Середземне море — велике море, яке відділяє Європу від Африки. Вона простягається від Атлантичного океану на заході до Азії на сході. Багато ранніх цивілізацій розвивалися в Середземноморському регіоні. Пропонуємо ознайомитись з різноманітними картами Середземного моря.
Географія
Середземне море займає близько 970 000 квадратних миль (2 510 000 квадратних кілометрів). На заході вузький водний шлях під назвою Гібралтарська протока з’єднує Середземне море з Атлантичним океаном. Протоки Дарданелли, Мармурове море та протока Босфор з’єднують Середземне море з Чорним на північному сході. На південному сході Суецький канал з’єднує Середземне море з Червоним морем. До великих островів Середземного моря належать Корсика, Сардинія, Сицилія, Крит і Кіпр. У регіоні м’яка волога зима і спекотне сухе літо.
Деякі частини Середземного моря мають власні назви. Наприклад, Егейське море лежить між Грецією та Туреччиною. Адріатичне море відділяє Італію від Балканського півострова.
Економіка
Туризм є основним джерелом грошей для багатьох країн Середземномор’я. Тут є цінним уловом риби: тунець, сардини, анчоуси. Деякі країни Середземномор’я видобувають нафту (нафта) і природний газ.
Історія
Єгиптяни, фінікійці, греки та інші народи в давнину створили великі цивілізації в Середземноморському регіоні. Вони пливли через море, щоб торгувати з іншими народами. Вони також використовували море як шлях для розширення своїх територій. Римляни робили це протягом майже 1000 років, починаючи приблизно з 500 року до нашої ери . Вони назвали Середземне море Mare Nostrum , що означає «наше море». Починаючи з 600-х років нашої ери араби-мусульмани почали переселятися з Аравії до Північної Африки. У наступні століття море продовжувало служити торговим шляхом для всіх жителів регіону.
Тут багато красивих пейзажів та історичних пам’яток.