Відтоді як у житті людини з’явилися гроші, з’явилася потреба в обладнанні, яке буде з ними працювати. У цій сфері не велика різноманітність, але все ж вона є. Лічильники банкнот стали просто незамінною річчю і у великому бізнесі, і в маленьких фірмах, та й просто у звичайних кіосках. Вимогливому покупцеві на сьогоднішній день ринок таких лічильників може запропонувати широкий вибір з різними можливостями. Тому, для того щоб купити лічильник банкнот у Києві на сайті, Вам необхідно для початку відповісти на запитання: скільки часу на день він буде завантажений. Адже в касі – це може бути по кілька годин, а в маленькій торговельній точці лише близько півгодини наприкінці зміни. Щойно Ви визначилися з часом завантаження, можна переходити до етапу влаштування машинки, тобто як саме вона рахуватиме купюри. Різні апарати мають різне завантаження купюр і кількість порахованих банкнот за хвилину.
Адже лічильник спрямований на виключення людського фактора насамперед, а по-друге на оптимізацію робочого часу. Якщо в машині є додаткові функції, наприклад, детектор валют, то і достовірність банкнот. Також лічильники валют можуть визначати різні валюти і сортувати їх за номіналом. Можуть бути лічильники, які рахують не тільки купюри, а й, наприклад, цінники або аркуші паперу.
Перерахунок банкнот відбувається практично за одним і тим самим принципом, системою роликів купюри складаються в лоток, під час цього переміщення датчики аналізують, яка кількість банкнот пройшла. Така система перерахунку може бути помилковою, тому що такі датчики не визначають купюри, які злиплися, і порахують їх як одну.
Є лічильники банкнот з іншим принципом перерахунку, купюри рахують за товщиною банкноти, тому помилка під час потрапляння злиплих купюр неможлива. Гривні та євро одні з найтонших купюр і їх перерахунки, особливо в новому або в старому вигляді, одні з найскладніших. При постійному контакті з цією валютою лічильники купюр просто незамінні.
Тому необхідно ретельно поставитися до вибору та звернути увагу на наявність в апараті детектора захисної смуги, детектора магнітних та інфрачервоних міток, ультрафіолетового детектора, детектора щільності та розміру паперу. Стандартною для всіх лічильників є такі функції, як автоматичний або ручний старт, відображення результатів перерахунку або фасування на екранчику, швидкість лічби, яку можна змінювати.