Деякі люди, купуючи зефірні квіти в подарунок, орієнтуються виключно на зовнішній вигляд виробу, не замислюючись про те, з чого саме виготовлено той чи інший букет із зефіру. А дарма…
Що використовують майстри зефіру?
Якщо говорити про майстрів, які виготовляють зефір вручну, то 100% із них використовують агар-агар як загущувач. Це хороша новина, але це єдина схожість між усіма майстрами.
З чого виготовляють зефір?
Відповідь проста – з будь-чого! Зефірний квіток можна зробити навіть на простій воді або шампанському, не додаючи до нього жодної краплі фруктового пюре. Смак йому можна надати за допомогою як штучних, так і натуральних ароматизаторів. Такий зефір матиме дещо іншу консистенцію, але, якщо людина раніше не куштувала “натуральний” зефір, цей їй також сподобається.
Отже, фактично це буде білок + цукровий сироп + ароматизатор + агар, можливо, з додаванням пектину.
Чи завжди склад відповідає дійсності?
Деякі майстри вводять покупців в оману, зазначаючи в складі ягоди та фрукти, але використовуючи при цьому магазинні джеми. Якщо ви не пробували іншого виду зефіру, можливо, не помітите різниці, наприклад, із джемом “Щедрик” або “Чумак”. Хоча загалом відрізнити такий зефір легко за смаком, але потрібен еталон для порівняння.
На чому ще готують зефір?
Зефір можна приготувати на різних соках. Найкращий варіант – свіжовижатий сік, а найгірший – напій фабричного виробництва. Такий зефір має дещо водянисту структуру й залежить від якості сировини. Зате з нього виходять найгладкіші ідеальні пелюстки та квіти!
Рекомендуємо прочитати як зробити зефірні квіти в домашніх умовах.
Найкращий зефір – на натуральних ягодах і фруктах
Як відрізнити натуральний зефір?
Ми підготували кілька характеристик натурального зефіру, виготовленого на пюре:
- Запах квітки не різкий і не хімічний: легкий, але приємно відчутний.
- Посмак натурального зефіру швидко зникає і не залишається надовго.
- Структура зефіру ніжна.
- У ягідному зефірі можуть траплятися кісточки.
Професійний підхід до виготовлення зефіру
Якісні виробники виготовляють зефірні букети виключно на основі фруктового та ягідного пюре. При цьому не використовуємо класичну технологію, за якої пюре змішують із білком, а потім додають сироп. Вони воліють перестрахуватися й проварити пюре разом із цукром і агаром.
Чи важливий склад?
Якщо у вас чи в тих, кому призначається букет, немає алергії, і вам подобається продукт, який вам пропонують, то яка різниця, з чого виготовлений букет із зефіру? Головне – отримати радість і задоволення від подарунка!