Рівне – місто де видобувають бурштин

Місто Рівне розташоване в північно-західній частині України на річці Устя. З приводу походження його назви у істориків є кілька версій. За однією з них місто отримало своє ім’я завдяки рівній місцевості, на якій віно розташоване. За іншою – назва походить від наявності у поселення потужних оборонних ровів.

Перша згадка про Рівне датована 1283 роком. Тоді віно було одним з поселень Галицько-Волинського князівства, а в 16-му столітті увійшло до складу Речі Посполитої і довго залишалося під її управлінням. У 1795 році місто увійшло до Російської імперії, а після розвалу СРСР стало частиною України.

Сьогодні в Рівному проживають понад 250 тисяч жителів, працюють кілька заводів і підприємств легкої, харчової, деревообробної промисловості. У Рівненській області видобувають бурштин, тому в місті є і фабрика «Укрбурштин», що займається виготовленням ювелірних виробів з цього каменю.

Рівне пов’язано з іншими українськими містами залізничним сполученням. Залізна дорога відкрилася тут в 1876 році. Але сама станція є проміжною. Її розклад не містить поїздів Рівне – Київ. Дістатися до столиці допоможе фірмовий поїзд далекого прямування «Світязь» сполученням Ковель – Київ. А до Львова курсує приміський поїзд Рівне – Львів.

Хоча Рівне – місто відносно невелике, в ньому є цікаві пам’ятки. Його гостям треба обов’язково відвідати краєзнавчий музей. Він цікавий не тільки унікальними експонатами, а й красивою архітектурою самої будівлі. А ще тут є цікава нумізматична колекція і величезне зібрання мальовничих ікон.

Дуже гарний і Воскресенський собор, розташований в центрі міста. Перший дерев’яний храм був зведений ще в 18-му столітті. Але він згорів, і в 19-му столітті побудували вже сучасну кам’яну будівлю собору. Вона має два поверхи. На верхньому розташована церква Київського Патріархату, на нижньому – кафедральний собор канонічної Православної Церкви.

У Рівному розташована і унікальна пам’ятка – Музей Першокниги, присвячений створенню Пересопницького Євангелія. У музеї демонструється точна копія цієї книги, вага якої становить 9 кг, і унікальний макет городища Пересопниці. Поруч розташований і «Княжий ряд». Це музей під відкритим небом, в якому представлені фортифікаційні споруди 12-13-го століть.

А на базі фабрики «Укрбурштин» працює Музей бурштину, що користується особливою популярністю у відвідувачів. Крім шедеврів з цього каменю, тут представлені шматки бурштину, вік яких доходить до 40 млн років.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *