захист прав споживачів”, Ліцензійні умови тощо).

Щодо ліцензії, її можна перевірити за номером ліцензії або за номером наказу про видачу ліцензії на офіційному сайті Мінсоцполітики. Також усі агентства, які отримали ліцензію, вносяться до реєстру посередників з працевлаштування за кордоном (з яким також можна ознайомитись на сайті Мінсоцполітики), у цьому реєстрі вказуються країни і вакансії, в які направляють агентства.

Важливо не забувати про укладення договору про надання посередницьких послуг з агентством. Сьогодні, агенції з працевлаштування надають широкий спектр послуг: це і отримання запрошень, і оформлення віз, і надання консультацій, і оплата проїзду до місця роботи та інші послуги. У будь-якому разі агенції зацікавлені співпрацювати з сумлінними роботодавцями, бо це впливає на їхню репутацію та діяльність загалом.

Якщо Ви потрапили в агентство, яке не має ліцензії на посередництво в працевлаштуванні за кордоном, але надає такі послуги, Ви можете поскаржитися в поліцію або в податкову. Після чого проводиться перевірка і якщо відсутність ліцензії підтверджується, то на агентство очікує штраф у розмірі 20 мінімальних зарплат.

В процесі пошуку роботи за кордоном краще звернутися в агентство з посередництва у працевлаштуванні, Вам нададуть необхідну консультацію і підшукають вакансію і роботодавця за Вашими вимогами. Але в будь-якому разі краще звертатися в агентства за принципом “довіряй, але перевіряй”.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *