Електроустановочні вироби – це перелік спеціалізованих пристроїв, від вимикачів до патронів і датчиків руху, що вирізняються надійністю та функціональністю і мають бути не лише надійними, а й такими, що підходять за стилістикою до дизайну інтер’єру. Конструкція їх зазвичай досить проста, вони складаються з трьох основних частин – це плата, безпосередньо механізм, який кріпиться на ній, і лицьова частина, видима користувачеві. Остання має, швидше, естетичний характер.
В різних країнах стандарти для електроустановочних виробів відрізнятимуться, а тому навіть однотипні пристрої часто не збігаються за формою і габаритами. Найчастіше виділяють американські, європейські та азіатські стандарти. Усі вироби цього типу також діляться за способом встановлення. Монтаж їх може бути прихованим або відкритим. Вироби прихованого монтажу доповнюються ще однією деталлю – це коробка, виготовлена зі сталі або пластику, призначена для вмуровування в стіну, саме в неї встановлюються далі вимикач або розетка.
Електроустановочні вироби відкритого монтажу застосовуються, якщо потрібно прокласти відкриту електропроводку. Встановлення їх здійснюється на поверхню стіни за допомогою спеціальної пластини, розташованої в задній частині корпусу. Найчастіше в житлових приміщеннях зустрічається перший варіант.
Відмінності електроустановочних виробів залежно від місця застосування теж варто відзначити. Одні використовуються в сухих приміщеннях, інші – в тих, які характеризуються підвищеним рівнем вологості. Другі відрізняються від перших наявністю спеціального кожуха з гуми, що забезпечує повноцінний захист від впливу вологи.
На особливу увагу заслуговують такі електроустановочні пристрої, як розетки. Залежно від того, в якій країні вони були виготовлені, виділяють цілих 13 типів подібних виробів. Для того щоб конструкції їх обов’язково збіглися, незалежно від країни виробництва, додатково підключаються перехідники та адаптери. Існують також універсальні розетки, завдяки яким можна без особливих зусиль використовувати електроприлади різного типу.
Ще один, не менш поширений електроустановочний прилад – це вимикач. Вибираючи його, слід враховувати певні параметри. До їх числа належать оптимальна потужність і кількість вмикань. Якщо це малопотужний вимикач, то навряд чи його вдасться використовувати в поєднанні з прожекторами і потужними освітлювальними приладами – у цьому разі підвищується ризик виходу з ладу завчасно.
Інформаційна стаття гіпермаркету електротехніки VSE-E.
Полезная статья. Ставлю высокую оценку. Рекомендую больше говорить о производителях электрических изделий и сантехники. Где можно купить дешевле.
Розетки действительно пользуются большим спросом. В переводе означает от французкого rosette — розочка.