Понеділок , 15 Липня 2024

Настінні кондиціонери: плюси та мінуси

Настінний кондиціонер
Настінний кондиціонер

Сучасне житло або офіс складно уявити без кондиціонера. Він робить перебування в приміщенні комфортним не тільки з погляду на температуру, а і з погляду на якість повітря: зволожує, іонізує, очищує. Виробники пропонують багато різних моделей такого обладнання. Але найвищими в попиті залишаються настінні кондиціонери. Нижче розбираємо, завдяки чому вони такі популярні та чи є в них недоліки.

Особливості настінних кондиціонерів

Настінний кондиціонер, відповідно, монтується на стіну. Пристрій складається з 2 частин: внутрішнього (встановлюється у квартирі) та зовнішнього (монтується на вулиці) блоку. Вони пов’язані між собою кабелем та трубкою з фреоном. Найбільш гучна та громіздка частина обладнання — зовнішній блок. Завдяки цьому, всередині приміщення пристрій працює порівняно тихо.

Купити настінний кондиціонер доцільно для квартири, офіса, невеликого магазина чи кафе, приватного будинку.

Головні переваги

Тривалий час настінні кондиціонери виконували лише функцію охолодження повітря. Сучасні моделі мають багато додаткових функцій та інших переваг:

  • У холодний період часу обладнання працює на обігрів та дає змогу в комфорті дочекатися ввімкнення опалення або потепління.
  • Майже всі моделі додатково до охолодження та обігріву здатні очищати повітря від пилку рослин, шкідливих викидів, смогу. Це незамінні функції в межах великого міста та в районах із несприятливою екологічною ситуацією. Крім того, багато виробників обладнують свою техніку іонізаторами. Завдяки цьому в приміщенні можна створити мікроклімат, схожий до лісної місцевості.
  • Настінними кондиціонерами легко керувати. Зазвичай усі налаштування робляться за допомогою дистанційного пульта.
  • Якщо потужність обладнання підібрана правильно, воно здатне охолодити або обігріти приміщення за лічені хвилини.
  • Внутрішній блок доволі легко чиститься самостійно. Також самостійно можна замінити фільтри. Майстер знадобиться лише для обслуговування зовнішньої частини.
  • На відміну від підлогової моделі, зовсім не займає простір дому.

Кондиціонер в квартирі

Які є недоліки

Настінний кондиціонер має і свої недоліки. Варті уваги лише три: порівняно висока ціна, для монтажу потрібно викликати майстра, один раз на рік обслуговування також має бути професійним, навіть якщо ви регулярно чистите внутрішній блок самостійно.

Висновок

Як бачимо, встановити кондиціонер на стіну набагато вигідніше, ніж купити ту ж підлогову модель. У ціні вони майже не відрізняються, а за кількістю функцій, потужністю та економією простору настінний варіант повністю виграє.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *