П’ятниця , 14 Червня 2024

Середземне море на карті

Середземне море фото
Середземне море фото

Середземне море — велике море, яке відділяє Європу від Африки. Вона простягається від Атлантичного океану на заході до Азії на сході. Багато ранніх цивілізацій розвивалися в Середземноморському регіоні. Пропонуємо ознайомитись з різноманітними картами Середземного моря.

Середземне море на карті України
Середземне море на карті України.
Середземне море на карті Африки
Середземне море на карті Африки
Середземне море на карті Світу
Середземне море на карті Світу

Географія

Середземне море займає близько 970 000 квадратних миль (2 510 000 квадратних кілометрів). На заході вузький водний шлях під назвою Гібралтарська протока з’єднує Середземне море з Атлантичним океаном. Протоки Дарданелли, Мармурове море та протока Босфор з’єднують Середземне море з Чорним на північному сході. На південному сході Суецький канал з’єднує Середземне море з Червоним морем. До великих островів Середземного моря належать Корсика, Сардинія, Сицилія, Крит і Кіпр. У регіоні м’яка волога зима і спекотне сухе літо.

Деякі частини Середземного моря мають власні назви. Наприклад, Егейське море лежить між Грецією та Туреччиною. Адріатичне море відділяє Італію від Балканського півострова.

Економіка

Туризм є основним джерелом грошей для багатьох країн Середземномор’я. Тут є цінним уловом риби: тунець, сардини, анчоуси. Деякі країни Середземномор’я видобувають нафту (нафта) і природний газ.

Історія

Єгиптяни, фінікійці, греки та інші народи в давнину створили великі цивілізації в Середземноморському регіоні. Вони пливли через море, щоб торгувати з іншими народами. Вони також використовували море як шлях для розширення своїх територій. Римляни робили це протягом майже 1000 років, починаючи приблизно з 500 року до нашої ери . Вони назвали Середземне море Mare Nostrum , що означає «наше море». Починаючи з 600-х років нашої ери араби-мусульмани почали переселятися з Аравії до Північної Африки. У наступні століття море продовжувало служити торговим шляхом для всіх жителів регіону.

Average:(рейтинг: 5 з 5. Всього: 1)
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Один коментар
  1. Тут багато красивих пейзажів та історичних пам’яток.

    (5/5)
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *